Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Na hokeji takové chování lidí odmítám, bouřil se Faltýnek

Na hokeji takové chování lidí odmítám, bouřil se Faltýnek
P ř e r o v – Mělo to být velmi kvalitní střetnutí, v němž se obě mužstva všemi silami poperou o body. Tak to v zápasech Přerova se Vsetínem vždy bývalo. Tentokrát se ale duel změnil v řádění fanoušků, které se stupňovalo a díky tomu nebylo možné v atraktivním mači pokračovat. Po hodině čekání se oba mužstva i diváci dozvěděli verdikt hlavního rozhodčího – z důvodu nezpůsobilosti hrací plochy zápas končí! Zklamání a rozčarování bylo obrovské, což hodně dokumentoval kapitán Zubrů Daniel Faltýnek. Krátce se k nepříjemnému stavu vyjádřil také Lubomír Svoboda, manažer domácího klubu HC ZUBR Přerov.
Dane, dnes zápas trval kvůli „fanouškům“ jen šestnáct minut. Je jasné, že takové věci by se stávat neměly.
Za celý náš tým takové chování lidí na hokeji rezolutně odmítám! Do hokeje tohle absolutně nepatří. Když si vezmete, že se přišli podívat i rodiče s dětmi a viděli takové nechutné věci, tak je to prostě jedním slovem ostuda. Věřím tomu, že většina fanoušků Vsetína s tím neměla nic společného, ale prostě se objevili někteří, jimž o ten hokej vůbec nešlo. Nikdy jsem tohle za celou svou kariéru nezažil a doufám, že už se to nebude opakovat.

Nedohrání zápasu mrzí určitě dvojnásob kvůli tomu, že se Vsetínem je to vždy kvalitní podívaná a dnešek na začátku vůbec nebyl výjimkou, je to tak?
Všichni jsme čekali velmi dobrý hokej. Musím přiznat, že Vsetín hrál v tom začátku opravdu výborně. Vletěl na nás a my jsme chvíli vůbec nevěděli, co máme dělat. Prohrávali jsme, ale ten zápas jsme chtěli dohrát, stejně jako ti normální fanoušci.

Co se dělo v šatně během té dlouhé přestávky, kdy se o pokračování zápasu rozhodovalo?
Tak nějak jsme doufali, že by se to dohrálo. V šatně jsme si řekli, že pokud budeme pokračovat, tak do toho půjdeme jinak, více natvrdo a pokusíme se skóre otočit. Bohužel už se s tou mlhou nedalo nic dělat. Je to obrovská škoda, že zápas skončil takovým způsobem.

Co dál se zápasem, to zrovna pro Tebe není moc dobrá otázka, takže se zeptám na tu přesilovku pět na tři. Tam byla velká šance jít do vedení.
Pět na tři jsme hráli snad minutu a půl a taková přesilovka se prostě musí proměnit. Vsetín na nás vletěl už v minulém utkání, takže asi bylo třeba se na to více připravit a hrát jednodušeji. Co se týká dohrání zápasu, tak nevím, jak při takové situaci hovoří pravidla. Musíme počkat, jak se celá nepříjemná věc vyřeší.

Lubomír Svoboda: V zadýmené hale nešlo pokračovat, škody nejsou malé

"Utkání se nedohrálo, takže je situace hodně nepříjemná. Rozhodčí podle regulí čekal, ale v zadýmené hale opravdu pokračovat nešlo. Celou záležitost bude řešit disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje. Možností je samozřejmě několik, ať už třeba kontumace nebo dohrání zápasu. Dost komplikací nám přináší vložená kola sousedů v tabulce, která začnou příští sobotu, takže nejpozději ve čtvrtek by mělo být známo pořadí týmů. Budeme vše intenzivně řešit."

"Škody na stadionu nejsou malé a později budou přesně vyčísleny. Těmi hlavními jsou zničené protipožární dveře na dámských toaletách a hydrant včetně hadice. Je tady ale ještě spousta menších škod, takže celková částka rozhodně nebude nízká."

Vsetínští "fanoušci" házeli dýmovnice a poté v sektoru ničili zařízení stadionu. Foto: David Klein / Přerovský Deník