Z Prostějova vezou Zubři první vítězství venku

P r o s t ě j o v - Do Prostějova zajížděli Zubři značně oslabeni, do sestavy museli zařadit i další dva juniory - obránce Jakuba Ference a útočníka Jiřího Goiše. Mužstvo však přijelo podpořit velké množství přerovských fanoušků a tak vytvořili Zubrům znovu prakticky domácí prostředí. Prostějov se v první polovině zápasu hodně snažil, ujal se vedení 2:0, ale ve druhé mu již postupně docházely síly a tak na přelomu druhé a třetí třetiny Přerov zápas otočil. Vítězný gól zaznamenal nováček týmu Jiří Goiš.
9.kolo, neděle 12.10.2008
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:4
(2:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 3:44 Dostál (Žibrita), 14:47 Piluša (Dufek) - 25:29 Martinák (Šimo, Rak), 39:57 Kolář, 41:54 Goiš (Kolář), 45:05 Šimo (Rak). Rozhodčí: Kubičík - Held, Lošťák. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 26:54. Buly: 36:45. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Štefl - Raszka, Krajíček, Doseděl, Jedlička, Staněk, Paška, Šimek, Kolibár, Piluša, Sedlář, Dufek, Berčák, Žibrita, Dostál, Jakubec, Kučera, Vlk, Cik
Krejčí - Halouska, Ryšánek, Hruška, Prinke, Vlček, Bauer, J.Ferenc - Kočara, Sprušil, Mališka, Martinák, Šimo, Rak, Kupec, Kolář, Rusek, Kundrátek, Goiš

Jestřábi hned v úvodu utkání Zubry překvapili rychlým hokejem a už ve třetí minutě si vynutili vyloučení Kupce. To už v čase 3:25 zužitkoval Pavel Dostál, který šťastným způsobem zužitkoval přihrávku Žibrity zpoza přerovské branky a pomocí odrazů od bruslí hostujících obránců kotouč skončil až v brance.

V průběhu třetiny se objevovaly šance na obou stranách, ale hosté ani přes dvě početní převahy nedokázali srovnat skóre. Po ustálení počtu hráčů na ledové ploše ale začali Jestřábi opět obletovat branku soupeře.

Nakonec prostějovští dokázali vytěžit ze svého tlaku branku a zvýšit tak na 2:0, když v patnácté minutě předvedl nenápadnou akci Jiří Piluša poté, co se prokličkoval přes obránce a tváří v tvář gólmanovi Krejčímu poslal kotouč po zemi na vzdálenější tyč a přerovští tak museli lovit kotouč ze své sítě podruhé.

Druhou dvacetiminutovku začali zostra naopak hosté, vynutili si přesilovku, ale výrazněji ohrozili Šteflovu branku až po jejím konci, závar ale vyřešil domácí brankář, stejně jako mnoho dalších ve druhém dějství.

Poprvé Zubři udeřili v šestadvacáté minutě. Tomáš Martinák se dostal k puku, který uvízl ve změti těl před prostějovským brankovištěm a zametl kotouč do odkryté branky. Přerov tak využil přesilovou hru a byl rázem na koni.

Jestřábům se dařilo držet jednobrankový náskok až do času 39:57, kdy domácí předvedli fatální chybu při rozehrávce zpoza vlastní branky, dali ukázkovou přihrávku Janu Kolářovi, který úplně osamocen v mezikruží vyslal zápěstím přesnou ránu do pravé šibenice Šteflovy branky. A bylo srovnáno.

Gól do šatny Jestřáby psychicky velice poznamenal a už po necelých dvou minutách třetí části bylo skóre otočeno zásluhou Jiřího Goiše. Tomu se povedlo po samostatném úniku naleznout skulinu mezi Šteflovými betony.

Smrtelnou ránu zasadil domácím Michal Šimo, který dostal krásnou přihrávku do volného prostoru od Raka a i když se prostějovský brankář natahoval, seč mohl, nedokázal pokrýt volnou část branky a inkasoval počtvrté.

Díky chybě obrany a následné laxnosti Jestřábů si tak Přerov odvezl z prostějovského zimního stadionu zasloužené tři body.

video : sestřih zápasu Prostějov - Přerov

Alois Chlustina (HK Jestřábi Prostějov): Zápas jsme dnes měli dobře rozehraný a směřovali jsme k úspěšnému konci. Po dnešku jsem musel hráčům opravdu poděkovat, pokud přistoupí ke každému utkání takhle, tak se nemusíme strachovat. Bohužel za stavu 2:0 přišly dvě naše chyby a do kolen nás dostala zvláště ta druhá, kdy Jirka Raszka tři vteřiny před koncem nepochopitelně namazal soupeři na 2:2. To nás strašně moc srazilo.

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): Byl to pro nás těžký zápas, protože Prostějov se jednou zvednout musí a my jsme zrovna dnes měli sestavu hodně improvizovanou. Takže taková malá obava v nás dřímala. A smůla v podobě vlastního gólu to jen umocnila. Rozhodla však fyzická převaha a hodně nám také pomohl gól tři vteřiny před druhou sirénou, ten rozhodl o našem uklidnění a přispěl ke klidnému dohrání zápasu. Chtěl bych poděkovat juniorům, kteří nám dnes pomohli. Byl to pro ně hodně těžký zápas. Třeba Jiří Goiš odehrál už třetí utkání během tří dnů a to není žádná legrace. K dnešnímu zápasu se ale postavil velmi dobře.