Vítězná série Zubrů skončila, v hanáckém derby náskok Prostějova nedotáhli

P r o s t ě j o v – Hokejisté Přerova prohráli ve 47. kole Chance ligy s Prostějovem 2:4 a po devíti zápasech nebodovali. Třetí hanácké derby letošní sezony podstatně ovlivnila už první třetina. Zubři v ní třikrát inkasovali a nabrali výrazné manko. To se ve druhé části ještě zvýšilo, naopak MEO se během čtyřiceti minut neprosadilo. Sebrat brankáři Bláhovi čisté konto dokázalo až ve třetí části, kdy kotouč tečovali do sítě Jan Svoboda a po něm Šoustal. Na body z regionálního souboje to ovšem výběru trenérů Roberta Svobody a Dočkala nestačilo.
47.kolo, sobota 19.2.2022
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
4:2
(3:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Beránek (T. Jáchym, Švec), 15. Klimíček (Mrázek, Novák), 17. Jiránek (Rudovský, Klimíček), 28. Rudovský (Jiránek, T. Jáchym) – 48. Jan Svoboda (Jakub Svoboda, M. Kratochvil), 55. Šoustal (Ševčík, Pechanec). Rozhodčí: Micka, Pilný – Kráľ, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1800. Střely na branku: 34:36. Zblokované střely: 13:7. Vhazování: 27:35. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Bláha – Staněk, Klimíček, Havlík, M. Jáchym, Zajíc, Vala – Švec, T. Jáchym, Beránek – Rudovský, Kloz, Jiránek – Mrázek, Račuk, Novák – Jelínek, Koblížek, Štefka
Petrásek – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – Goiš, Süss, Šoustal – Herman, Pechanec, Doležal – Král, Dvořák, M. Svoboda

V první třetině Zubři nepodali vůbec dobrý výkon. Vše po třech minutách odstartovala hrubá chyba Petráska, po které zívala prázdná branka na Petra Beránka. Jestřábi byli aktivnější, to z přerovských pokusů se dala vypíchnout pouze dobrá pozice Šoustala, který však minul. Při hře ve čtyřech řídil protiútok domácích Mrázek, který až od mantinelu našel přesným pasem Jiřího Klimíčka. Za dvě minuty už Prostějov slavil vedení 3:0, Petrásek totiž Rudovského střelu vyrazil pouze do Tomáše Jiránka, který tak rychlý kontr zakončil gólem. Se Zubry to mohlo dopadnout ještě hůř, když dvakrát ujížděl Štefka, tříbrankové manko tak bylo ještě přijatelné.

MEO se nemohlo dostat ani do druhé třetiny. Kotouče odskakovaly, přihrávky byly nepřesné a navíc přišel faul v útočném pásmu. Ten Prostějov potrestal pět vteřin před uplynutím trestu, když byl před brankou při dorážce důrazný Jan Rudovský. Přerov svoji přesilovku sehrával kostrbatě a špatný výkon nepozvedlo ani další Kubešovo vyloučení. Zubři se tentokrát ubránili i ve třech, nadále ale Bláhu nijak neohrožovali. Až před sirénou nadějně atakovali branku Goiš se Süssem, na gól se ovšem nezmohli.

Třetí část začali hosté početní převahou, tu ovšem nevyužili. Jestřábi si hlídali pohodlný náskok a nikam se nehnali. Pátý gól mohl z brejku přidat obránce Zajíc, na Petráska si ale nepřišel. Osm minut před koncem Zubři snížili, střelu Jakuba Svobody tečoval za Bláhu Jan Svoboda. Zanedlouho mohl skórovat Matěj Svoboda, roztáhnutý Bláha ale betonem zasáhl. Zaváhání Dluhoše pak nepotrestal Koblížek a na druhé straně znovu zkorigoval stav tečí Tomáš Šoustal. Další góly už nepadly, Přerované z Prostějova body neodvezli.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Vstup do utkání nebyl špatný, na soupeře jsme byli připravení. Inkasovali jsme nešťastný gól na 0:1, na mužstvo trochu dolehl. Domácí pak skórovali ještě dvakrát, stav 0:3 po první třetině bylo těžké zvrátit. Tým to nicméně nezabalil, bojoval až do konce. Výsledek 2:4 napovídá, že to nebylo odevzdané. Musíme se z toho poučit. Přístup musí být takový jako v předcházejících utkáních, abychom nasbírali ještě nějaké bodíky, které nám chybí.