Ve čtvrtém utkání vyhrála Karviná a vynutila si rozhodující zápas

K a r v i n á - Zubři zaváhali v první třetině, v níž měli celou dobu převahu, hráli i více přesilovek a zvláště během nich měli i slušné šance. Nic z toho ale nevytěžili. Podobný průběh měla i druhá třetina, ale oba týmy si v ní vyměnily role. Karviná však na rozdíl od Zubrů jednu ze šancí dokázala využít. I když Meo hned z kraje třetí třetiny vyrovnalo při přesilovce 4 na 3, za několik okamžiků se dopustilo v obraně dvou hrubých chyb, které domácí hráči nekompromisně potrestali. Karviná se dostala na koně a Zubry už před svou branku prakticky nepustila až do konce utkání.
SF4, pondělí 18.3.2013
HC Baník Karviná - HC ZUBR Přerov
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Saliji (Flašar, Blatoň), 42. Saliji (Moravec), 44. Rosůlek (Zuber, Flašar), 52. Luka (z trestného střílení) – 42. Sedláček. Rozhodčí: Obadal, Škach - Goňa, Šimčík. Vyloučení: 13:10, navíc Žvátora (Karviná) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 39:37. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Iláš - Javín, Zajac, Kowalczyk, Flašar, Vnenk, Žvátora, Sznapka, Krause - Moravec, Rosůlek, Badžo, Ivan, Luka, Zuber, Saliji, Samiec, Blatoň, Nystedt, Miczek
Vojtek - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina, Tomeček - Hanák, Goiš, Sedlák, Málek, Sakrajda, Brančík, Kundrátek, Kolář, Sprušil, Blinka, Sedláček

Zubři nastoupili ve stejné sestavě jako v předchozím domácím utkání, domácí do té své přidali obránce Žvátoru. Začátek utkání byl velmi slibný. Po několika rozehřívacích pokusech na obou stranách se vesla chopili Zubři a zatlačili soupeře před jejich branku. V 8.minutě například dobře našel Sedláček na druhé straně branky Sedláka, ale Iláš se stačil přesunout. Navíc domácí tým fauloval a musel do čtyř. Zubři zvláště ve druhé půli této početní výhody vytvořili před Ilášem velké peklo, dobrou šanci spálil například Kolář, o chvíli později Pala nebo Faltýnek. Zubry nezastavilo v náporu ani vyloučení za špatné střídání. V oslabení měl část branky odkrytou Sedláček, ale trefil jen tyč. Nápor Zubrů vydržel až do konce třetiny, hráli i další tři přesilovky, ale Iláš byl tentokrát neprůstřelný. 22 sekund před jejím koncem se sice podařilo dostat Ferencovi puk za brankovou čáru, divadelní představení Žvátory ale přineslo domácím úspěch - rozhodčí gól neuznali a vyloučili Ference za podražení.

Těsně před koncem Ferencova trestu byl ve 22. minutě vyloučen Kudělka. Při jeho trestu uzamkla Karviná Zubry před Vojtka a i ona pořádně před jeho klecí "zatopila". V závěru trestu ještě stačil Vojtek zmařit Flašarovu tutovku z první těsně u branky, ale z pokračující akce jen 3 sekundy po vyrovnání počtu hráčů na obou stranách si u pravé tyče přerovské svatyně počkal nekrytý Saliji a otevřel skóre - 1:0. Využitá šance zvedla domácím sebevědomí a na další šance domácích se nečekalo dlouho. V závěru 25. minuty se do přečíslení 2 na 1 dostal Ivan s Lukou, o minutu později dokonce v oslabení po hrubé chybě přerovské obrany Saliji a stejný hráč si vše zopakoval v 35.minutě, když na počátku všeho byl velký kiks obrany Zubrů. Minutu a půl před koncem ještě vychytal Vojtek najíždějícího Luku. Zubři měli největší příležitost ve 30. minutě, když sólový nájezd nezakončil úspěšně Blinka. V posledních 56 sekundách třetiny byli třikrát za sebou vyloučeni domácí, když dvakrát faulovali Zubry a jednou po šanci Ference úmyslně posunuli bránu. Jeden trest se jim tudíž musel odložit.

Dvojnásobná přesilovka, kterou měli Zubři po přestávce hrát ještě 88 sekund, dlouho netrvala. Po 29 sekundách byl poslán sudími na trestnou lavici Kolář. I početní výhoda 4 na 3 však přinesla Zubrům ovoce. Ve 42. minutě se totiž pokusil napříč brankovištěm přihrát puk Sedláček a domácí si jej nechtě srazili za brankovou čáru - 1:1. Radost Zubrů ale trvala jen 23 sekund. Po chybné rozehrávce se ocitl v prostoru mezi kruhy zcela osamocen Saliji a střelou pod břevno vrátil domácím vedení - 2:1. O 50 sekund později ještě zkoušel zamířit mezi Ilášův beton a levou tyč Sedlák, ale Iláš tuto střelu vystihl. V závěru 44.minuty nepohlídali Zubři u levé tyče Rosůlka a domácí vedli už 3:1. Tato facka Zubry dost opařila a naopak Karvinou výrazně povzbudila. Třebaže museli teď útočit Zubři, šance přibývaly jen na domácí straně. Ve 47. minutě mohl už asi definitivně rozhodnout Luka a o dvě minuty později stejný hráč orazítkoval dokonce tyč přerovské klece. Krátce nato zahodil tutovku Ivan a o 2 minuty později i Moravec. Když se však v 52. minutě dostal Luka do sólového nájezdu, zastavili jej Zubři jen za cenu faulu a sudí nařídili trestné střílení. Střelou k pravé tyči jej Luka proměnil a určil definitivně vítěze dnešního zápasu - 4:1. Utkání už se jen dohrávalo, asi 80 sekund před koncem ještě mohl korigovat výsledek Faltýnek, ale jeho střela se přes Ilášův beton neprocpala. O osudu této semifinálové série se tak bude muset rozhodnout ve středu 20.3.2013 v MEO Aréně v 18 hod.

Aleš Flašar (HC Baník Karviná): Na ten minulý zápas jsem vůbec nehleděl. V play-off se na skóre nehraje a já jsem jenom doufal, že dnes dáme první gól. To se nakonec podařilo a myslím si, že od té chvíle jsme ten zápas měli pod kontrolou.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): V první třetině jsme sice dost stříleli, ale nebyla z toho žádná produktivita. Po inkasovaném gólu jsme se do zápasu vrátili, avšak hned přišla velká hrubka a to byl zlomový moment. Celkově náš výkon nebyl dobrý, k zápasu jsme nepřistoupili tak, jak by se mělo. Byl to nejhorší výkon v sérii. Jakoby nás uchlácholilo to sobotní vysoké vítězství a mysleli jsme si, že to půjde samo a nic se nemůže stát.