Špatný začátek Zubry nepoložil. Zápas se Sokolovem otočili a dočkali se tří bodů

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zvítězili ve třináctém kole Chance ligy nad Sokolovem 3:2, i když už ve třetí minutě prohrávali o dva góly. Za Baník se rychle trefila dvojice Vracovský–Jurčík a Zubrům stejně jako před týdnem proti Jihlavě nevyšel úvod zápasu. Po polovině druhé třetiny ale snížili brankou Pechance a pět sekund před přestávkou srovnal během přesilovky Březina. V početní výhodě také Hanáci dokonali obrat, druhé utkání po sobě se prosadil Kubeš. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala uspěli za tři body poprvé od 26. září a navázali na výhru v prodloužení z derby s Prostějovem.
13.kolo, středa 19.10.2022
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
3:2
(0:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Pechanec (Kubeš, Březina), 40. Březina (Chroboček, Pechanec), 42. Kubeš (Březina, Pechanec) – 2. Vracovský (Kverka, Pohl), 3. Jurčík (Safin, Baláž). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Pěkný, Vašíček. Vyloučení: 6:9, navíc Pohl (Sokolov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 872. Střely na branku: 36:36. Zblokované střely: 9:3. Vhazování: 35:23. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Postava – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Gréč – Okál, Macuh, Goiš – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Dvořák, Ministr, Indrák
Cichoň – Krejčí, Novák, Pohl, Baláž, Rulík, Weinhold, Tomek – Hauser, Kverka, Vracovský – Osmík, Zadražil, Ton – Safin, Jurčík, Švec – Tomi, Vrhel, Stehlík

Zubři brzy prohrávali o dva góly. Mírné clony v přesilovce využil střelou zápěstím Tomáš Vracovský a za dalších 19 vteřin jej stejným způsobem napodobil Ondřej Jurčík. Hanáci mohli vzápětí snížit, mezi betony se ale neprosadil ani Okál, ani z dorážky Goiš s Chrobočkem. To však co do ohrožení Cichoňovy branky, bylo v porovnání s Postavovou v prvním dějství vše. Kverka poslal gólovku pouze do horní tyče a od modré čáry nastřelil brankovou konstrukci také Weinhold. Po ne zcela ideálním výkonu mohli být domácí za manko 0:2 ještě rádi.

Přerov nevyužil ani druhou přesilovku, s jejím koncem však mohl snížit. Černý totiž nastřelil Doležala a Cichoň v protipohybu opustil branku. Domácí útočník však odkrytou branku zblízka vůbec netrefil. Kvalita výkonu domácích mírně narostla a spolu s ní také tempo a počet šancí na obou stranách. V přesilovce chtěl zvýšit vedení Sokolov, připravil se o ni ale faulem Hausera a následné buly konečně přineslo gól také Zubrům. Kubeš rychle pálil a Antonín Pechanec pohotově dorážel. Když dvě podobné branky vsítil Sokolov, totéž udělal také Přerov. Třiadvacet vteřin před sirénou byl vyloučen Tomek a Zubři krátce po vhazování slavili srovnání. Střelu nápřahem vyslal Chroboček a puk úspěšně tečoval David Březina.

Po zlepšeném výkonu ve druhé třetině MEO zaznamenalo i vedoucí branku. Skvěle sehranou přesilovku uzavřel ve 42. minutě střelou do prázdné brány po nahrávce Březiny Jakub Kubeš. Zubři dobrou prací ustáli dvojici slepených oslabení a Sokolovu mohli odskočit. Kratochvil ale nečekaný puk nezpracoval a Jan Svoboda zanedlouho v brejku mířil pouze do tyče. Misky vah se postupně překlopily na stranu domácích, kteří dominovali. Další tyčku napálil Kubeš, Březinovo přečíslení vychytal Cichoň. Oslabení pak ustál také Sokolov, jenž v závěru zkoušel srovnat bez brankáře, poprvé od konce září však zápas Přerova nedokráčel až do prodloužení. Zubři zvítězili po dalším obratu 3:2 a bodovou šňůru natáhli už o jedenáctý zápas.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Utkání bylo hektické, nahoru dolů. Divákům se muselo líbit, my trenéři jsme z toho byli trochu rozpačití. Kdybychom smazali první tři minuty, bylo to úplně skvělé. Byli jsme dobře připravení, měli jsme dobrý pohyb. Hendikep dvou gólů ze začátku byl nepříjemný, ale znovu musím tým pochválit. Kluci se semkli, bojovali a nadšení spolu s vynikajícím výkonem Postyho převážilo zápas na naši stranu. Jsme rádi, že jsme bodovali naplno. Na druhou stranu, nezlehčoval bych ani jednobodové zisky, sčítají se všechny body.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Rozhodly speciální formace. Začátek byl slibný, první třetinu jsme vyhráli 2:0 a hráli jsme, co jsme si řekli. Do druhé části jsme ale vstoupili špatně a celou dvacetiminutovku jsme odehráli katastrofálně. Na začátku třetí třetiny jsme pak dostali gól z přesilovky na 2:3 a začali jsme zase hrát. Bohužel, se skóre už se nám pohnout nepodařilo. Myslím si, že dneska jsme si to prohráli sami druhou třetinou a tím, že jsme přestali hrát.