Chance liga se blíží do druhé čtvrtiny. Zubři vyzvou doma Sokolov a Litoměřice

P ř e r o v – Ani deset zápasů nestačilo soupeřům prvoligového Přerova na to, aby mu po šedesáti minutách hry dokázali vystavit nulový účet, tedy porážku v základní hrací době. Program Chance ligy už přitom ve středu nabídne zápasy třináctého kola, po němž začne druhá čtvrtina a také opětovné vyzývání celků v odvetách. Co do počtu získaných bodů se svěřencům Roberta Svobody a Petra Dočkala od začátku sezony zatím daří. Prezentují se třetím místem v tabulce, devatenácti body a navíc dvěma zápasy k dobru. Svoji bilanci nyní mohou vylepšit na domácím ledě vždy od 18 hodin – ve středu se Sokolovem a ve čtvrtek s Litoměřicemi.
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
středa 19.10. 18:00
MEO Arena Přerov

Na obě utkání v MEO Aréně si můžete zakoupit vstupenky s předstihem a z pohodlí domova prostřednictvím online systému.

Loňské semifinále? Žádná náhoda, Sokolov se drží v popředí

Nejzápadněji položený celek druhé nejvyšší soutěže se loni na třetí pokus probojoval do play-off přímo ze šesté pozice. Ve čtvrtfinále narazil na favorizovanou Třebíč, kterou vyprovodil ve čtyřech zápasech (3:1) a postupem mezi čtverku nejlepších si zajistil největší úspěch v dosavadní historii klubu. Na pozdějšího mistra, jihlavskou Duklu, už nestačil. Na jejím ledě padl dvakrát až v prodloužení, a když měl na vlastní půdě nůž na krku po třetí prohře 0:6, zmátořil se k ještě jednomu výjezdu na Vysočinu, kde už jeho úspěšná sezona skončila.

Sokolov se do soutěžního dění vrátí po týdenní pauze, vyhověl totiž žádosti Kolína o přeložení vzájemného duelu z důvodů marodky. Černožlutí tak mohou využít regenerace, na Hanou se pod vedením hlavního trenéra Martina Štrby vrátí po osmi měsících. V únoru tu neskórovali a po třech gólech inkasovaných ve třetí třetině utrpěli porážku 0:3. Jejímu opakování bude chtít zabránit nebezpečná přesilovka (29,27 %), v brance pokračující Oldřich Cichoň (91,46 %), pevná obrana v čele s Janem Pohlem (3+5), ale především pak ofenzíva, která na MEO příliš neumí. Výtečný vstup do sezony má Jaromír Kverka (4+12), jenž stál v přesilovce hned u sedmi gólů a vede bodování ligy. Produktivnější než jakýkoli hráč Přerova jsou také Tomáš Vracovský (3+7) a Ondřej Jurčík (4+5).

Litoměřice jako z houpačky. Nyní navíc bez trenérské stálice

Jde o vesměs pár desítek hodin starou zprávu. Litoměřický Stadion po 16 letech opustila stálice Daniel Tvrzník, jenž na lavičce kališníků spolupracoval s Davidem Brukem či letos s Miroslavem Přerostem. Tvrzník se chopil nabídky trénovat pražskou Slavii, která se před středečním kolem krčila na posledním místě tabulky.

Čtvrteční předehrávka s Litoměřicemi otevře sérii odvet a také druhou čtvrtinu základní části. Oba soupeři do té první vstoupili v úvodním kole na severu Čech. Zápas, ve kterém Přerov předvedl skvělý obrat z 1:3 na 4:3 po brankách Davida Březiny (2+4), Jana Svobody (2+3) a dvougólového Roka Macuha (3+2) vesměs charakterizuje úvod sezony obou celků. Zubři zpravidla inkasují jako první, nakonec však díky obratům uzmou body, zatímco od Litoměřic nikdy nelze dopředu vědět, zda se blýsknou či „vybuchnou“. Dokázaly překvapit Jihlavu (5:3) či vysoko Vsetín (7:3) s Prostějovem (5:0), stejně tak ale trestuhodně ztratily pohodlné vedení s Kolínem (5:6p). Žádná sláva to od Stadionu není především na jeho vlastním ledě.