Reparát za Nový Jičín Zubři složili. Odskákali to Jestřábi

P r o s t ě j o v - Po premiérovém domácím zápase s Novým Jičínem, v němž totálně Zubři shořeli ve třetí třetině a zbytečně se připravili o jeden bod, potřebovalo Meo své věrné fanoušky přesvědčit, že šlo jen o výjimku. Jakýsi "reparát" však měl být velmi těžký, protože ho měli skládat na ledě svých hanáckých rivalů Jestřábů z Prostějova, kteří zatím vládli tabulce a v každém zápase rozdali po 8 gólech. Dnešní derby však bylo vyrovnané jen v první půli utkání, během níž si Jestřábi vytvořili i více vyložených šancí, ale Vojtek všechny perfektně zmařil. Ve druhé půli si pak už Zubři s Jestřáby dělali takřka co chtěli a tak se průběh třetích třetin z prvních dvou kol tentokrát neopakoval. Zubři nakonec vyhráli derby už popáté v řadě, podruhé za sebou navíc u Jestřábů vysokým rozdílem.
3.kolo, sobota 29.9.2012
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
0:5
(0:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. Kolář (Sakrajda, Kundrátek), 34. Ditrich (Brančík, Ferenc), 48. Sakrajda (Ditrich), 55. Ditrich (Brančík, Kolář), 59. Sprušil (z trestného střílení). Rozhodčí: Škrobák - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1776. Buly: 27:41. Střely celkem: 33:52 z toho na branku: 25:34. Průběh utkání: 0:5
Vrba - Arnošt, Jedlička, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes - Novosad, Duba, Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Dufka, Prokop, Matoušek
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Sklenář V., Drábek - Sedlák, Málek, Goiš - Brančík, Ditrich, Sakrajda - Kundrátek, Sprušil, Kolář - Brada, Vaněk

I když se pod pokličkou mluvilo i o možné absenci přerovského brankáře Martina Vojtka, ten nakonec k zápasu nastoupil. Spolu s ním dobře pracovala i obrana a Jestřábům tak na dnešní den zcela zvlhl střelecký prach. Také jim stále chybělo v obraně hodně hráčů a útočníci Zubrů toho dokázali řádně využít.

První třetina byla ještě celkem vyrovnaná. První vyloženou šanci si vytvořili v závěru 2. min Jestřábi, když do přečíslení dvou na jednoho se dostal Berčák s Krylem. Poté si oba týmy vyzkoušely hru v přesilovce a celkem pravidelně se střídaly v útocích. Hned první větší šance Zubrů v 11.min ale skončila gólem. Sakrajda v útoku objel branku, kde si puk převzal Kundrátek a přesně přihrál před ni zcela volnému a dobře najetému Kolářovi. Ten se v zakončení nemýlil - 0:1. Jestřáby gól vyprovokoval k větší aktivitě a do konce třetiny se hrálo častěji před přerovským gólmanem Vojtkem. Ten však byl nepřekonatelný, v 17. min měl například na hokejce gól Kryl, který to zkoušel těsně před ním střelou z první a když v 19. minutě Jestřábi přečíslili Zubry v zápase podruhé, tak zasahovat ani nemusel, protože zakončující Zachar zamířil mimo. Také Zubři si mezi tím vytvořili jednu čistou šanci a to v závěru 17. min, kdy se sám řítil v sólovém nájezdu na Vrbu Goiš. Jeho akci muselo zastavit hákování Finkese, za něž mohlo být klidně nařízeno trestné střílení. Hlavní rozhodčí ale poslal domácí tým do čtyř.

Ještě asi 10 minut dokázali Jestřábi se Zubry hrát vyrovnanější partii, na konci 26. minuty dokonce střídali tak chytře, že Zubři zcela zapomněli na střídajícího Stráněla, který skočil ze střídačky rovnou před modrou útočnou čáru a po přihrávce spoluhráčů se řítil na Vojtka zcela sám v sólovém nájezdu. Přerovský gólman mu však vynikajícím zákrokem skórovat nedovolil. To byla největší šance Jestřábů v zápase. Za Meo mohl ve 28. min zvýšit Brančík, když klec soupeřů byla dost odkrytá, ale zamířil výše než potřeboval. Ve 30. min to zkoušel z prostoru mezi kruhy Sedlák a hned z protiakce ještě zahrozil Duba. Od 31. min se ale Jestřábi podobně jako v předchozím přátelském zápase jakoby vypařili z ledu. Až do konce třetiny si už Vojtek nepřipsal jediný zákrok a Zubři drželi své soupeře pod tlakem. Sakrajdova šance ještě gólem neskončila, ale ve 34. minutě prudce vypálil od modré čáry těsně u mantinelu Ferenc. Jeho střelu Vrba sice vyrazil, ale jen k Brančíkovi a po jeho pasu už Ditrich mířil do z velké části odkrýté prostějovské svatyně - 0:2. Až do konce třetiny se obraz hry nijak nezměnil, střílelo jen Meo, ale góly už nepřibývaly. Ještě 20 sekund před druhou sirénou si vytvořilo Meo akci 2 na 1, domácí ji přerušili jen s pomocí sekání, které však sudí jako faul neposoudil.

Nápor Zubrů neutlumila ani přestávka. Ve 45. minutě ohrozil Vrbu nejdříve Goiš, o minutu později to byla hned trojice Přerováků. Puk, který na prostějovskou svatyni vypálil od mantinelu Sprušil, dorážel před brankou Kolář a celou akci ještě zakončoval metr před bránou volný Kundrátek jen do tyče. Na třetí gól si však muselo Meo ještě další dvě minuty počkat. To Ditrich přihrál z boku před prostějovskou klec Sakrajdovi a jeho prudká střela ji už rozvlnila - 0:3. Asi v polovině poslední třetiny za tohoto stavu ještě za Jestřáby naposledy zvedl dvakrát hlavu Zachar, ani teď si však na Vojtka nepřišel. Ve zbytku zápasu je už Zubři před svou branku nepustili, sami zkoušeli často střílet z různých pozic. Ještě si zahráli také dvě přesilovky a přidali další dva góly. V závěru 55. min vystřelil od modré čáry Brančík a do sítě tečoval jeho střelu Ditrich - 0:4. 104 sekund před koncem zastavili domácí Sprušilův sólový nájezd jen za cenu faulu a tentokrát rozhodčí ruce nad hlavou skřížil. Sprušil nezaváhal, Vrbu prostřelil mezi betony - 0:5. To byl také poslední gól zápasu, v němž byli Zubři dnes lepším týmem, který si výhru rozhodně zasloužil. Velkou zásluhu na ni musíme připsat samozřejmě kromě dobře pracující obrany i brankáři Vojtkovi, který svými vynikajícími zákroky podlamoval psychiku Jestřábů zvláště v první půli zápasu, kdy ještě měli hodně šancí. Vybojoval si tak za Přerov první čisté konto.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že výsledek 0:5 neodpovídá, je nutné ale říct, že Přerov byl o krůček lepší. V prvních dvou třetinách jsme si nějaké šance vytvořili, bohužel jsme je ale nevyužili. Doplatili jsme na neskutečné chyby v obranné činnosti. V zápase se projevilo, že Přerov má zkušené hráče, naopak my máme v týmu pětici mladých kluků, kteří toho mnoho nemají odehráno. Po vedení 1:0 se Přerov trochu zatáhl a čekal na šance, které přišly.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Z naší strany to bylo ze začátku nervózní utkání, byl v nás ještě nepovedený minulý zápas s Novým Jičínem. Soupeř měl tak v úvodu nějaké šance, ale nás v těchto chvílích podržel brankář Vojtek. Postupem času, jak jsme dali první a druhý gól, tak jsme se stali lepším týmem a v závěru jsme již dominovali. Z obou stran to byl bojovný hokej, nám se podařilo dát góly, soupeři ne.