ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (středa 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 3:4 (SN) | DOROST: Přerov - Vítkovice (ODLOŽENO)

Snad nás vítězství nakopne, doufá kapitán týmu Faltýnek

Snad nás vítězství nakopne, doufá kapitán týmu Faltýnek
P r o s t ě j o v – Hodně nevydařený závěr domácího střetnutí s Novým Jičínem je zapomenut. Tým Zubrů si totiž ve třetím ligovém kole pořádně vyšlápl na Prostějov, kterému na jeho ledě připravil tvrdý direkt. Přerovští hokejisté byli oproti úvodním zápasům v soutěži tentokrát velmi úspěšní a s bezchybným brankářem Vojtkem zdolali dvěma vítězstvími namlsaného soupeře 5:0! Kdo tedy nevyrazil modrožluté barvy k Jestřábům povzbudit, ten udělal obrovskou chybu. Výborné utkání, které vyneslo Zubry v tabulce vzhůru, krátce hodnotil Daniel Faltýnek, tedy obránce s kapitánským céčkem na dresu.
Napravit poslední minuty domácího vystoupení, které si Přerov těžce zkomplikoval. S tímto cílem jeli Zubři na hanácké derby, jehož první letošní část hostil prostějovský zimní stadion. “Závěr zápasu s Novým Jičínem bych nazval jako kolaps a věřím, že se nám takový výpadek už v sezóně nikdy nestane,“ vrátil se krátce kapitán týmu Daniel Faltýnek ještě do doby středečního podvečera.

Přerov své nečekané selhání napravil tím nejlepším možným způsobem – jasnou výhrou na ledě rivalských Jestřábů. “Utkání se samozřejmě hodnotí velice dobře. Taková výhra v derby je moc pěkná. Snad nás pro další zápasy nakopne a uděláme nějakou sérii, protože potřebujeme body, abychom se v tabulce drželi na těch nejvyšších místech,“ uvedl hodně spokojený obránce.

Zubři byli na prostějovském ledě gólově hodně úspěšní už v přípravě a dařilo se jim i tentokrát, už v boji o velmi důležité body. "Výhra 5:0 vypadá jednoznačně, ale měli jsme během zápasu v obraně zase nějaká okna, díky kterým nám soupeř párkrát ujel. Občas se moc tlačíme do útoku," upozornil Faltýnek.

Co však přešlo za defenzivní prostor, to zlikvidoval ve viditelné pohodě chytající Martin Vojtek. "K té nule jsme mu všichni chtěli co nejvíce pomoct, protože kdo by ho pak zase v kabině poslouchal. Máme od něj jistý příspěvek do kasy, takže je to pro nás paráda," rýpnul si kapitán modrožluté party, ale pak už se vrátil k vážnějšímu povídání. "Určitě si to zasloužil. V minulých zápasech občas smolně pustil nějaký gól, ale tentokrát odchytal velmi dobré utkání."

Prostějov byl v úvodních dvou kolech nesmírně produktivní, dal vždy osm gólů, ale tentokrát vyšel zcela naprázdno, i když šance měl. "Ze začátku se hrálo hodně nahoru dolů a zápas byl vyrovnaný, ale jak jsme dali první a druhý gól, tak jsme postupně šli do tlaku. Za stavu 3:0 už podle mě bylo skoro rozhodnuto," prozradil zkušený bek k průběhu utkání.

Výhru za plný počet bodů už Zubři rozhodně potřebovali. Věřme, že bude pro ně vzpruhou do dalších zápasů. V následujícím kole totiž budou přerovští borci doma hostit Frýdek-Místek, který je sice soupeřem papírově slabším, avšak není radno jej podceňovat. "Ještě jsme letos nic moc nedokázali, takže musíme doma hrát všichni zodpovědně. Do Prostějova za námi přijela spousta fanoušků, takže všichni doufáme, že přijdou i ve středu a vyhrajeme," uzavřel Daniel Faltýnek krátké pozápasové povídání.