Přerovští si doma poradili se Slavií, v Chance lize na ni vyzráli podesáté v řadě

P ř e r o v – Hokejisté Přerova v 16. kole Chance ligy zvítězili nad Slavií na domácí půdě 4:2 a třetí zápas po sobě naplno bodovali. Zubři v první třetině rychle vyrovnali díky gólu Antonína Pechance, do dvoubrankového vedení je pak dvěma trefami poslal obránce Robert Černý. Slávisté ještě duel zdramatizovali využitou přesilovkou, v závěru ale definitivně rozhodl o přerovské výhře střelou do prázdné brány kapitán Jiří Krisl. Hanáci tak soupeře z hlavního města zdolali v desátém po sobě jdoucím vzájemném utkání. Slavii naposledy podlehli před více než třemi lety – 30. září 2020.
16.kolo, středa 25.10.2023
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Pechanec (Indrák), 21. Černý (Indrák), 45. Černý (Hejcman), 59. Krisl (Pechanec) – 4. Brož (Slavíček, Slavík), 51. Žejdl (Knotek, Guman). Rozhodčí: Šico, Vrba – Peluha, Veselý. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 855. Střely na branku: 26:27. Zblokované střely: 4:2. Vhazování: 48:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Lukeš – Kudělka, Černý, Krisl, Chroboček, Cubo, Adámek, Hanák – Jakub Svoboda, Pechanec, Indrák – Goiš, Hejcman, Doležal – Tomi, Zadražil, Chludil – Mácha, Nemec, Jan Svoboda
Málek – Křepelka, Žovinec, Holý, Hrdinka, Kajínek, Eliáš, Klikorka – Kulda, Žejdl, Všetečka – Guman, Knotek, Průžek – Brož, Slavík, Slavíček – Strnad, Půček, Havrda

Slavia využila poměrně ospalého přerovského startu a už v čase 3:36 šla do vedení. Slavíček dobře přebruslil domácí obranu a v přečíslení naservíroval puk Jaroslavu Brožovi, který střelou o tyčku otevřel skóre. Odpověď Zubři neodkládali ani o půl minuty, když Jakub Svoboda našel v rychlém útoku na středu Antonína Pechance, který pas prodloužil do strany na Indráka. Ve formě hrající mladík vrátil kotouč před branku, kde šťastně trefil Pechancovu brusli, od níž puk zamířil do sítě. Do první sirény si dobré šance připsaly oba celky. Ani Hejcman, ani Všetečka na opačné straně ale neuspěli.

Druhou třetinu gólem otevřeli Zubři. Robert Černý se nebál vybídnout do pásma osamoceného Indráka, kterému si ještě sjel pro přihrávku do mezikruží. Zblízka pak propálil Málka a završil skvěle sehranou akci. Hned vzápětí mohl navýšit přerovský náskok Chludil, který přestřelil, přesilovku hostů zase nevyužil Slavík. Ani další přerovský faul nepotrestal ve skvělé pozici Slavíček, středeční utkání však ani bez dalších branek nenudilo. K vidění byla hra v dobrém tempu, stejně jako řada osobních soubojů a nebezpečných šancí.

Výše zmíněné se přesunulo také do třetí třetiny, ve které se na další branku opět nečekalo dlouho. Aktivním napadáním vybojovali Hejcman s Doležalem puk pro Roberta Černého, který přesnou střelou k tyči zaznamenal druhou trefu. Zbytečného faulu se poté dopustil Jan Svoboda a v polovině třetiny se Slavia využitím přesilovky dostala na dostřel. Přesný pas obdržel do odkryté branky Lukáš Žejdl. Zubři dál aktivně napadali, jenže dobrá Pechancova teč se neujala. Slavia v závěru vystupňovala svůj tlak a hrála dokonce v šesti proti čtyřem, vyhrané buly pro Jiřího Krisla a gól přes celé kluziště však znamenaly pojistku na zaslouženou přerovskou výhru.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to těžký zápas, Slavia má velice kvalitní tým s šikovnými a individuálně silnými hráči. První třetinu byla dominantní, nám se naštěstí podařilo rychle vyrovnat šťastným gólem. Dnes byla důležitá produktivita beků. Závěr utkání byl hektický – s přesilovkou i power-play soupeře. Děkujeme všem divákům, že nás od první do poslední minuty povzbuzovali. Vítězství si velmi vážíme a jsme rádi, že se nám podařilo navázat na předcházející zápas.

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): Myslím si, že jsme do utkání velice dobře vstoupili. První třetina byla jasně v naší režii, bohužel podle toho průběhu nemůže skončit 1:1. Je to z naší strany pořád stejné. Nepadá nám to tam, naopak dostáváme strašně laciné góly a pak to celý zápas tlačíme. Je pravda, že do druhé třetiny jsme vstoupili hrozně špatně, pět minut jsme tam vůbec nehráli a samozřejmě jsme za to byli potrestáni druhým gólem. I když jsme pak celý zápas tlačili a tlačili, s Přerovem se nám dávají góly hrozně těžko. Utkání už jsme nezvládli otočit.