Palec nahoru! Zubři si doma vyšlápli na Třinec a slaví první výhru v Generali Cupu

P ř e r o v – První body do tabulky skupiny D získali hokejisté Přerova v turnaji Generali Česká Cup. Na domácím ledě pokořili zatím posledního českého šampiona, třinecké Oceláře. Svěřencům trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře se nejprve podařilo otočit skóre. O vedení sice pak přišli, zápas ale ještě do konce řádné hrací doby mohli rozhodnout ve svůj prospěch. Vítězství nakonec dosáhli v prodloužení, o což se trefou postaral útočník Matěj Svoboda.
GEN-5, úterý 18.8.2020
HC ZUBR Přerov - HC Oceláři Třinec
3:2p
(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Zbořil (Klimíček), 48. Pšurný (Svoboda, Hrabal), 65. Svoboda (Dostálek) – 11. D. Kofroň (Hrehorčák, Šedivý), 54. Šedivý (D. Kofroň, Hrehorčák). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 8:8, navíc Forman (Přerov) 10 minut osobní trest, Doležal (Přerov) 10 minut osobní trest, Hejcman (Přerov) 10 minut osobní trest – Kurovský (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 21:47. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Kacetl – Král, Hrabal, Zbořil, Forman, Dřímal, Klimíček – Dostálek, Pšurný, Doležal – Ryšavý, Hejcman, Goiš – J. Dvořák, F. Dvořák, Süss – Svoboda, Indrák, Hajšman
Raszka (30. Suchánek) – Musil, Galvinš, Adámek, Zahradníček, Michálek, Husák – O. Kovařčík, Veselý, Chmielewski – Šedivý, Roman, Hrehorčák – Kurovský, Stuchlík, D. Kofroň – A. Kofroň, Kaukič, Matiaško – Mach

Úvodní minuty se nesly v duchu zakázaných uvolnění. Oceláři si v této disciplíně vzali hlavní slovo a z vlažného startu jim poslal výstrahu Filip Král. Raszka puk nehybně schytal přímo do masky. Na opačné straně zapisoval důležité zákroky Kacetl, v oslabení však nemohl zareagovat na dorážku nepokrytého Davida Kofroně, jenž otevřel skóre. Zubři přesto s extraligovým soupeřem nepřestávali držet krok a v první třetině odvedli solidní výkon.

Úvodní minuty druhého dějství patřily Ocelářům, kteří Kacetlovi nenechávali mnoho prostoru k oddechu. Devětadvacetiletý brankář v dresu Zubrů tasil jeden skvělý zákrok za druhým a zejména díky němu přečkali Zubři nebezpečné výboje třineckého útoku bez úhony. V polovině zápasu se v pěstním duelu utkali Forman s Kurovským, domácí neztráceli elán a vybojovali si přesilovou hru. Tu v závěru využil střelou od modré čáry Mikuláš Zbořil, na kterou přes Goiše střídající talent Suchánek příliš neviděl.

V oslabení zkraje třetí třetiny třinecké obraně pláchl Filip Dvořák, za Suchánka ale kotouč nezasunul. Zubři ale podruhé v zápase dokázali využít přesilovou hru, když Hrabalovu dělovku vyrazil mladičký odchovanec Přerova jen do míst, kde stál nehlídaný Roman Pšurný. V 54. minutě přišlo třinecké srovnání a opět tomu tak bylo z přesilové hry. Zpoza branky našel David Kofroň hokejku přesně střílejícího Ondreje Šedivého. Zbořil pak zablokoval gólovou ránu Chmielewského a v přesilovce opět začali tlačit domácí. Třinec si prošel klinickou smrtí, když Dostálek minul po krásném pasu Hrabala odkrytou klec a stejný zážitek je čekal o minutu později. Do otevřené branky nedokázal zamést puk Süss.

Dvě nevyužité tutovky naštěstí nemusely Zubry až tolik mrzet. Zápas totiž dospěl do prodloužení, na jehož konci se do brejku rozjel Dostálek, který obkroužil Suchánkovu branku a přihrál před brankoviště Matěji Svobodovi. Ten domácímu výběru vystřelil do tabulky skupiny D i druhý premiérový bod.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Hodnocení je kladné, získali jsme dva body a ke konci třetí třetiny navíc sahali po třech. Vedli jsme 2:1 a nechali si to vzít zbytečným vyloučením. Zbytečných vyloučení bylo více, inkasovali jsme po nich dvě branky, stály nás spoustu sil. Příště si na ně musíme dávat pozor. Ale tým měl tvář a předvedl kvalitní výkon. Jsme určitě spokojení.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Utkání bylo velmi vyrovnané. Věřím tomu, že pro kluky, které jsme zařadili to sestavy, to byl zápas, který si přáli mít. Že to nedopadlo, je věc druhá. Ale hráli na maximum. Domácím výborně zachytal brankář a udržel je v utkání. Za bod jsme rádi. Nyní nás čeká rozhodující duel s Vítkovicemi, který rozhodne o postupu.