MMČR ve Zlíně: Zubři byli na úvod úspěšní, velké drama se Zlínem rozhodly nájezdy

Z l í n – Středečním programem odstartovalo na obou stadionech ve Zlíně Mládežnické mistrovství republiky hráčů mladšího dorostu a 8. tříd. Do druhé kategorie se po vynikajících výkonech v žákovské lize kvalifikoval také přerovský tým starších žáků, který se na úvod střetl s pořadatelským Zlínem. Po základním čase i po prodloužení skončil zápas smírně 2:2, když všechny čtyři branky padly ve druhé třetině, a tak o vítězi rozhodly nájezdy. V šesté sérii rozsekl velké drama Karel Plášek. Přerov získal dva body, o další bude ve čtvrtek hrát s Porubou.
MČR1, středa 26.3.2014
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
3:2sn
(0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Lašák (Plášek), 32. Barveníček (Indrák), rozhodující nájezd Plášek – 22. Sedlák (Sedláček), 40. Dřímal. Rozhodčí: Kika – Blaha, Valentík. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Přidal – Koudela, Skřeček, Svozil, Kleiner, Mlčák, Kopeček, Tvaróg – Šimanský, Krzystek, Šafránek, Kuba, Barveníček, Indrák, Mrázek, Chytil, Mohapl, Ministr, Plášek, Lašák
Kořének – Tkadlec, Jaroněk, Hamrlík, Dřímal, Vítek, Babulík, Prchal, Sedláček, Nesrsta, Pröschl, Sebera, Mynář, Hubík, Suhrada, Sedlák, Fajkus, Kristek

Petr Školoud (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že to bylo opravdu výborné utkání, které mělo svůj náboj díky fanouškům. Pro hráče je to samozřejmě obrovská odměna za celoroční práci. Hráči k utkání nastoupili s maximální zodpovědností. Ze začátku možná trošku s nervozitou, ale poté se z toho vzpamatovali a oba týmy podaly velice dobrý výkon. Myslím, že ukáží ještě svoji kvalitu a podaří se jim uspět. Pro nás je to obrovský úspěch. Hlavně celého našeho regionu. Se Zlínem se potkáváme celou sezónu. Hrajeme tady s nejmladším týmem a pro ty kluky je to skvělé a asi životní zážitek. Doufám, že se jim bude dařit i dál.