Dramatický zápas až do konce! Zubři proti Kolínu rozhodli 5,4 sekundy před koncem

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 14. kole Chance ligy udolali doma Kolín 1:0. Zápas za bezbrankového stavu spěl do prodloužení, v čase 59:55 ale Zubrům zařídil tři body střelou do horní části branky po vhazování Darek Hejcman. Hanáci tak Středočechům oplatili porážku z úvodu aktuální sezony. Na svém stadionu a celkově v základní hrací době zvítězili po čtrnácti dnech. Brankář Michal Postava si připsal 40 zákroků a vychytal druhou nulu v tomto ročníku.
14.kolo, sobota 21.10.2023
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Hejcman (Tomi). Rozhodčí: Kubičík, Skopal – Blažek, Kleprlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 688. Střely na branku: 39:40. Zblokované střely: 7:3. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 1:0.
Postava – Zeleňák, Černý, Krisl, Chroboček, Kudělka, Adámek, Cubo – Jakub Svoboda, Pechanec, Indrák – Ministr, Hejcman, Tomi – Goiš, Chludil, Mácha – Tarnoczy, Nemec, Jan Svoboda
Soukup – Kolmann, Gaspar, Němec, Piegl, Pinkas, Šedivý, Naar – Král, Koukal, Chalupa – Pajer, Skořepa, Dlouhý – Ouřada, Moravec, Vrhel – Lang, Morong, Síla

V úvodu zápasu měli Kolínští k dispozici neúspěšné přečíslení zakončené Ouřadou, to byl ale v prvním dějství prakticky jediný moment, kdy byli rychlejší než Zubři. V přesilovce se sice Přerovu nezadařilo, tempo hry ale diktoval on. Dobývání pásma nezkoušel přes nahazované kotouče, nýbrž přes plynulé přechody za modrou čáru, díky čemuž se do dobrých pozic dostával častěji. Nejblíže byl gólu v 18. minutě Nemec, který z ostrého úhlu nastřelil brankovou konstrukci, do druhé třetiny se nicméně šlo beze změny ve skóre.

Zubři si na startu druhé třetiny nepomohli ani druhou přesilovkou a s dvojicí šancí přispěchal Kolín. V přečíslení uskočil kotouč Langovi, Síla si pak na Postavu zblízka z otočky nepřišel. Přerov zahodil další přesilovou hru, to kozli ve své první sehráli několik dobrých kombinací. Vše kryl naštěstí pro domácí Postava. Při dalším přerovském oslabení poslal Goiš do samostatného úniku Chludila, před druhou sirénou to však nebyl ani hostující Chalupa, kdo by brejk proměnil v první branku večera.

Třetí třetina začala vyloučením Goiše, Zubři ale podruhé v zápase v oslabení unikali na Soukupa. Ten najíždějícímu Tomimu skočil tygřím skokem po puku a vypíchnutím holí odvrátil první gól. V brejku se při oslabení viděl také Kolín, nakonec se ale urodilo neúspěšné přečíslení Přerova. Gól pak nepadl ani z přesilovkového tlaku, ani z dobré střely Goiše. Jakmile to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, nekonečné čekání na branku konečně skončilo. V čase 59:55 Tomi vyhrál buly na Darka Hejcmana a ten parádní šibenicí zařídil Hanákům všechny tři body.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to výborný a velice rychlý hokej s šancemi a vynikajícími brankáři na obou stranách. Nerozhodly ale ani přesilovky. Takový závěr opravdu nejde vymyslet, měli jsme štěstí. Celý tým zaslouží pochvalu. Kluci do toho šlapali, každý šel na krev. Dnes jsme šťastnější.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Byl to jasně remízový zápas, 59 minut a 55 sekund to bylo 0:0. Obě mužstva si vypracovala šance, vesměs po chybách soupeře, ale dominovali brankáři. Nemůžu říct, že by se hrál nějaký zanďour, ale dnes to střelcům absolutně nelepilo. Nám to nelepí už delší dobu, rozhodlo vhazování a proměnění šance pár sekund před koncem. Jsme z toho hodně špatní, ale takhle to ve sportu někdy je.