ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 3:0 | JUNIOŘI: Přerov - České Budějovice 1:3 | DOROST: Vítkovice - Přerov 5:4 (PP)

Zubry před další reprepauzou čekají ještě dva duely. Ve středu doma vyzvou Znojmo

Zubry před další reprepauzou čekají ještě dva duely. Ve středu doma vyzvou Znojmo
P ř e r o v – Kalendářní rok 2023 se rychle blíží ke svému konci. V minulém týdnu se přehoupl do měsíce prosince, který fanouškům nabídne celkem sedm ligových kol. Tři z nich odehrají Zubři na vlastním ledě a pokaždé proti atraktivnímu soupeři. Před reprezentační přestávkou vyzvou nováčka ze Znojma, den po třetí adventní neděli Prostějov a během Vánoc pak Vsetín. Pro všechna utkání opět platí dřívější čas úvodního buly, tedy 17:30 hodin. Do úterý 5. prosince si na ně můžete zakoupit vstupenky v balíčku za zvýhodněnou cenu 360 korun, a to prostřednictvím online systému.
HC ZUBR Přerov - HC LERAM Orli Znojmo
HC ZUBR Přerov - HC LERAM Orli Znojmo
středa 6.12. 17:30
ZS Přerov

Znojmo může být pro přerovské hokejisty letos (zatím) oblíbeným soupeřem. Je totiž jediným celkem, se kterým mají stoprocentní bilanci. Ve druhém kole s ním sice brzy prohrávali po trefě Lukáše Adámka (3+0), poté ale otočili díky gólům Jakuba Adámka (1+0), Davida Březiny (8+6) a Darka Hejcmana (5+7), na což už zásah Martina Šťovíčka (7+7) nestačil.

Dva góly Přerov inkasoval také v říjnové odvetě na jihu Moravy. V zápase vedl třikrát o jednu branku, Znojmu se přitom díky Janu Bartkovi (5+10) a znovu i Šťovíčkovi povedlo srovnat. Na třetí gól z hole Daniela Indráka (8+4) už ale Orli neodpověděli a výhru pečetil do prázdné branky Vojtěch Tomi (7+3). Oba přerovští střelci zaznamenali bilanci 2+0.

První sezona bývá pro nováčka vždy těžkou zkouškou a každý tým se s ní vyrovnává jinak. Orlům se každopádně mezi profíky zatím příliš nedaří. V tabulce mají po polovině základní části 23 bodů, což jim přisuzuje poslední sestupovou příčku, mají však jeden zápas k dobru. Souboj s Jihlavou v Pelhřimově byl totiž kvůli víkendové sněhové kalamitě odložen. Ve zcela bezvýchodné situaci se svěřenci Václava Baďoučka a Jiřího Berouna nenacházejí, jelikož na třináctou Slavii ztrácejí pouze tři body, na dvanáctý Frýdek-Místek pak o jeden bod víc.

Listopadová reprepauza dala ve Znojmě prostor pořádnému uragánu, který průběžně pokračuje až dosud poté, co město vína kleslo na dno tabulky. Kádr postupně opustila dlouhá řada hráčů, kteří zde sezonu sice začali, jejich „poměr cena/výkon“ ale nebyl dle prezidenta klubu Pavla Ohery adekvátní. Nepokračuje třeba obránce David Stránský (1+7), forvard Marek Špaček (1+4) či gólman Matěj Žajdlík. Nejvýraznějším odchozím jménem je pak dlouhovlasý Švéd Anton Karlsson (6+8), jehož by měl nahradit Jan Berger. Ani jeho sezona nezačala v Jihlavě ideálně – 2+2 za 21 zápasů. Mezi posily se řadí také Pavel Jenyš (9 zápasů, 4+4).

Akce pro fanoušky

Na středeční domácí zápas se Znojmem připravili Zubři pro své fanoušky hned několik akcí.

  • Děti do 15 let a studenti mají vstup zdarma (vstupenka zdarma na pokladně v den utkání).
  • Děti se u hlavního vchodu mohou těšit na mikulášskou nadílku.
  • Dámy zaplatí za vstupné pouze 80 korun a v bufetu si mohou vychutnat teplé nápoje za akční ceny.
  • Senioři 65+ a ZTP a ZTP/P zaplatí za vstupné pouze 80 korun (vstupenka na pokladně v den utkání).
  • Malí hokejisté ze zubří mládeže si o první přestávce zahrají na ledě minihokej.