Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Zubři vyjedou do pondělní dohrávky. Proti Frýdku si mohou zajistit předkolo play-off

Zubři vyjedou do pondělní dohrávky. Proti Frýdku si mohou zajistit předkolo play-off
P ř e r o v – Hokejisté Přerova mají v tabulce Chance ligy ve srovnání s většinou soupeřů o zápas méně. Na konci ledna totiž měli nastoupit proti Frýdku-Místku, domácí utkání se však v původním termínu kvůli početné marodce v týmu rysů neuskutečnilo. Zubři tak na Slezany počtvrté v aktuální sezoně narazí až teď – od pondělních 17:30 hodin. Pokud vyhrají, definitivně si po záchraně zajistí také účast minimálně v předkole play-off.
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
pondělí 19.2. 17:30
ZS Přerov

Udržení prvoligové příslušnosti pro příští ročník měl Přerov zaručené už před sobotním duelem s Pardubicemi B. (Tehdy) předposlední Slavia a poslední Znojmo se o víkendu utkaly mezi sebou a bez ohledu na výsledek tohoto souboje bylo předem jasné, že alespoň jeden z těchto celků už Zubry v tabulce nepředežene. Modrožlutým výrazně pomohla bilance ze vzájemných zápasů, kterou mají v probíhající sezoně lepší jak s Pražany, tak s Orly.

Nakonec se ale Přerov po 52 kolech základní části umístí výše než oba jeho do záchranářských potíží namočení protivníci. Nad rezervou Dynama totiž vyhrál za tři body a momentálně výrazně sahá po jisté vstupence do vyřazovací fáze.

„Zvířecí“ matematika

Vítězstvím 4:3 na východě Čech pod sebe vedle Znojma a Slavie stoprocentně stlačil právě také pardubické béčko. To se na něj sice ještě teoreticky může bodově dotáhnout, pro Hanáky však opět hovoří lepší výsledky ze vzájemných duelů. Na v současnosti třináctý Frýdek-Místek pak mají k dobru třináct bodů. Matematické vyhlídly tak vypadají jasně: v případě, že Zubři porazí rysy minimálně za dva body, pozici mezi prvními deseti mužstvy Chance ligy jim už nebude mít kdo vzít.

Pokud by Přerov z pondělního představení na své půdě bral bod, rovnal by se bodový rozdíl mezi ním a Frýdkem přesně dvanácti bodům. Tedy počtu bodů, který lze uhrát v posledních čtyřech kompletních kolech základní části. Pak by záleželo i na zaváhání svěřenců hlavního trenéra Martina Hrnčára, které doma čekají Slavia a Poruba a venku Vsetín s Litoměřicemi. Na bilanci ze vzájemných zápasů by Zubři v tomto případě spoléhat nemohli (zatím 4:3, 2:3p, 1:3 z jejich pohledu).

Slezané nemají nic jistého

Frýdek ale reálně musí řešit i starosti se záchranou. V tabulce se pod ním nachází jen Znojmo, od kterého ho dělí čtyři body. Předešlá dvě utkání se navíc rysům vůbec nepovedla. Na stadionu Kolína schytali sedmigólový debakl (0:7) a poté v Polárce rozdílem čtyř branek podlehli Třebíči (1:5). Předtím nicméně čtyřikrát v řadě uspěli, když na chrudimském ledě vyzráli na rezervu Pardubic (3:2p) a v rámci tří po sobě jdoucích domácích zápasů porazili Zlín (5:2), Znojmo (4:3) a Prostějov (5:1).

Na předních příčkách bodování rysů se nacházejí zkušená jména. Rovné čtyři desítky bodů nasbíral Vladimír Svačina (11+29), 31 body ve 38 prvoligových utkáních se zase blýskl Rostislav Marosz (12+19). Střetnutí ve druhé nejvyšší soutěži v různých fázích sezon dobře znají Radek Veselý a Jakub Doktor. Oba si dosud přišli na 23 bodů – shodně za deset branek a třináct asistencí.