Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Zubři versus první tým Chance ligy. Přerov v Kravařích vyzve neporaženou Porubu

Zubři versus první tým Chance ligy. Přerov v Kravařích vyzve neporaženou Porubu
P ř e r o v – Hokejisty Přerova čeká na konci září třetí zápas během jednoho týdne. Po výhře ve Frýdku-Místku a domácí porážce od Vsetína zamíří výběr trenérské dvojice Robert Svoboda – Petr Dočkal podruhé v řadě do Slezska. Ne však do Poruby jako obvykle, nýbrž blíže k hranicím s Polskem do Kravař. Lídr Chance ligy, který za šest kol získal patnáct bodů a vždy zvítězil, tu má dočasné domácí prostředí. Sobotní střetnutí začne v 17 hodin.
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
sobota 30.9. 17:00
ZS Kravaře

Všechny zápasy Přerova a Poruby v předešlém pokračování Chance ligy skončily těsně o gól. Tři ze čtyř soubojů navíc trvaly déle než 60 minut hracího času. Zubři nejprve zvítězili 3:2, poté se ale třikrát radoval jejich (nadcházející) soupeř. Celek, který v březnovém čtvrtfinále play-off vypadl se Zlínem, je zdolal 2:1 po prodloužení a dvakrát díky individuálním dovednostem v nájezdech (3:2 a 2:1).

Tady je Hadamczikovo. Poruba hraje v azylu

Slezané zatím odehráli po třech zápasech venku i doma. Tedy, spíše „doma“. Porubská RT TORAX Arena totiž momentálně prochází plánovanou rekonstrukcí. Začít měla už po play-off minulé sezony, zbrzdily ji však problémy ve výběrovém řízení nebo s vybavením strojovny. Po dokončení všech prací bude mít stadion nedaleko svinovského nádraží větší kapacitu, nové mantinely a plexiskla nebo chladící zařízení.

Poruba tak musela hledat dočasný azyl. V případě A-týmu ho našla v Kravařích, do kterých je to z okrajové části Ostravy ani ne třicet kilometrů. Místní Buly Aréna patří někdejšímu trenérovi reprezentace a současnému prezidentovi hokejového svazu Aloisi Hadamczikovi. Svěřenci hlavního trenéra Jiřího Režnara tady v úvodu soutěže zaznamenali tři těsná vítězství. V základní hrací době nad Kolínem (3:2) a pražskou Slavií (4:3) a po nájezdech nad Litoměřicemi (4:3).

Ostravanům se daří i na hřištích soupeřů. V aktuálním ročníku Chance ligy vůbec ještě neprohráli a figurují na čele tabulky. Dva body získali ve Zlíně a v Třebíči (4:3sn, 4:3p), v pondělí pak i díky hattricku Ondreje Šedivého (6+1) vyloupili vsetínský Lapač (6:2). Právě třiatřicetiletý Šedivý je průběžně nejproduktivnějším porubským hráčem a spolu se slávistou Knotkem také nejlepším střelcem soutěže. O bod méně zatím nasbírala další z předsezonních posil – Marek Tvrdoň (2+4), stejnou bilanci jako slovenský křídelník pak má ex-přerovský Tomáš Šoustal.