Zubři si upevňují pozici v první šestce. Pokračovat v tom chtějí proti třetí Porubě

P ř e r o v – Také první měsíc nového kalendářního roku už se pomalu ale jistě stává minulostí, a tak přijdou na řadu brzy kola, která budou v případě některých účastníků Chance ligy rozhodovat o úspěšné či neúspěšné sezoně. Přerovští hokejisté vedení Robertem Svobodou a Petrem Dočkalem mají jedenáct zápasů před koncem taktéž jedenáctibodový náskok na jedenáctou Jihlavu, která momentálně drží první nepostupovou příčku do vyřazovací fáze. V posledních kolech se zvedl také Zlín, jenž za Zubry zaostává o osm bodů a ve finiši se bude pokoušet prokousat minimálně ze šesté příčky do čtvrtfinále. Tu nyní drží Přerov, který v pondělí na svém ledě od 18 hodin vyzve Porubu.
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
pondělí 30.1. 18:00
MEO Arena Přerov

MEO se v tomto ročníku utkalo s Porubou zatím pouze dvakrát. Duel čtvrtého kola v Ostravě totiž dva tradiční soupeři odehrají až během únorové reprezentační přestávky. Na první vzájemný zápas tak došlo až na konci října v přerovském prostředí. Svěřenci trenérů Jiřího Režnara, Karla Suchánka a Tomáše Potěšila po dvanácti minutách vedli o dva góly zásluhou Aarona Berishy (15+17) a Víta Christova (4+8), Zubři ale ukázali, že se jim v nynější sezoně daří otáčet skóre. Ještě do konce první části snížil David Březina, který ve třetím dějství také srovnal. Těsné vítězství Hanáků pak ve 48. minutě trefil z přesilovky Jan Svoboda.

Bývalí Zubři jsou v Porubě platní

V prosinci na porubské půdě naopak jako první udeřili Zubři, Březina se z přesilovkového úniku zkraje druhé třetiny nemýlil. I tentokrát ale domácí tým předvedl obrat. Porubští uspěli v prodloužení, o což se góly postarali ex-přerovští Tomáš Šoustal (17+16) a Roman Pšurný (10+18). Právě pětadvacetiletý uničovský rodák Šoustal, který modrožlutý dres oblékal v letech 2020–2022, je lídrem produktivity slezského celku. V posledních zápasech však v sestavě chyběl, naposledy nastoupil 9. ledna proti rezervě Pardubic. Šestatřicetiletý Pšurný, jenž během dlouhého přerovského angažmá pokořil hranici 300 startů, patří pro změnu mezi nejlepší nahrávače Poruby.

Poslední asistenci si připsal v sobotu v Prostějově, kde ale Ostravané prohráli rozdílem tří branek (1:4). Podruhé v řadě tak podlehli moravskému protivníkovi, předtím zůstal nad jejich síly Vsetín. Na Lapači nevsítili ani jeden gól a odcestovali s nezdarem v poměru 0:5. V předešlých soutěžních kolech ale rozstříleli jihlavskou Duklu (4:0) i Šumperk (6:1), mezitím ještě přišla domácí porážka se Zlínem (0:2). Na třetí příčce tabulky má Poruba momentálně tříbodovou ztrátu na druhý Vsetín a čtyřbodový náskok na čtvrtý Prostějov, Valaši a Jestřábi ale odehráli o utkání více. K tahounům Slezanů se vedle zmíněných Šoustala, Pšurného nebo Berishy řadí další útočník s přerovskou minulostí Jakub Šlahař (14+18), stejně jako kapitán z minulé sezony Michal Vachovec (8+18).

Online vstupenky

Vstupenky na zápas HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba 2011 si můžete s předstihem a z pohodlí domova zakoupit online na tomto odkaze.