ONLINE >>> MUŽI: Sokolov - Přerov 0:1 (PP)

Zubři si chtějí upevnit pozici v horních patrech tabulky. Doma přivítají Havířov

Zubři si chtějí upevnit pozici v horních patrech tabulky. Doma přivítají Havířov
P ř e r o v – Chance liga dokráčela za polovinu ledna, Zubry tak podle nepozměněného programu čeká utkání 22. kola s Havířovem. Se slezským soupeřem Hanáci zkříží hole k odvetě prvního duelu, který se odehrál před měsícem na ledě středečního hosta. Přerované mají svému sokovi, jenž se nachází až na třinácté pozici tabulky, z prvního střetu co vracet. Zůstanou tři body na Hané? Utkání začíná v 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - AZ Heimstaden Havířov
HC ZUBR Přerov - AZ Heimstaden Havířov
středa 20.1. 17:00
MEO Arena Přerov

Osm zápasů v řadě. Tak dlouho se přerovským Zubrům dařilo bodovat až do doby, než se poprvé v letošní sezoně utkali s Havířovem. V polovině prosince za šest tříbodových výher, další výhru a prohru v nájezdech Přerov zapsal červený výsledek 2:4. Havířovské vedení se mu sice dvakrát podařilo smazat, v 54. minutě však vstřelil rozhodující branku Jakub Kotala (8+2) a pojišťující trefu do prázdné branky přidal Antonín Bořuta (3+7).

Výkony AZetu? Zatím pod jeho možnostmi

Poslední vzájemný zápas obou mužstev byl pro Slezany přesně na měsíc posledním vítězstvím. Během tohoto intervalu sice AZ nastoupil pouze do pěti zápasů, v nich ale znova nepotvrdil předsezonní odhady, které Havířov pasovaly na jednoho z širšího okruhu favoritů Chance ligy. Bez bodu odjížděl ze Sokolova (3:4), pouhý jeden vydoloval na svém ledě proti outsiderovi ze Šumperka (2:3p) a spokojenost nemohla panovat ani po duelech s Třebíčí (1:2) a ve Vrchlabí (3:5).

V posledním kole už ale svěřenci hlavního kouče Jiřího Režnara ubránili hubené vedení 1:0 proti Kladnu. Celek s vyrovnanými ofenzívními silami, které tvoří Roman Szturc (6+7), Ondřej Procházka (7+5) nebo Filip Seman (5+6), se tak pokusí probrat a nastartovat úspěšnou vlnu. I k tomu měla sloužit výměna ofenzívních lídrů se Vsetínem, který je letos rovněž za očekáváním. Na Valašsko zamířil Lukáš Bednář, dres Havířova naopak nově obléká Jan Kloz (4 zápasy, 1+1).

Permanentkáři mohou streamy sledovat zdarma

Všichni majitelé permanentních vstupenek na domácí zápasy Zubrů mají nárok na bezplatné sledování živých přenosů z Chance ligy prostřednictvím Hokejka TV. Potřebují k tomu šestimístný kód na zadní straně své permanentky. Pokud se již registrovali, nemusejí podnikat žádné další dílčí kroky a mohou pokračovat ve sledování. Více informací se dočtete ZDE