ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Olomouc - Přerov (sobota 16:15)  |  PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Zlato z juniorského turnaje putuje do Zvolena, Zubři doma obsadili pátou příčku

P ř e r o v – Turnajové srpnové víkendy běží v rychlém tempu dál. Dorost již má vystoupení za sebou a předal štafetu juniorům, kteří své souboje zpestřili mezinárodní účastní v podobě Zvolena. Účastník slovenské extraligy juniorů se nakonec na přerovském kolbišti stal s velkým náskokem celkovým vítězem. Zubři pod vedením trenérské dvojice Vladimír Kočara – Oldřich Horák skončili na páté pozici.
Přerované nasadili do turnaje svůj široký kádr, šanci tak během čtyř zápasů dostali všichni hráči. Úvod proti Zlínu sice Zubrům nevyšel, ale ve druhé půli se pak domácí rozstříleli a poprvé zabodovali. Druhý sobotní soupeř – slovenský Zvolen, byl však v obou poločasech nad jejich síly a modrožlutí tak brali pouze jeden bod za úspěšné nájezdy.

V neděli dopoledne Zubři sehráli vyrovnané utkání s dělbou bodů proti Slavii, která se v minulé sezoně vrátila mezi juniorskou elitu. Podobné bylo i závěrečné klání s Porubou. Ostravané co by účastník ligy juniorů se v Přerově prezentovali velmi dobrými výkony, které jim vynesly celkově druhé místo.

Všechny zápasy se hrály na 2 x 25 minut čistého času, přičemž každá polovina byla brána a hodnocena body jako samostatné utkání. Za jakéhokoliv stavu se následně hrálo pětiminutové prodloužení (3 na 3) v celé délce bez ohledu na počet vstřelených gólů. Po prodloužení pak následovaly samostatné nájezdy. Za vítězství v obou polovinách a v prodloužení či po nájezdech tak mohl tým získat do tabulky až sedm bodů.

Výsledky zápasů

sobota 10.08. 09:45 HC ZUBR Přerov – Berani Zlín 0:1 / 4:2 (0:1 SN)
Branky (1. část): 9. Pilát (Martin Holba)
Branky (2. část): 5. Mozr (Nášel), 6. Nášel (Mráček), 7. Kolařík (Dobřecký, Hanák), 24. Kolařík (Plhal, Hanák) – 11. Kotala (Smýkal, Pluskal), 12. Martin Holba (Špaňhel)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Pilát

sobota 10.08. 11:45 HC RT TORAX Poruba – HKM Zvolen 2:0 / 2:3 (0:1 P)
Branky (1. část): 8. Koida (Chromyšyn), 8. Veselý
Branky (2. část): 9. Indrst (Bodnar), 24. Koida (Chromyšyn) – 14. Rausa (Nuoška), 22. Zvolenský (Rausa), 22. Drapák (Ďurica)
Branky (prodloužení): 3. Drapák

sobota 10.08. 13:45 Berani Zlín – HC Slavia Praha 0:1 / 1:1 (0:1 SN)
Branky (1. část): 17. Jokl (Skalský)
Branky (2. část): 6. Klimek (Honzík, Smýkal) – 8. Albrecht (TS)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Šindelář

sobota 10.08. 15:45 HKM Zvolen – HC ZUBR Přerov 2:0 / 3:1 (0:1 SN)
Branky (1. část): 12. Fecko (Brnčo), 16. Hukel (Rausa, Gallo)
Branky (2. část): 5. Ďurica (Kukos, Drapák), 5. Zvolenský (Rausa, Šimiak), 24. Čižniar (Vrecník) – 8. Hanák (Frnka, Harásek)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Kuchta

sobota 10.08. 17:45 HC Slavia Praha – HC RT TORAX Poruba 0:0 / 1:1 (0:1 SN)
Branky (1. část): ---
Branky (2. část): 12. Skalský – 21. Vehovský (Koida)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Vehovský

neděle 11.08. 09:00 HC Slavia Praha – HC ZUBR Přerov 1:1 / 2:1 (0:1 P)
Branky (1. část): 22. Hasman (Kučera, Hlavička) – 12. Pala (Kolařík)
Branky (2. část): 3. Hasman (Hlavička, Sander), 14. Hlavička (Hasman) – 14. Hanák (Šišák)
Branky (prodloužení): 5. Mozr (TS)

neděle 04.08. 11:00 HC RT TORAX Poruba – Berani Zlín 0:0 / 1:1 (1:0 P)
Branky (2. část): 24. Janeček (Šrubař) – 12. Kaláč (Lukaštík, Kotala)
Branky (prodloužení): 2. Koida

neděle 11.08. 13:00 HKM Zvolen – HC Slavia Praha 1:0 / 3:1 (1:0 P)
Branky (1. část): 16. Brnčo (Šimiak, Zvolenský)
Branky (2. část): 8. Kukos (Drapák), 17. Drapák (Brnčo, Ďurica), 25. Drapák (Kukos) – 15. Lorenz (Novák, Ducháček)
Branky (prodloužení): 3. Hukel

neděle 11.08. 15:00 HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 0:2 / 2:0 (0:1 SN)
Branky (1. část): 3. Vehovský (Koida), 25. Koida (Vehovský)
Branky (2. část): 5. Netopil (Mozr, Cífka), 17. Mráček (Netopil, Polame)

neděle 11.08. 17:00 Berani Zlín – HKM Zvolen 2:0 / 0:2 (0:1 SN)
Branky (1. část): 9. Fajkus (Pečner), 13. Vaculík (J. Heš)
Branky (2. část): 1. Šimiak (Ďurica, Nuoška), 25. Rausa
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Halama

Konečná tabulka turnaje

Z     V   R   P   Vp  Pp      skóre      body
1. HKM Zvolen                      12     6   0   2   3   1       17:9        21
2. HC RT TORAX Poruba              12     2   4   2   3   1       11:8        13
3. HC Slavia Praha                 12     2   4   2   1   3        8:11       11
4. Berani Zlín                     12     2   3   3   1   3        8:12       10
5. HC ZUBR Přerov                  12     2   1   5   2   2       11:15        9