Začíná poslední třetina základní části. MEO vyzve stejně jako v prvním kole doma Kolín

P ř e r o v – Chance liga dokráčela k milníku značícímu uplynulé dvě třetiny základní části, tedy k 35. kolu. To proti sobě v sobotu svede celky, které se utkaly i na začátku loňského září v prvním kole. Zubři tehdy doma vyzvali kolínské Kozly, kteří z Hané odjeli bez branky a neprosadili se poté ani v odvetném domácím duelu. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Petra Dočkala tak budou chtít zapsat výhru se symbolickým číslem 3 – třetí výhru v řadě a zároveň třetí letošní výhru s Kolínem. Sobotní utkání začíná v 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
sobota 8.1. 17:00
MEO Arena Přerov

Přerovským hokejistům se v posledních měsících příliš nedařilo, nyní však konečně dokázali vyhrát dvakrát za sebou (ve Frýdku 6:1, s Benátkami 2:0). Když se jim to na začátku listopadu povedlo naposledy, figuroval v tom symbolicky i zápas s Kolínem. Zubři se tehdy po domácím vítězství 4:0 z prvního kola vraceli k odvetě na východ středních Čech, kde zaúřadovali sedmi brankami a nulou v zádech Petráska. Gól i nahrávku zapsali Jakub Herman (4+13), nejproduktivnější hráč Přerova Jan Süss (11+8) nebo vypomáhající odchovanci Navrátil s Ministrem.

Kolín si přilepšil, v záchranářských bojích je ale namočený dál

Spodní polovina tabulky Chance ligy se pořádně zahušťuje a rozdíly mezi jednotlivými celky se ztenčují. Jakákoli klopýtnutí tak dva měsíce před koncem soutěže nejsou pro týmy vůbec dobrou zprávou. Obzvláště vezme-li se v potaz, že rozdíl mezi osmým Vrchlabím a stále ještě barážovým třináctým místem Kolína činí pouhé čtyři body. Tým trenérů Petra Martínka a Jana Šťastného navíc v prosinci skvěle zabojoval a konkurenty si nenechal pláchnout, když je všechny porážel a vybojoval sedmnáct bodů v šesti zápasech. Do těžkého losu ale úspěchy neprovázal a prohrál s Jihlavou (2:3), Vsetínem (3:5) i Porubou (0:3).

Hlavní nevýhodou Kolína je úzkost kádru. Ten ofenzivně táhne pouze hrstka hráčů, která mu patří, zatímco hostující hráči partnerského Hradce až na Jana Veselého (15+11) a Zdeňka Čápa (5+12) poměrně zanikají. Hlavní jádro tak tvoří v podstatě hlavně David Šafránek (13+15), Zdeněk Král (5+13), Lukáš Krejčík (9+5) a Václav Jankovský (4+8). V konkurenci třiceti profesionálních mužstev pak není jednoduché sehnat kvalitní brankáře. I proto se jich v Kolíně letos vystřídalo už sedm, do role jedničky by měl ale postupně šplhat nově příchozí Rus Georgij Kuzněcov. U Kozlů by se však mohlo s příchodem nového partnera do jména a loga klubu zablýskat na soběstačné časy.

Jan Veselý (15 gólů)
Tomáš Doležal, Josef Hrabal (13 asistencí)