Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Za druhé místo jsme rádi, musíme takhle hrát dál, velí 19letý střelec Navrátil

Za druhé místo jsme rádi, musíme takhle hrát dál, velí 19letý střelec Navrátil
P ř e r o v – Po zápase na Kladně, který se pro Zubry nevyvinul vítězně, se museli žlutomodří bojovníci rozloučit s druhým místem v tabulce. Ligově dění tak sledovali z páté pozice, ne však nadlouho. Středeční večer v MEO Aréně patřil souboji tabulkových sousedů Přerova s Havířovem. Domácí sice neměli úplně ideální vstup do utkání, nepříznivý vývoj ale brzy otočili ve svůj prospěch a po výhře 6:3, ke které dvěma góly přispěl i mladý útočník Jakub Navrátil, se znovu mohou slunit na příčce těsně pod lídrem!

AZ Havířov se po značném oslabení kádru oproti loňské sezoně prozatím předvádí ve skvělém světle. K osmému kolu měl totiž stejný počet porážek jako Zubři – dvě. Slezané se dosud pyšnili i skvělou bilancí z venkovních kluzišť, získali osm bodů z devíti a velmi lichotivě se pro ně vyvíjel i start zápasu na Hané. Po osmi minutách hry třímali v rukou vedení 2:0, které ale nakonec nemělo dlouhého trvání. „Já myslím, že jsme to urvali naší bojovností. Některé góly nám tam spadly i možná trochu se štěstím,“ hodnotil Jakub Navrátil na úvod.

O štěstí by se v některých momentech zápasu hovořit dalo, v žádném případě však nehrálo roli u první branky Zubrů ze 13. minuty, kdy se po perfektní přesilovkové souhře s Hejcmanem a Goišem prosadil právě přerovský odchovanec. „Snažíme se to na trénincích nějak cvičit,“ přiznal, „ale víceméně to vyplynulo to ze situace. Hejci (Darek Hejcman) mi to tam krásně nahrál a já už jsem jenom vystřelil z první,“ popsal dvougólový Navrátil situaci, jíž předcházela ještě souhra na jeden dotek mezi hráči s čísly 27 a 47.

První třetina nakonec nabídla ještě srovnání skóre a celkově tak čtyři góly. Druhá část o branku méně, třetí pak o ještě jednu méně. Celkový počet úspěšných střeleckých pokusů se tedy zastavil na nemalém čísle 9. „Já myslím, že pro diváka to byl určitě dobrý zápas. Padaly branky a bylo to bojovné. Rvali jsme se o každý centimetr, abychom utrhli co nejvíc bodů a vyšlo to,“ konstatoval po výhře pozitivně naladěný 19letý forvard, který se stal pevnou částí přerovského kádru v průběhu loňské sezony.

Kromě první trefy Hanáků, která by určitě mohla kandidovat i na ocenění Zlatou helmu za souhru, se český mládežnický reprezentant z posledních dvou let zapsal do sloupečku střelců ještě krátce po půlce základní hrací doby. „My jsme tam za bránou v našem obranném pásmu vybojovali puk a Miky (Mikuláš Zbořil) mi to posunul. Já jsem pak objel jednoho hráče a jeli jsme dva na jednoho, myslím, s Goišákem (Jiří Goiš). Vzal jsem to na sebe a vystřelil jsem,“ pousmál se, jak z branky vyhnal Jana Lukáše.

Prohru číslo 3 letošního ročníku tak nakonec za konečný výsledek 6:3 utrpěli Havířovští. Přerov se naopak vyšvihl zpátky na druhou pozici, kterou hájí o skóre před Porubou. „Určitě jsme za to rádi a musíme takhle hrát dál. Prohrané zápasy hodíme za hlavu, v sobotu jedeme do Ústí a je potřeba se připravit ne-li stejně jako tady na Havířov,“ vyhlíží Jakub Navrátil další den ligového kolotoče. „Musíme hrát pořád tu naši hru. Hlavně dobře od obrany a věřím, že tam ujedeme a dáme nějaké góly, abychom dovezli alespoň jeden bod,“ uvedl rodák z Lipníku nad Bečvou.