V MEO Aréně se opět rozhoří čtvrtfinálové bitvy. Zubři vyzvou Třebíč v neděli a pondělí

P ř e r o v – Stejně jako před rokem je čtvrtfinále play-off Chance ligy s přerovskou účastí vyrovnané. Jestliže loni platil stav 1:1 na zápasy v sérii mezi Zubry a Jihlavou, tentokrát modrožlutí zatím remizují s jiným soupeřem z Vysočiny – Třebíčí. Líté boje o postup do semifinále se nyní přesouvají do města na řece Bečvě, kde se uskuteční nedělní třetí (17:00) a pondělní čtvrtý zápas (18:00). Vrchol sezony je tu, přijďte MEO do ochozů podpořit!
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
pondělí 13.3. 18:00
MEO Arena Přerov

Čtvrtfinálová série mezi vítězem základní části a osmým týmem tabulky odstartovala na západě Moravy. Třebíč v prvním duelu zradila koncovka. Prosadit se dokázala až deset minut před koncem. To Matyáš Svoboda odpověděl na přesilovkou trefu Františka Hrdinky ze sedmé minuty. Přerov ale inkasovaný gól nakopl, jeho výkon se zvedl a v prodloužení mu po individuálním průniku zařídil vítězství Daniel Indrák. Odchovanec Zubrů se ve vyřazovacích bojích této sezony prosadil celkově potřetí.

Ve čtvrtečním souboji ale Horácká Slavia stav série srovnala. Klíčový náskok si vytvořila už v první třetině, kdy dvakrát udeřil Martin Dočekal. Tahoun bílých hvězd nejprve překonal Postavu při hře čtyři na čtyři, druhý gól vsítil v přesilovce. Početní výhodu zužitkoval také krátce po polovině střetnutí Radim Ferda, Přerovští pouze pět minut před koncem normální hrací doby snížili zásluhou Tomáše Doležala.

Jestli Zubři musejí pro domácí zápasy čtvrtfinále něco zlepšit, je to rozhodně disciplína. Během utkání v Třebíči dostali dohromady patnáct menších trestů a jednu pětiminutovou penalizaci. „Oslabení je moc, takhle to nejde. Vysiluje to pořád stejné hráče a je to voda na mlýn soupeři. Ve druhém zápase dvě vyloučení potrestal a to rozhodlo,“ uvědomuje si hlavní trenér Hanáků Robert Svoboda.

„První zápas bylo hodně vyloučení, ale oslabení jsme výborně ubránili. Bohužel, ve druhém utkání se zbytečné fauly opakovaly a Třebíč toho dokázala využít,“ souhlasí obránce František Hrdinka, který zatím v sérii zaznamenal gól a asistenci. „Doma čekáme nasazením a tónem podobné zápasy. Rozhodovat budou maličkosti jako bojovnost a to, kdo bude víc chtít,“ tuší Hrdinka před zápasy v MEO Aréně.

1. zápas čtvrtfinále play-off

SK Horácká Slavia Třebíč – HC ZUBR Přerov 1:2p (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 50. M. Svoboda (Malý) – 7. Hrdinka (Březina), 68. Indrák (Černý). Rozhodčí: Hucl, Svoboda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2213. Střely na branku: 38:27. Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 36:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Třebíč: Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Vodný – Klímek, Malý, M. Svoboda – Novák, Pšenička, Michalčuk. Trenéři: Pokorný, Barvíř a Dolníček.

Přerov: Postava – Chroboček, Krisl, Hrdinka, Černý, Ševčík, Kudělka, Němec – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Březina, Süss, Goiš – Doležal, Macuh, Jan Svoboda – Hradil, Ministr, Fencl. Trenéři: R. Svoboda a Dočkal.

2. zápas čtvrtfinále play-off

SK Horácká Slavia Třebíč – HC ZUBR Přerov 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Dočekal (Bittner, Forman), 14. Dočekal (Vodný, Bořuta), 31. Malý (Forman, Klímek) – 55. Doležal (Hrdinka, Černý). Rozhodčí: Bejček, Cabák – Bohuněk, Hanzlík. Vyloučení: 4:8, navíc Ferda (Třebíč) 5 minut – Kudělka (Přerov) 5 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2204. Střely na branku: 57:19. Zblokované střely: 4:7. Vhazování: 39:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Třebíč: Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Ferda, Michálek, Vodný – Psota, Bittner, Dočekal – Klímek, Malý, M. Svoboda – Novák, Pšenička. Trenéři: Pokorný, Barvíř a Dolníček.

ONLINE PRODEJ VSTUPENEK NA ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

(začátek prodeje v úterý v 19:00)

NEDĚLE 12. BŘEZNA - 3. ZÁPAS

MÁM PERMANENTKU
CHCI SI KOUPIT VSTUPENKU

150 Kč

(cena platí od 7.3. 19:00 do soboty 11.3. 23:59)

150 Kč

Předprodej na pokladně
čtvrtek 9. března 16:00 - 18:00
pátek 10. března 16:00 - 18:00
Předprodej online
nonstop do soboty 23:59
Garance sedadla na tribuně dle permanentky platí do soboty 23:59. Poté uvolnění do běžného prodeje. Pro využití předkupního práva je nutné použít šestimístný kód na permanentce výměnou za vstupenku na utkání.
---

180 Kč

(v den zápasu, cena platí od neděle 00:00)