ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Litoměřice - Přerov 2:1 | JUNIOŘI: Přerov - Písek 3:4 | DOROST: Olomouc - Přerov 3:0

Týdenní pauza končí moravskou bitvou. Zubři se poprvé v sezoně poměří se Vsetínem

Týdenní pauza končí moravskou bitvou. Zubři se poprvé v sezoně poměří se Vsetínem
P ř e r o v – Listopad bývá zpravidla na zápasy chudší, což platí také letos. Prvoligový program obvykle zbrzdí reprezentační přestávka a často s ním šibují také předehrávky a dohrávky zápasů. Také proto přerovští hokejisté nastoupí ke konci jedenáctého kalendářního měsíce do hry teprve pošesté a také proto se až před půlí základní části utkají s atraktivním soupeřem z Valašska poprvé v sezoně. Sedmý Vsetín totiž požádal o odložení prvně plánovaného střetu na Lapači kvůli marodce, středečnímu moravskému souboji od 18 hodin už ovšem nic nebrání.
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
středa 23.11. 18:00
MEO Arena Přerov

Pro zelenožluté byla minulá sezona nejlepší od postupu zpět mezi profesionály. Po většinu ročníku se pohybovali v horních patrech tabulky a tam zůstali také po 48 odehraných zápasech. S 97 body obsadili druhou příčku a ve čtvrtfinále hraném na tři vítězné zápasy narazili na pražskou Slavii. Ta v sérii vedla dokonce už 2:1, ve čtvrtém zápase ale promarnila prodloužení a Vsetín nakonec oslavil obrat, aby v semifinále poměřil síly s Prostějovem. Ten přejel jednoznačnými výsledky poměrem 4:1 a mohl pomýšlet na baráž proti Kladnu, tam se ale z finálové série, jež skončila po šesti zápasech, probojovala jihlavská Dukla.

Dobrý vstup do sezony Vsetín zazdil. Měnil už i trenéry

Po několika úvodních kolech si jistě fanoušci první ligy pamatují, že se v popředí tabulky držely tři neporažené týmy – Kolín, Přerov a právě Vsetín. Ten naplno bodoval v prvních pěti kolech, přišel ovšem zlom a výsledková bída, která způsobila, že v dalších pěti zápasech Vsetínští naopak naplno propadali. Od poloviny října svoji bilanci výher a porážek nadále dodržovali, a tak jim náleží střed tabulky. Za povšimnutí stojí, že zápas Valachů ještě ani jednou nedospěl do prodloužení. Jedenáctkrát brali tři body, desetkrát nezískali nic.

Neúspěchy odnesl po polovině října Roman Stantien, jenž se poroučel z pozice hlavního trenéra společně s asistentem Janem Srdínkem. Tým dočasně převzali Jiří Weintritt s Radimem Kucharczykem, jejichž angažmá na vsetínské lavičce přineslo vzpruhu pro trápícího se favorita soutěže, a tak Valachy vedou i nadále.

Na soupisce Vsetína se nachází několik zajímavých jmen. Důležitým prvkem je ruský brankář Maxim Žukov, jenž se s úspěšností 92,50 % nachází na šesté pozici v ligovém hodnocení, v řadě před ním se pak prezentuje matador a odchovanec Ondřej Němec, jenž je prozatím mírně za očekáváním. V účasti na ledě byl u více inkasovaných branek (-4) a ve dvaceti zápasech coby sváteční střelec ještě produktivitě týmu vlastní brankou nepřispěl (0+8). Naopak Riku Sihvonen se coby posila zatím značně oplácí. Zaznamenal 4 nahrávky a 9 gólů stejně jako nejproduktivnější hráč Luboš Rob (9+11). Bod na zápas umí sbírat i letní posila z Litoměřic Roman Přikryl (4+13). 

Online vstupenky

Vstupenky na zápas HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín si můžete s předstihem a z pohodlí domova zakoupit online na tomto odkaze.

Chance liga, 23. kolo
Přerov – Vsetín

4. místo
umístění v tabulce
7. místo
20 – 8 – 4 – 5 – 3 (52:45) 37
statistiky základní části
21 – 11 – 0 – 0 – 10 (57:47) 33
Přerov – Šumperk 4:3p
poslední zápasy
Vsetín – Litoměřice 3:4
Jakub Svoboda 16 (6+10)
nejproduktivnější hráč
Luboš Rob 20 (9+11)
Jakub Svoboda (6 gólů)
Antonín Pechanec (6 gólů)
David Březina (6 gólů)
nejlepší střelec
Luboš Rob (9 gólů)
Riku Sihvonen (9 gólů)
Jakub Svoboda (10 asistencí)
nejlepší nahrávač
Roman Přikryl (13 asistencí)
Robert Černý 10 (1+9)
nejproduktivnější obránce
Ondřej Němec 8 (0+8)
Jiří Krisl (30 TM)
nejtrestanější hráč
Adam Hořanský (35 TM)
Michal Postava (93,92 %)
Michael Petrásek (93,57 %)
Lukáš Klimeš (91,07 %)
úspěšnost brankářů
Maxim Žukov (92,50 %)
David Sachr (89,16 %)
81 / 17 / 20,99 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
77 / 15 / 19,48 %
89 / 15 / 83,15 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
78 / 14 / 82,05 %