Turnaj ZUBR Cup zná konečné pořadí, z prvenství se potřetí radují zlínští Berani

P ř e r o v – Šestý ročník prestižního turnaje ZUBR Cup zná konečné pořadí. Vítězem se potřetí v historii stal Zlín. O osudu jeho zápasu ve Vsetíně museli rozhodnout organizátoři turnaje, kvůli mlze nad ledem se totiž odehrála pouze první třetina. Výsledek 0:0 po dvaceti minutách zůstal v platnosti a oba týmy získaly do tabulky bod. Valaši s jednobodovou ztrátou na Berany obsadili druhé místo. Třetí příčka připadla Trenčínu, čtvrtá pozice Zubrům.

Kompletní výsledky turnaje

ZUBR Cup, čt 18.8.
PSG Berani Zlín – HK Dukla Trenčín
3:2sn
Branky a nahrávky: 28. Kindl (Honejsek, Gazda) 28. Claireaux (Kubiš, Riedl), rozh. náj. Honejsek – 11. Stahoň (Ozols, Sojčík), 44. Starosta (Ferenyi, Jakubec). Rozhodčí: Obadal, Škach – Blažek, Jurčík. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči zápasu: Valentin Claireaux – Dávid Borák.
HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín
3:2p
Branky a nahrávky: 29. Kratochvil (Jakub Svoboda, Černý), 54. Černý (Jakub Svoboda, Doležal), 61. Jakub Svoboda (Kudělka, Kratochvil) – 1. Bláha (Jenáček, Kajínek), 26. Berger (Přikryl). Rozhodčí: Cabák, Grygera – Klimek, Návrat. Vyloučení: 9:16, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Dobša (Přerov) 5 minut, Chroboček (Přerov) 5 minut – Hryciow (Vsetín) trest ve hře, Berger (Vsetín) 5 minut, Kajínek (Vsetín) 5 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 846. Střely na branku: 38:16. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Nejlepší hráči zápasu: Jakub Svoboda – Maxim Žukov.
ZUBR Cup, út 23.8.
VHK ROBE Vsetín – HK Dukla Trenčín
5:3
Branky a nahrávky: 26. Lichanec (Klhůfek, Jenyš), 36. Klhůfek (Němec, Lichanec), 39. Přikryl (Štefka, Kajínek), 45. Klímek (Němec, Klhůfek), 58. Klhůfek (Němec) – 5. Petráš (Vaňo, Martiška), 14. Sojčík (Pietroniro), 35. Valach (Čacho). Vyloučení: 7:10. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1713. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3. Nejlepší hráči zápasu: Pavel Klhůfek – Marek Valach.
HC ZUBR Přerov – PSG Berani Zlín
1:2
Branky a nahrávky: 9. Ministr – 23. Zbořil (Mrázek, Honejsek), 39. Suhrada (Pospíšil, Honejsek). Rozhodčí: Cabák, Hranoš – Navrátil, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1126. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Nejlepší hráči zápasu: Michael Petrásek – Mikuláš Zbořil.
ZUBR Cup, čt 25.8.
VHK ROBE Vsetín – PSG Berani Zlín
0:0 (nedohráno)
Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Utkání bylo kvůli mlze nad ledovou plochou po první třetině ukončeno.
HC ZUBR Přerov – HK Dukla Trenčín
0:4
Branky a nahrávky: 6. Thelin (Heinerö, Razgals), 9. Nemčík (Sloboda, Čacho), 30. Gaťár (Hudec), 49. Petráš (Čacho). Rozhodčí: Blaha, Obadal – Kaprál, Peluha. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 603. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:4. Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Kudělka – Martin Nemčík.

Nejvíce branek ze všech účastníků turnaje nastřílel Trenčín. Účastníkovi slovenské extraligy pomohl poslední zápas proti Přerovu, v němž se prosadil čtyřikrát. O dva góly méně zaznamenal Vsetín. Utkání Valachů proti Zlínu nabídlo kvůli mlze nad ledovou plochou Lapače pouze první dvacetiminutovku. O čtyři branky méně si vysloužili vítězní Berani, kteří Duklu zdolali v nájezdech a MEO jednobrankovým rozdílem v normální hrací době. Zlín slaví první místo na ZUBR Cupu potřetí, navázal na triumfy z let 2017 a 2018.

V přerovském dresu se v závěrečný den turnaje poprvé představil Zdeněk Okál. Zkušený útočník proti Trenčínu skóroval v doplňkových samostatných nájezdech, když si položil brankáře a zakončil do odkryté části branky. Do sítě mateřského klubu zase ve vzájemném duelu skóroval odchovanec Zubrů Mikuláš Zbořil. Osmadvacetiletý obránce tím pomohl Zlínu k obratu ve skóre.

Konečná tabulka

poř.  klub                         Z     V   Vp  R Pp  P      skóre    body   RB
-------------------------------------------------------------------------------
1.    PSG Berani Zlín              3     1   1   1   0   0       5:3     6   (+2)
2.    VHK ROBE Vsetín              3     1   0   1   1   0       7:6     5   (+1)
3.    HK Dukla Trenčín             3     1   0   0   1   1       9:8     4   (+1)
4.    HC ZUBR Přerov               3     0   1   0   0   2       4:8     2   (-4)