Těžký souboj na začátku týdne. Přerovští hokejisté vyzvou v Porubě lídra Chance ligy

P ř e r o v – Během reprezentační přestávky Zubři sehrávali zápasy v takřka běžném tempu. V úterý vybojovali bod v dohrávce se Vsetínem, v sobotu zase naopak v předehrávce porazili po nájezdech rezervní tým Pardubic. Po jednodenním zápasovém volnu se ale v pondělí opět vrátí do akce, když poprvé v sezoně (znovu vlivem odloženého zápasu čtvrtého kola) zamíří na led první Poruby (článek vznikl před nedělní předehrávkou 30. kola Zlín - Vsetín, pozn. red.). Ta ztratila část suverénního drajvu, který ji doposud zdobil, a v posledních duelech začala body ztrácet. Doma navíc dvakrát po sobě nebodovala. Zda se Přerov přidá do řady celků, které lídrovi tabulky odepřou body, se začne odkrývat od pondělních 17:30 hodin.
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
pondělí 19.12. 17:30
RT TORAX Arena

Pondělní soupeři se v probíhající sezoně utkali zatím pouze jednou – na konci října v Přerově. Už tehdy Poruba přijela na Hanou v roli lídra tabulky a tempo začala rychle diktovat. Hned po 46 vteřinách se vydařila akce Jakuba Šlahaře (11+15) se zakončujícím Aaronem Berishou (12+13), na které navázal Vít Christov (4+5). Dvoubrankové manko ale Zubři nakonec stihli dotáhnout a navrch také otočit. Ještě v první třetině totiž snížil nejproduktivnější hráč Přerova David Březina (8+9), který na startu třetího dějství také srovnal. Pod vítězství 3:2 se pak ve 48. minutě podepsal Jan Svoboda (4+8).

Domácí šňůra Porubě skončila

Od začátku října sehráli svěřenci Jiřího Režnara, Karla Suchánka a Tomáše Potěšila na svém ledě devět zápasů, ve kterých vždy vyhráli. Na konci listopadu ale přišel zlom a domácí bilance Poruby se značně zhoršila. Z posledních čtyř zápasů ve své aréně se zmohla pouze na vítězství 4:3 po prodloužení nad Šumperkem, zato podlehla Frýdku-Místku (3:4p) a bez bodu vyšla z duelů se Vsetínem (2:3) a Prostějovem (1:4). Cíl Zubrů je tak jasný, rozšířit výčet těchto týmů také o své jméno.

Poruba v tomto ročníku potvrzuje vysoké ambice. Po většinu rozehrané sezony se drží na prvním místě, kde se pyšní jednoznačně nejlepším skóre. Nastřílela nejvíce branek (98) a zároveň se řadí k týmům, které jich inkasovaly nejméně (68). To lze připsat kvalitní defenzivě v čele Tomášem Voráčkem (0+3), za jehož přínos mužstvu nemluví produktivita, nýbrž pozitivní bilance +14. A především pak silné ofenzivě, kterou táhne hned čtveřice hráčů s pokořenou hranicí 25 bodů. Vedle zmíněných Šlahaře s Berishou je řeč o někdejších Zubrech Romanovi Pšurném (8+17) a Tomáši Šoustalovi (12+13).

Živý a online přenos

Přímý přenos z utkání HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na Hokejka TV. Textový online přenos bude k dispozici na tomto odkaze