Středa přinese do MEO Arény druhé hanácké derby. Třetí Přerov vyzve sedmý Prostějov

P ř e r o v – Z měsíce listopadu zbývá několik posledních desítek hodin. Ty finální hodiny se pak pro dvojici hanáckých účastníků Chance ligy ponesou v duchu vzájemného derby. První letošní bitva dopadla radostněji pro východněji položený celek, přerovské Zubry, kteří z prostějovského stadionu odvezli dva body za výhru v prodloužení. Nyní se však tým Roberta Svobody a Petra Dočkala nachází o dvanáct odehraných zápasů dále a blíží se ke konci první poloviny základní části. Třaskavý souboj velkých rivalů začne úvodním buly v MEO Aréně ve středečních 18 hodin.
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
středa 30.11. 18:00
MEO Arena Přerov

Devatenáct výher, z toho tři v prodloužení, a devět porážek (opět tři v prodloužení). Tuto pozitivní bilanci vzájemných střetů s Prostějovem budou chtít přerovští hokejisté vylepšit ve středu na vlastním ledě. Zubrům se v hanáckém derby od návratu do první ligy daří znatelně lépe. Ve svůj prospěch získali také první regionální duel aktuálního ročníku.

Skóre otevřel v šesté minutě Antonín Pechanec (6+9), na přelomu první a druhé třetiny ale poslal Jestřáby do vedení jejich nejlepší střelec David Ostřížek (11+3). Zubři v zápase nebyli lepším celkem, byli však efektivnější. V 50. minutě srovnal Jakub Kubeš (1+1, 4 zápasy za Prostějov) a vítězství 3:2 v prodloužení zařídil Matouš Kratochvil (4+2).

Urostlý bek Kubeš nezvykle v červenobílém

U jednoho z výše zmiňovaných přerovských střelců došlo od posledního derby ke změně barev. Příznivcům Zubrů dobře známý obránce Kubeš vypomáhal letos na východě Hané tři týdny formou střídavých startů z brněnské Komety. Pak se přesunul blíže k domovským Rudicím na Blanensku a posílil Prostějov. Takto pikantní změna dresu se v rozeběhnuté sezoně odehrává málokdy.

Omlazený Prostějov je znovu zatím součástí průměru

Papírově tradičně zajímavá soupiska Prostějova v dosavadním průběhu sezony nedominovala. Naopak spíše napodobovala výkony týmu z předchozího ročníku. Jedenáctkrát se radovala z vítězství, třináctkrát pak zaznamenala „červené“ výsledky. Devět duelů Jestřábů dospělo do prodloužení, kde neuspěli hned šestkrát. Do druhého derby půjdou však obě mužstva s podobnou formou, obě totiž ze sedmi listopadových duelů vybojovala jedenáct bodů.

Svoji roli tahouna v Prostějově potvrzuje zejména zmíněný střelec Ostřížek. Ten po posledním souboji s Přerovem nenastoupil do zápasu déle než měsíc. Před týdnem se ale vrátil a bodoval jak při výhře v Litoměřicích (3:1, 1 gól), tak i při domácí porážce 3:4 po nájezdech se Slavií (1 asistence). Nebýt jeho absence, pravděpodobně by momentálně vévodil bodování Jestřábů a možná i celé ligy. Od tohoto počinu je nedaleko jeho spoluhráč Tomáš Jáchym (5+18). Ten se vyznačuje především schopností tvořit hru a přesně nahrát v přesilovce, kde asistoval už u devíti branek.

Online vstupenky

Vstupenky na zápas HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov si můžete s předstihem a z pohodlí domova zakoupit online na tomto odkaze.