ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Slavia Praha - Třebíč (sobota 15:00) | JUNIOŘI: Poruba - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Hvězda Praha 4:1

Středa přinese do MEO Arény druhé hanácké derby. Třetí Přerov vyzve sedmý Prostějov

Středa přinese do MEO Arény druhé hanácké derby. Třetí Přerov vyzve sedmý Prostějov
P ř e r o v – Z měsíce listopadu zbývá několik posledních desítek hodin. Ty finální hodiny se pak pro dvojici hanáckých účastníků Chance ligy ponesou v duchu vzájemného derby. První letošní bitva dopadla radostněji pro východněji položený celek, přerovské Zubry, kteří z prostějovského stadionu odvezli dva body za výhru v prodloužení. Nyní se však tým Roberta Svobody a Petra Dočkala nachází o dvanáct odehraných zápasů dále a blíží se ke konci první poloviny základní části. Třaskavý souboj velkých rivalů začne úvodním buly v MEO Aréně ve středečních 18 hodin.
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
středa 30.11. 18:00
MEO Arena Přerov

Devatenáct výher, z toho tři v prodloužení, a devět porážek (opět tři v prodloužení). Tuto pozitivní bilanci vzájemných střetů s Prostějovem budou chtít přerovští hokejisté vylepšit ve středu na vlastním ledě. Zubrům se v hanáckém derby od návratu do první ligy daří znatelně lépe. Ve svůj prospěch získali také první regionální duel aktuálního ročníku.

Skóre otevřel v šesté minutě Antonín Pechanec (6+9), na přelomu první a druhé třetiny ale poslal Jestřáby do vedení jejich nejlepší střelec David Ostřížek (11+3). Zubři v zápase nebyli lepším celkem, byli však efektivnější. V 50. minutě srovnal Jakub Kubeš (1+1, 4 zápasy za Prostějov) a vítězství 3:2 v prodloužení zařídil Matouš Kratochvil (4+2).

Urostlý bek Kubeš nezvykle v červenobílém

U jednoho z výše zmiňovaných přerovských střelců došlo od posledního derby ke změně barev. Příznivcům Zubrů dobře známý obránce Kubeš vypomáhal letos na východě Hané tři týdny formou střídavých startů z brněnské Komety. Pak se přesunul blíže k domovským Rudicím na Blanensku a posílil Prostějov. Takto pikantní změna dresu se v rozeběhnuté sezoně odehrává málokdy.

Omlazený Prostějov je znovu zatím součástí průměru

Papírově tradičně zajímavá soupiska Prostějova v dosavadním průběhu sezony nedominovala. Naopak spíše napodobovala výkony týmu z předchozího ročníku. Jedenáctkrát se radovala z vítězství, třináctkrát pak zaznamenala „červené“ výsledky. Devět duelů Jestřábů dospělo do prodloužení, kde neuspěli hned šestkrát. Do druhého derby půjdou však obě mužstva s podobnou formou, obě totiž ze sedmi listopadových duelů vybojovala jedenáct bodů.

Svoji roli tahouna v Prostějově potvrzuje zejména zmíněný střelec Ostřížek. Ten po posledním souboji s Přerovem nenastoupil do zápasu déle než měsíc. Před týdnem se ale vrátil a bodoval jak při výhře v Litoměřicích (3:1, 1 gól), tak i při domácí porážce 3:4 po nájezdech se Slavií (1 asistence). Nebýt jeho absence, pravděpodobně by momentálně vévodil bodování Jestřábů a možná i celé ligy. Od tohoto počinu je nedaleko jeho spoluhráč Tomáš Jáchym (5+18). Ten se vyznačuje především schopností tvořit hru a přesně nahrát v přesilovce, kde asistoval už u devíti branek.

Online vstupenky

Vstupenky na zápas HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov si můžete s předstihem a z pohodlí domova zakoupit online na tomto odkaze.

Chance liga, 25. kolo
Přerov – Prostějov

3. místo
umístění v tabulce
7. místo
22 – 9 – 4 – 5 – 4 (55:50) 40
statistiky základní části
24 – 8 – 3 – 6 – 7 (62:67) 36
Jihlava – Přerov 1:2
poslední zápasy
Prostějov – Slavia 3:4sn
Jakub Svoboda 16 (6+10)
nejproduktivnější hráč
Tomáš Jáchym 23 (5+18)
Jakub Svoboda (6 gólů)
Antonín Pechanec (6 gólů)
David Březina (6 gólů)
nejlepší střelec
David Ostřížek (11 gólů)
Jakub Svoboda (10 asistencí)
nejlepší nahrávač
Tomáš Jáchym (18 asistencí)
Robert Černý 10 (2+8)
nejproduktivnější obránce
Martin Pěnčík 12 (4+8)
Jiří Krisl (32 TM)
nejtrestanější hráč
Daniel Malák (48 TM)
Michal Postava (93,74 %)
Michael Petrásek (93,57 %)
Daniel Král (96,67 %)
Lukáš Klimeš (91,07 %)
úspěšnost brankářů
Josef Němeček (90,91 %)
Jaroslav Pavelka (90,13 %)
Adam Brízgala (91,06 %)
87 / 18 / 20,69 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
91 / 17 / 18,68 %
94 / 15 / 84,04 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
86 / 15 / 82,56 %