ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov (sobota 13:00) | DOROST: Přerov - Olomouc (sobota 12:00)

Snad už budeme kompletní, přeje si po Frýdku Pechanec. Vyškov byl budíček

Snad už budeme kompletní, přeje si po Frýdku Pechanec. Vyškov byl budíček
P ř e r o v – Poslední přátelský zápas mají za sebou přerovští hokejisté. Frýdku-Místku na jeho ledě podlehli stejným výsledkem jako téměř před rokem – 0:1. V přípravě před začátkem nové sezony Chance ligy tak dvě utkání vyhráli a čtyři prohráli. Podle útočníka Antonína Pechance Zubři neustále pracují na tom, aby byli efektivnější v koncovce. Během dvou srpnových duelů totiž ani jednou neskórovali a v dalších dvou se prosadili pouze jednou.

„Věříme, že to bude jenom lepší. Je jasné, že chceme dávat více gólů. Musíme to prolomit, jít si za tím,“ hlásí Pechanec, který čtvrteční zápas v Polárce odehrál na centru prvního útoku s Davidem Březinou a Tomášem Doležalem.

„Typický zápas proti Frýdku, všechno o jednu branku,“ poznamenává. „Byly tam dobré i špatné věci, nějaké detaily ještě musíme vyladit, snad už budeme kompletní. Už se ale těšíme, až začne liga. Příprava je přece jen příprava, ostré zápasy jsou něco jiného.“

Před výjezdem na led rysů Hanáci prohráli s druholigovým Vyškovem. „Věděli jsme, že Vyškov nebude jednoduchým soupeřem. Nikdy není snadné hrát s druholigovými týmy, kór na hřišti, jako je ve Vyškově. Na druhou stranu to pro nás byl dobrý budíček,“ přiznává Pechanec. „Ukázalo nám to, kde se musíme zlepšit. Dokud nejde o body, je to ještě dobré. Ještě není pozdě,“ dodává.

Ve zbývajících trénincích do startu Chance ligy se Zubři zaměří na zlepšení koncovky, přesilovky a další herní situace. Do soutěžního ročníku vstoupí ve středu v Kolíně. „V lize momentálně nebude lehkého soupeře, bude velice vyrovnaná. Hlavně ze začátku, kdy budou mít všichni dost sil a rozhodnou detaily. Musíme se dobře nachystat a jít si za vítězstvím víc než Kolín,“ konstatuje Antonín Pechanec.