ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Olomouc - Přerov (sobota 16:15)  |  PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Rodinný den se Zubry odzdobila fotbalová premiéra nového týmu, mistr šel do brány

P ř e r o v – Zábava pro celou rodinu, Masarykův pohár, atraktivní souboj. Hokejoví Zubři v sobotu zavítali do jedné z městských části Přerova – Újezdce. Spolu s přerovským odchovancem a letošním vítězem Tipsport extraligy Tomášem Kundrátkem vyměnili hokejovou taktiku za fotbalovou. V příjemném prostředí se střetli s účastníkem krajské soutěže a vyválčili cennou remízu. Následně se podepisovali při autogramiádě. Nechyběla ani nejcennější český trofej v podobě Poháru T. G. Masaryka.

Sobotní akci odstartoval dovednostní závod dvojic BAGArek 2021, při němž se rodiče s dětmi vyřádili na různých soutěžních aktivitách.

Na prosluněné hřiště v útulném areálu proti sobě poté nastoupily domácí Újezdec a A-tým Zubrů. Sokol, který hraje krajskou soutěž – I. B třídu, se v prvním z třicetiminutových poločasů ujal dvoubrankového vedení. Dvěma balonům v síti extraligového šampiona Tomáš Kundrátka nezabránil ani Jan Süss, který nastoupil na pozici stopera. „Fotbal na celé hřiště a na trávě jsme v letní přípravě ještě nehráli. Dalo nám to hodně zabrat,“ připustil.

Výkon do přestávky ale jako nepovedený nehodnotil. „Popasovali jsme se s tím dobře a hráli pěkný fotbal,“ komentoval. Obvyklý útočník se tentokrát pohyboval ve středu přerovské obrany. „Stoper byl post ušitý mi vyloženě na míru. Vyhovoval mi, docela jsem se na něm našel. Stoperská dvojice já a Kuba Kubeš… tam to nemělo kam uhnout – opravdu jsme si sedli a symbióza byla na první pohled zřejmá,“ usmíval se.

Výhrady měl ale k levému kraji obranné čtveřice, kde operoval Robert Černý. „Ale snažil se, stejně jako celý tým. Všichni jsme do toho dali všechno a celkově to bylo fajn,“ řekl Süss.

O pauze Zubři protočili sestavu. Nové tváře soupeře zatlačily a Jan Svoboda střelou ke vzdálenější tyči snížil. Újezdec sice odpověděl třetí trefou, MEO však nepoložila. Tadeáš Král obelstil brankáře a přenechal míč Matěji Novákovi, který zakončoval do odkryté brány. Vyrovnat mohl například zubří skills kouč Vít Černohous, velkou šanci ale neproměnil. Zisk pomyslného bodu zajistilo hokejistům až přečíslení v malém vápně, které nekompromisně zužitkoval Daniel Indrák. Duel řízený ostříleným arbitrem Tomášem Pumprlou skončil nerozhodně 3:3.

„S klukama jsme byli vyhecovaní, že vyrovnáme. Šli jsme do toho, i když jsme prohrávali 0:2,“ svěřil se autor druhého gólu Přerovanů Novák. „Za začátku na nás soupeř vletěl a inkasovali jsme. Pak jsme se ale semkli a Táďa Král mi pěkně připravil gól. Ke konci jsme navíc stihli vyrovnat,“ pochvaloval si. „Více jsme běhali, domácí už tolik nemohli. Nechávali nám otevřené prostory na protiútoky. Nakopávali jsme balony a chodili dopředu,“ uvedla jedna z letních posil, co Zubrům pomohlo k podle něj přijatelnému výsledku.

TJ Sokol Újezdec – HC ZUBR Přerov 3:3 (2:0)

Branky Zubrů: Jan Svoboda, Novák, Indrák.

Sestava Zubrů

1. poločas: Kundrátek – Ševčík, Kubeš, Süss, Černý – Dvořák, Hrdinka, Pšurný, M. Svoboda – Doležal, Kratochvil.

2. poločas: Jakub Svoboda – Postava, M. Svoboda, Seemann, Dobša – Novák, Gréč, Indrák, Jan Svoboda – Král, Černohous.

Po utkání modrožlutí usedli pod stany a fanouškům se podepisovali na novou edici kartiček. Vyfotit se bylo možné s Masarykovým pohárem a jeho držitelem Tomášem Kundrátkem. Proudem při tom teklo pivo ZUBR i pivovarská malinovka. Na tácky se zase servírovaly masové pochoutky, jako pečená kýta či klobásky z udírny.