První zápas v novém roce. Přerované míří pod Jeseníky na led dvanáctého Šumperka

P ř e r o v – Zatímco hokejová veřejnost upírá svoji pozornost zejména k probíhajícímu mistrovství světa juniorů v Kanadě, kde s českým lvem na hrudi reprezentují také odchovanci hokejového Přerova, mateřský klub tria Suchánek, Svozil, Ryšavý se ve středu vrací do ligové akce. Díky předvánoční předehrávce s béčkem Pardubic měli Zubři k dispozici více než týden zápasového volna. Nyní vyrazí bojovat proti Drakům ze Šumperka. Utkání 34. kola začíná v 18 hodin.
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
středa 4.1. 18:00
ŠKODA Arena

Přerov vyzval Šumperk v této sezoně poprvé 5. října na jeho ledě. Jako první se prosadil Lukáš Žálčík, v současnosti autor 21 branek a nejlepší střelec Chance ligy. Navrch má také 12 asistencí a patří k nejvýraznějším tvářím soutěže. Navzdory tomu, že se Draci nacházejí až na dvanáctém místě tabulky. Na jeho dvě říjnové trefy zareagovalo MEO obratem Antonínem Pechancem (6+10), Matoušem Kratochvilem (4+2) a Jakubem Svobodou (7+10). Od Žálčíka to ale nebylo vše. V závěru třetí třetiny zkompletoval hattrick a srovnal. V prodloužení pak druhou otočku ve skóre dokonal obránce Filip Eliáš (6+5).

Odveta v půli listopadu už vyzněla lépe pro Hanáky, přestože dvě třetiny předváděli slabší výkon. Po gólech Lukáše Nedvídka (3+11) a Ondřeje Hrachovského (5+6) si zopakovali, jaké to je s Draky prohrávat o dvě branky. Poté znovu předvedli obrat a Žálčík opět poslal zápas do prodloužení. V něm šumperský kanonýr promarnil únik na Postavu, a tak rozhodl David Březina (9+10) na opačné straně. Oba dosavadní souboje tak kromě podobného průběhu vždy skončily v prodloužení výhrou domácího celku v poměru 4:3.

Draci góly nešetří, zároveň ale často inkasují

Z odstavců výše poměrně jasně vyplývá, kdo je nejvýraznější postavou v týmu, jemuž udílí pokyny teprve 27letý hlavní kouč Lukáš Majer. Šumperk ale sází také na dalšího vysoce produktivního hráče, 24letého Jiřího Průžka (10+21), a zkušenějšího Davida Bartoše (8+17). Celkově se Draci prezentují velmi vysokou střeleckou efektivitou a produktivitou (čtvrtou nejvyšší v lize), značné mezery mají ovšem v defenzivní činnosti. Oproti Zubrům sice nastříleli o 21 branek více, sami ale inkasovali hned ve 115 případech, což je nejhorší počin v soutěži. V nadcházejících dvou měsících se budou vzhledem k náskoku na sestupové 14. místo soustředit zejména na boj o předkolo play-off. V poslední době se jim však příliš nedařilo – v prosinci bodovali jen třikrát z osmi zápasů.

Živý a online přenos

Přímý přenos z utkání DRACI PARS Šumperk – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na Hokejka TV. Textový online přenos bude k dispozici na tomto odkaze