ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Kolín - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Zlín - Přerov (sobota 12:30) | DOROST: Vítkovice - Přerov (sobota 13:00)

Přerované atakují čelo tabulky. Prodloužit bodovou šňůru chtějí v Šumperku

Přerované atakují čelo tabulky. Prodloužit bodovou šňůru chtějí v Šumperku
P ř e r o v – Jedenáct dní, pět atraktivních soupeřů. Šumperk, Zlín, Vsetín, Jihlava a Prostějov. To je výčet týmů, které vyzvou přerovské hokejisty do konce první půle měsíce října. V následujícím utkání středečního osmého kola bude MEO razit cestu pod vrcholy Jeseníků, na led šumperských Draků. Ti se po loňské záchraně na poslední chvíli v baráži znovu pohybují ve spodních patrech tabulky a ani v letošní sezoně je nečeká lehký boj. Úvodní buly v Šumperku padne v 18 hodin.
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
středa 5.10. 18:00
ŠKODA Arena

Loňská sezona nebyla pro soka z Olomouckého kraje vůbec jednoduchou záležitostí. Sestup o patro níže hrozil až pěti celkům a právě šumperští Draci se mezi nimi nacházeli též. Přímému pádu čelili hned ve dvou vyřazovacích sériích – nejprve o baráž s Ústím a poté v samotné baráži s kvalifikovaným Táborem. Obě však dokázali zvládnout v poměru 4:1 na zápasy, čímž hrobníkovi utekli „z lopaty“.

Šumperk bude znovu usilovat především o záchranu

Letošní tým Šumperka se v mnohém od toho, jenž na jaře zachránil první ligu, liší. Tým převzal tehdejší asistent, teprve 26letý Lukáš Majer, se stejně starým Peterem Pútecem a zkušenějším Davidem Švagrovským. „Mladý“ je zřejmě také nejvhodnější přívlastek k pojmenování šumperského kádru pro letošní sezonu. S věkovým průměrem 23,5 roku má totiž nejmladší soupisku, na níž se objevují pouze tři hráči v třicátnickém věku – obránce a kapitán Tomáš Drtil (2+3) a jeho asistenti, forvardi David Bartoš (1+6) s Lukášem Žálčíkem (3+2). Ve věku 30–32 let jde o nejzkušenější hráče, rozhodně však nejde o žádné matadory či veterány.

Dlouhá sezona, v níž Draci dlouho nevěděli, ve které soutěži stráví další ročník, se tak podepsala na malých zkušenostech, jimiž soupiska oplývá. Zmínění třicátnici se pohybují na čele bodování mužstva. Mezi nimi se však proplétá také 24letý Jiří Průžek (3+3), jenž je příchozí posilou z Karlových Varů a v průběhu sezony se může stát velkým tahounem.

Čtrnáctá pozice v tabulce bude v první březnový den příštího roku znamenat přímý pád. Žádná možnost záchrany v baráži ani nikde jinde neexistuje. Šumperk tak bude muset včas zabrat, pokud se chce sestupu vyhnout i letos. Ze sedmi zápasů vyválčil pouze dvě výhry, kvůli čemuž je momentálně o skóre za předposledním Zlínem. Na oné čtrnácté příčce.

Živý a online přenos

Přímý přenos z utkání DRACI PARS Šumperk – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na Hokejka TV. Textový online přenos bude k dispozici na tomto odkaze.