Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Přerov soupeře velmi výrazně přestřílel, body však nemá

Přerov soupeře velmi výrazně přestřílel, body však nemá
P ř e r o v – Tým HC ZUBR Přerov v utkání s předposlední Břeclaví zradila koncovka. Zubři soupeře výrazně přestříleli, ale nakonec museli zkousnout těsnou porážku 3:4, kterou navíc zařídil útočník Tomáš Martinák až pět vteřin před třetí sirénou. Břeclavský tým v dnešním utkání hodně podržel velmi dobře chytající brankář Chvátal. „Na střely jsme dnes vyhráli snad 35:11, ale bohužel nám tam toho spadlo velmi málo,“ litoval trenér Oslizlo spousty zahozených šancí.
Pro trenéra Lubomíra Oslizla to byla teprve třetí porážka od doby, kdy na začátku prosince převzal přerovský tým po trenéru Beckovi. Dnešní utkání se hlavnímu kouči Zubrů nehodnotilo příliš dobře „Z dnešního utkání jsme měli trochu obavy, že po tom zápasu ve Valašském Meziříčí hrajeme se soupeřem ze spodních pater tabulky, který přijede jenom bránit. To se taky potvrdilo a řekl bych, že Břeclav dnes měla i hodně štěstí,“ řekl po nevydařeném utkání. V minulém utkání na ledě Bobrů oplýval přerovský tým velmi dobrou produktivitou, ale dnes tomu bylo přesně naopak. Zubři svého soupeře doslova přestříleli, ale štěstí v zakončení dnes na jejich straně nebylo. „Na střely jsme dnes vyhráli snad 35:11, ale bohužel nám tam toho spadlo velmi málo,“ litoval trenér Oslizlo spousty zahozených šancí a také řady tvrdých střel, které jen těsně minuly břeclavskou branku.

Hodně nespokojený byl i s hrou první pětky, která v utkání podle zkušeného kouče udělala spoustu chyb. „Góly, které jsme dostali byli hodně laciné. Navíc všechny čtyři góly dnes dostala první lajna. Kdyby ten čtvrtý gól tam nepadl, tak by to možná skončilo i remízou a měli bychom alespoň jeden bod,“ dodává přerovský kouč. Jako velmi důležitý moment zápasu poté viděl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou Zubři hráli ve 46. minutě. Břeclav se v ní bránila ze všech sil a nakonec přerovskému týmu nepovolila skórovat. „Přesilovka pět na tři byla hodně rozhodující. Soupeře jsme dlouho motali, ale gól jsme bohužel nedali. Je to takové nepsané pravidlo, že když nevyužijete přesilovku pět na tři, tak většinou nevyhrajete,“ popisuje kouč Oslizlo jednu s obrovských šancí na vyrovnání ve třetí třetině.

Pavel Stloukal: Tři body z Přerova mají pro nás velkou cenu

Zkušený břeclavský trenér Pavel Stloukal měl z výhry svého týmu na ledě přerovských Zubrů velkou radost. Dokázal totiž s týmem navázat na vysoké domácí vítězství a dnes získal v souboji o záchranu další hodně důležité body. „Tři body z Přerova mají pro nás velkou cenu. Získali jsme je hlavně díky herní kázni a takovému pozvednutí sebedůvěry u hráčů,“ svěřil se trenér Lvů krátce po skončení zápasu. V poslední době se břeclavský tým rozehrál k opravdu dobrým výkonům. Doma si poradil se silným Šumperkem, deklasoval Žďár nad Sázavou a zvítězil nedávno i v Pelhřimově. „Naše poslední zápasy naznačují, že hráči o sobě na ledě vědí a mají dobrý pohyb. Myslím si, že dnes jsme si ty tři body zasloužili,“ tvrdí trenér Stloukal.

Při hodnocení dnešního zápasu jej také hodně těšil fakt, že jeho tým vždy vedl a Přerov musel neustále dotahovat skóre. „Konečně se nám také podařilo, že od začátku zápasu vedeme, můžeme v podstatě diktovat tempo a máme ten zápas, dá se říct pod kontrolou. To se nám teď začíná pomalu dařit. Doufám, že to bude pokračovat i v dalších zápasech,“ přeje si břeclavský trenér. Dnešní výhra v Přerova odlepila tým Lvů ještě více ode dna tabulky. Na poslední Velké Meziříčí má Břeclav po dnešním ligovém kole už osmibodový náskok. „Jsme v trochu jiné situaci než Přerov. Pořád hrajeme o záchranu a dnes jsme díky vítězství udělali hodně důležitý krok,“ říká spokojeně kouč Břeclavi Pavel Stloukal.