Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Přerov proti Prostějovu. Zubři se v sobotu utkají na domácím ledě s hanáckým rivalem

Přerov proti Prostějovu. Zubři se v sobotu utkají na domácím ledě s hanáckým rivalem
P ř e r o v – Hanácká derby, neboli souboje Přerova s Prostějovem, platila vždy za ozdobu Chance ligy. Loni se na první takovouto bitvu čekalo až do poloviny října, letos střet dvou stejně velkých a sousedících měst přichází už ve čtvrtém kole. Zubři mají na kontě vedle porážky v Kolíně vítězství nad Znojmem a Slavií, to u Jestřábů se body rozdělovaly pouze dvakrát (1 prohra, 1 výhra). Do úvodního kola na jejich ledě totiž vstoupila silná bouře, kterou střecha prostějovského stadionu neunesla, a tak se nedohrálo. Bouřlivo se nyní očekává na stadionu v Přerově, kde od sobotních 17 hodin začne první regionální duel. Vstupenky na něj si můžete zakoupit v online systému.
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
sobota 23.9. 17:00
ZS Přerov

Bitvy Zubra s Jestřábem přinášely v posledních letech víc radosti modrožlutým, východněji položeným Hanákům. Do minulé ligové sezony však Prostějov nastoupil s výrazně posíleným kádrem a z nejdůležitějších střetů proti Přerovu dokázal vybojovat o dva body více. V prvních dvou zápasech se radovaly hostující celky. V Prostějově uhráli svěřenci Roberta Svobody s Petrem Dočkalem triumf 3:2 po prodloužení, doma však následně ani neskórovali (0:3). Na výkon na ledě soupeře nenavázali ani v lednové přetahované (2:3), další utkání na konci základní části už však skončilo v jejich prospěch (4:3).

Úhlavní soupeř Zubrů zažil dobré předešlé sezony. Na jaře 2022 poprvé pronikl do semifinále, kde sice vyhořel se Vsetínem (1:4 na zápasy), všechno však mohl po povedeném ročníku odčinit o rok později. Tým vedený Alešem Totterem a Petrem Hubáčkem zakončil základní část na čtvrtém místě, z kterého vyzval Litoměřice. Těm stejně jako před rokem vystavil stopku v nejkratším možném čase (3:0 na zápasy) a v semifinále znovu nastoupil proti Vsetínu. Ve velmi vyrovnané sérii, kde všechny zápasy končily rozdílem jedné branky, ale na Valachy opět nestačil (2:4).

Prostějov chce ještě výš

Totter už ale na lavičce červenobílých nepokračuje. Post hlavního kouče obsadil Martin Štrba (předtím Sokolov) a k Hubáčkovi si na místo asistenta stoupl Lukáš Majer (Šumperk). Tato trojice se má postarat o to, že herní výkony Jestřábů budou stačit na ještě delší sezonu než posledně.

V Prostějově přijde každoročně během léta „uragán“, který zcela mění tvář a kostru týmu, letos však tolik citelné zásahy nepřišly. Odešli sice produktivní hráči Roman Vlach a Filip Jansa, namísto toho ale přišel například Zdeněk Doležal (2+2), Tomáš Hanousek (1+2) nebo Jiří Fronk. Navíc se vrátil i Marek Račuk (0+2), jemuž se u Jestřábů vždy dařilo. Obranu vedle Hanouska vyztužil také Tomáš Drtil, a pokud se vezmou v úvahu pokračující David Ostřížek a Vilém Burian s Jakubem Illéšem, síla Prostějova je na papíře evidentní.