ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Kolín - Přerov 2:3 (PP) | JUNIOŘI: Zlín - Přerov 7:5 | DOROST: Vítkovice - Přerov 2:3

Přerov musí zabrat. V sobotu vyrazí bojovat o body do Chrudimi proti Pardubicím B

Přerov musí zabrat. V sobotu vyrazí bojovat o body do Chrudimi proti Pardubicím B
P ř e r o v – Měsíc listopad se pro přerovské hokejisty zatím nenese v příznivém duchu. Ze čtyř zápasů vyválčili pouze bod a vyrovnanou tabulkou se propadli na osmé místo. Odtud se však mohou brzy zvednout zpátky. Od třetích Litoměřic je dělí pouze šest bodů, vyrovnanost soutěže ale dokazuje fakt, že sami mají jen čtyřbodový náskok na desáté béčko Pardubic. Právě na jeho domácí led, který se nachází v Chrudimi, budou razit cestu v sobotu. Souboj s rezervou Dynama začíná v 18 hodin.
HC Dynamo Pardubice "B" - HC ZUBR Přerov
HC Dynamo Pardubice "B" - HC ZUBR Přerov
sobota 18.11. 18:00
ZS Chrudim

Přerov a Pardubice B proti sobě poprvé v této sezóně svedlo 9. kolo, kdy byl mezi oběma celky desetibodový rozdíl. Ten však červenobílí dokázali poměrně rychle odmazat a nyní se nacházejí na desáté pozici s 28 body. Ze třinácti duelů, které od sebe první střet s odvetou dělí, dokázalo Dynamo na své konto připsat hned 24 bodů, které rozložilo mezi 8 vítězství a 5 porážek. I přes stoupající formu se však na východě Čech udála změna v trenérském štábu. Nabídku z Mladé Boleslavi přijal Richard Král, v současnosti tak trenérská práce stojí na Tomáši Jirků, Jiřím Malinském a Janu Starém.

Výsledkově i herně se Pardubice zvedly právě po souboji s Přerovem. V něm sice po dvou gólech Robina Kaplana (6+4) a odpovědi (v současnosti zraněného) Davida Březiny vedly 2:1, Hanáci ale ve třetí třetině otočili díky další brance Březiny a trefách Davida Chrobočka a Vojtěcha Tomiho. V závěru na 3:4 z pohledu hostů snížil ještě Michal Pochobradský (10+5), tři body ale zůstaly Zubrům.

Od té doby však rezerva lídra extraligy začala pravidelně bodovat. Dobrou formu potvrdila mimo jiné i proti soupeřům z vrchních pater tabulky. Dvakrát si poradila s ambiciózním Prostějovem (4:2 a 6:3), vyhrála také nad Litoměřicemi (5:0) či naposledy nad Vsetínem (2:1). Na pondělní triumf s Valachy ale posledním kolem v Porubě nenavázala (1:4). Kromě Pochobradského je klíčovým hráčem také Tomáš Urban (8+12), který se řadí k nejproduktivnějším hráčům ligy stejně jako Josef Mikyska (5+13). Obranu pak dirigují zkušení Jan Zdráhal (1+5) s Markem Voženílkem (0+4) a v brankovišti odvádí kvalitní práci zase David Honzík (93,56 %; pátý v lize).