Poslední zápas před reprezentační pauzou sehrají Zubři proti Benátkám

P ř e r o v – Hokejisté Přerova za sebou mají povedený měsíc říjen, který uzavřeli domácí výhrou nad Ústím. Nyní jim nezbývá než úspěšně otevřít i následující kalendářní měsíc. Pošesté za sebou vyzvou svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře tým ze spodní poloviny tabulky, přesto je však nečeká snadný úkol. V sobotu se vypraví na led nepříjemných Benátek nad Jizerou. Utkání začíná v 17 hodin.
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
sobota 2.11. 17:00
ZS Benátky n/J

Předešlé střetnutí sobotních soupeřů se konalo v rámci pátého kola na půdě Přerova. Zubři farmu Liberce přestříleli velkým rozdílem (43:14), gólově se však ujal pouze jeden jediný střelecký pokus. U mantinelu v deváté minutě vybojoval puk Pšurný a posunul jej na Süsse, který domácím zařídil hubenou výhru 1:0.

Pět porážek v řadě, osmá příčka se vzdaluje i Benátkám

Papírově silnější Třebíč sice Benátky před nedávnem porazily (3:2), poté však tratily body se soupeřem z Kadaně, kdy zápas došel až do prodloužení (3:2p), a v Ústí si připsaly ještě o jeden bod méně (3:4p). Několik vydřených bodů se silnými soupeři se Benátkám nedařilo v dalších zápasech potvrdit, a proto figurují až na třináctém místě s černou sérií pěti proher. Naposledy nestačily ve čtvrteční dohrávce na Motor (2:5).

V týmu od řeky Jizery se vyplatí mladé talenty sledovat, hlavním účelem klubu je koneckonců výchova mladíků pro liberecký, potažmo extraligový hokej. Koho lze v modrobílém dresu jen těžko přehlédnout, je 21letý Jiří Průžek (4+5). V loňské sezoně se v Benátkách rozzářil, do té letošní ale mohl zasáhnout až od jedenáctého ligového kola kvůli rekonvalescenci po operaci nádoru. Rychle se však vrátil do tempa a v neděli dokonce absolvoval svůj první start v extralize, v minulém kole s Českými Budějovicemi pak obstaral obě branky Středočechů.

Dalšími výraznými postavami jsou v týmu bezpochyby Radek Duda (6+9) a Daniel Špaček (5+6), zkušení hráči, kteří vévodí produktivitě mužstva. První jmenovaný poněkud nevídaně kromě kanadského bodování vede ve statistikách gólů, asistencí a trestných minut současně. V benáteckém brankovišti patří prostor nejčastěji 21letému Matěji Žajdlíkovi a o rok mladšímu Jakubu Hrstkovi. Oba brankáři pocházejí z liberecké líhně.