Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Osaháváme si věci do sezony, první přáteláky jsou vždycky nepříjemné, svěřil se Černý

Osaháváme si věci do sezony, první přáteláky jsou vždycky nepříjemné, svěřil se Černý
Z l í n – Byl to první přípravný zápas. Zkušení hráči jako Jiří Krisl, Jakub Svoboda nebo Tomáš Kudělka dostali od trenérů volno, ve Zlíně místo nich za Přerov nastoupili junioři Bárta s Holíkem a Hradilem i hráči, které Zubři zkoušejí. Funkci kapitána tak převzal Robert Černý. Nejen jako černou izolační pásku ve tvaru písmene „C“ na dres, ale také jako lídr na ledě.

Osmadvacetiletý obránce, kterému na Hané běží dvouletá smlouva, se asistencí podílel na dvou ze tří přerovských gólů. Včetně toho vítězného, který po osmi minutách vstřelil v přesilovce Darek Hejcman.

„Žádné těžké otázky, jsem nervózní. Je desátého srpna a stačí, že jsem se učil hokej,“ zavtipkoval Černý, když po čtvrteční výhře 3:0 přišel před přerovskou kabinu na rozhovor.

Na ledě to tak ale nevypadalo, přesilovku v první třetině jste sehráli perfektně.
Jde vidět, že Darek nějaký ten rok hrál v Kadani a něco se tam naučil. Trefil to parádně. Kadaňská škola se pozná (úsměv).

Kadaňská škola?
Jsou to šikovní hráči jako třeba Darek. Viděli jste to sami. Jedna střela, jeden gól a jdeme se radovat (úsměv).

Ale rodilý Kadaňák jste jenom vy, ne?
Je to tak. Darek by chtěl být taky, ale pochází z Chomutova (úsměv).

Teď vážně, přesilovku jste využili bleskově. Jak často jste ji zatím nacvičovali?
Hráli jsme asi to nejzákladnější, co se dá. Poprvé jsme si to vyzkoušeli na pět minut během dopoledního rozbruslení před zápasem. Řekli jsme si, že to budeme hrát jednoduše. Vyšla nám hned první kombinace, jsme za to rádi.

Posty začal tam, kde skončil

Vy i Zlín jste nastoupili v kombinované sestavě. Co vám utkání ukázalo?
První zápasy v přípravě jsou vždycky nepříjemné, ať hrajete proti komukoliv. Někteří jsme dva nebo tři měsíce nestáli na bruslích. I když teď venku není takové teplo jako třeba loni, pořád je to nezvyk. Musíme si osvojit jednotlivé pohyby. Taky jsme opatrní, nikdo se nechce hned v prvních přátelácích zranit. Jde hlavně o to, abychom si osahali věci do sezony.

Ve čtvrtek bylo venku kolem dvaceti stupňů, bylo to znát?
Určitě bylo. Navíc jsme hráli na malém studeném zimáku. Je to rozhodně lepší, než hrát někde v aréně ve třiceti stupních. To bychom tam umírali (úsměv).

O kapitánské „céčko“ jste si řekl, nebo jste ho dostal jako jeden z nejzkušenějších v týmu?
V přípravě jsem byl vždycky expertem na Šumperk. Ten letos vypadl, tak mě asi zvolili na Zlín. Je fajn, že to vyšlo a vyhráli jsme.

Za Zlín nehrála spousta opor, pořád je to ale úřadující mistr Chance ligy. Jak výhra nad ním povzbudí?
Vždycky je lepší vyhrát ve Zlíně 3:0, než si odsud odvážet debakl. Jak říkali trenéři, Posty začal tam, kde minulou sezonu skončil. Hodně nám pomohl, snad to našim gólmanům vydrží. (Okolo prochází útočník Zlína Nicolas Werbik a říká Černému: ‚Pochval se, Čerňas, můžeš si to dovolit.‘ – pozn. red.)