ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Havířov - Přerov 3:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Poruba - Přerov (úterý 18:00)

Orlovský stadion bojovně naladěným Zubrům neodolal

Orlovský stadion bojovně naladěným Zubrům neodolal
O r l o v á – Zimní stadion v Orlové dlouho odolával síle soupeřů, ale dnes po téměř třech měsících se z něj konečně podařilo odvést body. A postarali se o to Přerovští Zubři. Nezalekli se ani dvoubrankové ztráty během druhé třetiny a naopak oplývali velkou bojovností a touhou ukončit sérii čtyř zápasů bez vítězství. Orlovou na domácím ledě zlomil skvělý výkon brankáře Dalibora Sedláře a také mladého zlínského útočníka Lukáše Finsterleho, který při svém čtvrtém startu za Přerov dvakrát skóroval.
První třetinu ale přerovští hokejisté nezačali zrovna nejlépe. Po úvodním oťukávání přišla na řadu nedisciplinovanost Zubrů, kteří za jeden zbytečný faul dokonce zaplatili inkasovanou brankou. “Z naší strany tam trochu byly emoce a to první třetinu ovlivnilo. Během střídání a o přestávce jsme museli hráčům promluvit do duše, protože tak by to dál nešlo,” uvedl asistent hlavního trenéra Lubomír Václavíček.

Od druhé třetiny už Přerov přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a domácí Orlovou v některých momentech prostřední části hry i mírně zatlačil. V závěru 35. minuty však obrana Zubrů totálně zaspala a expřerovský útočník Jakub Dušek svůj samostatný nájezd bez jakéhokoliv váhání nekompromisně zakončil a upravil stav zápasu na 2:0. “Ve druhé třetině jsme se zlepšili, měli jsme možná i trochu více ze hry, ale bohužel nám jednou zaváhala obrana a domácí z nabídnuté šance zvýšili vedení,“ řekl Václavíček.

Dvoubrankový náskok ale svítil na tabuli jen zhruba půlminutu. Po chvilce totiž útočník Menšík elegantně tečoval střelu obránce Vlčka a zápas tak dostal nový náboj. "To bylo hodně důležité, že se nám podařilo rychle snížit," reagoval asistent trenéra. Úvod třetí třetiny se pak nesl ve znamení velké obětavosti přerovských hokejistů a ta je nakonec dovedla nejen k vyrovnání, ale také ke gólu v prodloužení, který jim zajistil hodně cenné dva body. “Nakonec se to hokejové štěstíčko konečně přiklonilo jednou k nám a bojovností jsme získali v prodloužení druhý bod,“ radoval se Václavíček.

Zubři sice chvílemi byli pod velkým tlakem orlovského útoku, ale dnes se dokázali statečně bránit. Po utkání tak asistent hlavního kouče poslal na adresu brankáře Dalibora Sedláře velkou pochvalu. Ten dnes několikrát musel sáhnout pro skvělý zákrok a přiváděl domácí útočníky k zoufalství. “Sice jsme ve třetí třetině byli místy pod tlakem, ale dnes musím hodně pochválit brankáře Sedláře, který nás v těch rozhodujících momentech zápasu dost podržel,“ říká. Kladné hodnocení si po utkání vysloužili i další mladí hráči, kteří dnes odehráli dobré utkání. “Ani jeden z mladých hráčů dnes rozhodně nezklamal. Byli silní a dostávali se i do šancí. Ty sice neproměnili, ale i tak jsme velice rádi za dva body, které máme,“ dodal Lubomír Václavíček, asistent trenéra Oslizla.

Skvěle se dnes v přerovském dresu ukázal mladý útočník Lukáš Finsterle. Zlínský talent se dvakrát zapsal do střelecké listiny. Nejdříve ve druhé třetině dovedl Zubry k vyrovnání a v prodloužení dokonce rozhodl šťastným gólem o exportu dvou bodů na Hanou. “Jsem dnes hodně spokojený. Sice se nám v první třetině moc nepovedlo hrát odzadu, jak jsme si to v kabině řekli, ale v závěru zápasu jsme podali dobrý a bojovný výkon a je to super, že jsme nakonec vyhráli,“ radoval se útočník Finsterle, který patří k velkým tahounům zlínské extraligové juniorky.

Ani on po utkání nešetřil chválou pro brankáře Sedláře. “Je to výborný gólman. Dnes se hodně snažil a na výhře v Orlové má hodně velký podíl,“ říká. V závěru hodnocení zápasu chtěl také povzbudit ostatní spoluhráče a jeho slova už poté mířila k dalšímu ligovému utkání s Bobry, které je na programu v neděli. “Tým rozhodně na výhru má. Chce to hodně bojovat a určitě to půjde,“ hlásí Lukáš Finsterle.

Do utkání v Orlové nakonec naskočil i útočník Jan Kolář, ale ze souboje díky trvajícím problémům s kotníkem musel po druhé třetině odstoupit. “V úterý jsem sice trénoval, ale zápas je o něčem jiném a musí se odehrát naplno. To jsem bohužel dnes nemohl a navíc po jednom ze zákroků ve druhé třetině jsem už věděl, že to dál nepůjde,“ říká. Zda-li rychlý útočník s výbornou střelou stihne nedělní utkání proti Bobrům z Valašského Meziříčí je zatím ještě ve hvězdách. Jak sám ale říká, je potřeba být na ligový zápas stoprocentně připravený. Do konce nadstavbové části jich už mnoho nechybí a každý bod teď bude mít cenu zlata. “Musím se uzdravit a doufám, že to bude co nejdříve. Pokud nebudu schopný v utkání s Valašským Meziříčím podat výkon v plné síle, tak nebudu hrát,“ přiznává útočník Jan Kolář.