ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Zlín 0:2 | JUNIOŘI: Olomouc - Přerov (čtvrtek 18:00) | DOROST: Přerov - Mountfield HK 5:6 (SN)

Od druhé třetiny už jsme byli v tempu, góly pak rozhodly zápas, uvedl Zdeněk Sedlák

Od druhé třetiny už jsme byli v tempu, góly pak rozhodly zápas, uvedl Zdeněk Sedlák
P ř e r o v – Zubrům to znovu šlape a stav jejich bodového konta se již posunul na úctyhodnou číslovku 80. Šestou výhru v řadě přidal Přerov na domácí půdě, kde tentokrát zkřížil hole s meziříčskými Bobry. Až na první tercii, kdy hosté mohli získat vedení, Zubři drželi otěže střetnutí pevně ve svých rukou a fanouškům tak dali další důvod k radosti. Svůj komentář k průběhu zápasu tentokrát poskytl útočník Zdeněk Sedlák.
Zubři chtěli do zápasu nastoupit s maximální aktivitou a svého protivníka zasypat střelami. Plán pro první třetinu se však příliš naplnit nepodařilo. “Začali jsme na čtyři pětky, což vedlo k tomu, že jsme se pořádně nedostali do tempa. Přesto si myslím, že v první třetině byly i dobré věci. Pouze jsme z těch několika šancí nedali žádný gól,“ zahájil pohled na utkání útočník Zdeněk Sedlák.

Zlepšující se Valašské Meziříčí tak po první části drželo bezbrankový stav. Ten však vůbec platit nemusel, kdyby útočník Studený v dresu Bobrů, proměnil šanci z konce šestnácté minuty během přesilovky. Od inkasovaného gólu domácí tým dělily centimetry. “ValMez už teď nemá co ztratit a hrál velice dobře. Bylo důležité, že tu jeho příležitost na brankovišti Kokin výborně chytil. Za stavu 0:1 by to pro nás bylo horší, ale gól to naštěstí nebyl a pak jsme už zápas dostali pod kontrolu,“ popisoval Sedlák.

Stažení sestavy na tři pětky se ukázalo správným krokem a převaha Zubrů začala být zcela jasně vidět. “Celé se to zrychlilo. Od druhé třetiny už jsme byli v tempu a naše góly pak zápas rozhodly,“ těšilo zkušeného plejera.

Během druhé třetiny se Přerov střelecky prosadit třikrát a další dva zářezy přidal v periodě třetí. Dvakrát se do gólové listiny zapsal i Zdeněk Sedlák. “Důležité góly dnes dala třetí pětka. První gól byl dobře vybojovaný, u druhého to tam Matěj Málek důrazem doklepl a pak vyšlo zakončování na mě. Měl jsem při tom trochu štěstí. Nebylo to ale jen o mých dvou gólech. Celé naše mužstvo hrálo výborně.“

Bobři skórovali jen jednou, když tři minuty před koncem pokazili přerovskému brankáři čisté konto. Na rozdíl od Opavy se ale tentokrát slabší závěru duelu nekonal. “Myslím si, že soupeř v závěru už spíše šetřil síly. Měli jsme dostatečné vedení a bez problémů jsme to zvládli,“ řekl hráč s číslem 28 na dresu.

Dvojici domácích klání teď vystřídá stejná porce venku. V sobotu Zubři zamíří na led Hodonína, dalšího soupeře, který si v posledních zápasech bodově hodně polepšil. “Máme teď dva zápasy obden. Takhle se bude hrát v play-off, na které chceme být co nejlépe připravení. V Hodoníně musíme zopakovat dobrý výkon a samozřejmě zvítězit,“ dodal na závěr útočník Zdeněk Sedlák.