Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Obstáli při zkoušce: Zubři podepsali dvoumetrového obránce a dvojici útočníků

Obstáli při zkoušce: Zubři podepsali dvoumetrového obránce a dvojici útočníků
P ř e r o v – Obránce Jakub Adámek a útočníci Richard Nemec s Lukášem Chludilem už o smlouvu u hokejistů Přerova usilovat nemusejí. Zubry v dosavadních trénincích a čtyřech přípravných zápasech přesvědčili a půjdou s nimi do blížící se sezony Chance ligy. Třiadvacetiletý Adámek (na úvodním snímku) měří dva metry a druhou nejvyšší soutěž dobře zná z Frýdku-Místku. Pro jednadvacetiletého Nemce je Přerov premiérovou štací mimo rodné Slovensko. V tamní první lize zasáhl do bezmála 150 zápasů za Skalicu. Dvacetiletý Chludil zase na Hané zažije první angažmá mimo mateřský Zlín.

Jakub Adámek mohl za Zubry nastoupit už dříve. „Dva roky zpátky jsem sem měl jít na měsíční střídavé starty z Frýdku. Byl jsem na dvou trénincích a první zápas jsem měl hrát v Ústí nad Labem. Ve Frýdku se ale zranil obránce a na poslední chvíli mi volali, že se mám vrátit,“ objasňuje.

Za Frýdek-Místek během pěti sezon odehrál v Chance lize 127 zápasů s bilancí šesti gólů a osmi asistencí. Rysi mu také vyřídili střídavé starty do druholigového Nového Jičína, za který si připsal osmnáct startů.

Po uplynulé sezoně se však rozhodl, že nastal čas opustit třineckou organizaci a změnit působiště. „V Třinci jsem prošel celou mládeží. Kolem devatenácti, dvaceti let jsem se pomalu přesouval do Frýdku, kde jsem dostal šanci. Teď už jsem ale cítil, že potřebuju nový impuls. Porvat se o něco nového a zkusit to,“ přibližuje.

Porval se o místo v týmu Zubrů. Úspěšně. „Na zkoušce jsme se domluvili v dubnu, kdy už měly Frýdek i Přerov po sezoně. Koncem července jsem se hlásil trenérům. Jsem rád, že zkouška dopadla dobře,“ pochvaluje si bývalý mládežnický reprezentant.

V Přerově znovu potkal Jiřího Krisla a Vojtěcha Tomiho, s nimiž předtím hrál u řeky Ostravice. „Teď spolu jezdíme z Havířova. Střídáme se v řízení a při té dálce si pomáháme. Aspoň si pokecáme,“ prozrazuje. Do kabiny Zubrů podle svých slov zapadl. „Všichni kluci jsou sympatičtí, šlape to. Jsem moc spokojený,“ hlásí dlouhán pocházející z Českého Těšína.

Momentálně prožívá velmi šťastné období, nedávno se oženil. „S přítelkyní jsme se vzali po čtyřech letech vztahu. Svatbu jsme měli v polovině července, během naší třítýdenní dovolené. Chystáme se přestěhovat do Olomouce, takže to do Přerova nebudu mít tak daleko,“ usmívá se Adámek, který se těší na novou životní etapu.

Nemec: Chance liga bude náročnější i rychlejší

Richard Nemec poznal první ligu zatím jen na rodném Slovensku. Ve Skalici kousek od hranic s Českou republikou mu náramně vyšla předminulá sezona. Ve 28 utkáních základní části zaznamenal ještě jako junior devatenáct branek a 22 asistencí. Během stejného ročníku také nakoukl do slovenské extraligy v dresu Nitry.

Přerov bude pro rodáka z Bardejova prvním zahraničním angažmá. „Měl jsem i nabídky ze Slovenska, ale všechny padly. Chtěl jsem se posunout v kariéře a hledal jsem nějaké možnosti. Kamarád, který hrával v Česku, mi pomohl domluvit zkoušku v Přerově. Nakonec to vyšlo,“ popisuje, jak se dostal k Zubrům.

„O Přerově jsem slyšel, že je to velmi dobrá organizace a hraje se tady dobrý hokej,“ odpovídá, proč se rozhodl zabojovat o smlouvu právě u řeky Bečvy. Od Chance ligy očekává fyzicky náročnější a rychlejší hokej, než jaký hrál ve stejné soutěži v domovské zemi. U Zubrů už se podle svých slov cítí, jako by v jejich barvách působil déle.

„Jsem překvapený, jak tu všechno zatím výborně funguje. Kluci v kabině mě po pár dnech přijali mezi sebe a město pomaličku poznávám,“ komentuje někdejší člen slovenských mládežnických reprezentací. V přerovském týmu se tak sešli Němec s Nemcem, modrožlutí totiž opět mohou využít služby kmenového hráče Komety Brno Františka Němce. „Zatím se to neplete, ale máme i podobnou přezdívku. Budeme se s tím muset nějak vypořádat,“ zasměje se Nemec, který na Hané naváže na krajany Juraje Šimbocha, Ľubomíra Malinu nebo Marka Slobodu.

Lukáš Chludil až do minulé sezony působil ve Zlíně, kde hokejově vyrostl. Za Berany si ještě stihl připsat dvanáct startů v extralize, po sestupu naskočil do jedenácti zápasů Chance ligy a jednou se také objevil v sestavě druholigového Vyškova. Poslední dva roky se bojovnému útočníkovi vydařily hlavně v juniorce. Naposledy byl s šedesáti body druhým nejproduktivnějším hráčem extraligové základní části a s 41 asistencemi nejlepším nahrávačem.

„Po sezoně mi ve Zlíně nenabídli novou smlouvu, ani nevím, proč. Už to ale chtělo změnu. Jsem rád, že zkouška v Přerově vyšla,“ říká s tím, že před časem ještě jako junior možnost odejít ze Zlína odmítl. Z působení u Beranů se zná s Robertem Svobodou, současným hlavním trenérem Zubrů. Vedl jej v juniorce a v extraligové éře také v A-týmu. „Na Přerov jsem měl celkově hodně pozitivních ohlasů, ale tohle také hrálo roli,“ připouští zlínský rodák, který vedle zkoušky na Hané řešil i jiné nabídky.

Vyškov? Má kvalitu, nedá nám to zadarmo

V přípravě si za Zubry zatím připsal jeden gól. Prosadil se během utkání ve Znojmě. „První třetinu jsme byli lepší, měli jsme víc ze hry a vedli jsme o dva góly. Začátek druhé třetiny jsme ale zaspali a Znojmo se dostalo do hry. Měli jsme výpadek, naštěstí jsme to chytili zpátky. Bylo tam hodně faulů a Znojmo má výborné přesilovky. Na druhou stranu jsme ještě úplně nepracovali na oslabení, do sezony to vyladíme,“ ohlíží se za duelem na ledě Orlů. „Nakonec jsme rozhodli v prodloužení, výhra je zasloužená. Znojmo ale rozhodně ukázalo svou sílu,“ doplňuje.

Další přípravné utkání čeká Zubry na půdě Vyškova, semifinalisty posledního ročníku druhé ligy. „Je tam malé kluziště, bude to hodně soubojové, na nic nebude čas. Tým mají kvalitní, spousta kluků hrála výš. Nemůžete čekat, že nám dají něco zadarmo,“ uvědomuje si Chludil.