VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ A PODPORU V SEZONĚ 2018/2019

Na ledě Kadaně zažil jiný zápas. Výkon bývalých spoluhráčů Hejcmana nezaskočil

Na ledě Kadaně zažil jiný zápas. Výkon bývalých spoluhráčů Hejcmana nezaskočil
K a d a ň – Podruhé v sezoně stanul proti svému bývalému klubu. Poprvé na jeho hřišti. V Kadani sledovala Darka Hejcmana v dresu Zubrů i jeho rodina a přítelkyně. Vstřeleným gólem je sice nepotěšil, vítězství si ale Přerov z druhého konce republiky přece jen odvezl. Při brance Tomáše Sýkory 26 sekund před koncem třetí části si zanedlouho čtyřiadvacetiletý forvard stejně jako ostatní modrožlutí oddechl.

Za Kadaň nastupoval Hejcman čtyři sezony. Na návrat na její led se těšil, vždyť v dresu Trhačů stále působí řada jeho bývalých spoluhráčů. „Chtěl jsem si zápas užít,“ přiznal, že se ve svém předchozím působišti nemínil ničím zneklidňovat.

Proti týmu z někdejšího královského města v Ústeckém kraji to pro něj bylo jiné utkání než jsou ta ostatní v Chance lize. „Dost kluků z Kadaně znám, bylo to specifické. Navíc přijela rodina, přítelkyně, takže jsem byl rád, že mě zase vidí hrát takhle blízko,“ vysvětlil rodák z Chomutova, který ve 20 startech v letošní sezoně nasbíral deset kanadských bodů.

Obnovená premiéra na kadaňském stadionu mu vyšla. Trhači ale dali Zubrům pořádně zabrat. Darek Hejcman něco takového čekal, výkon soupeře jej nepřekvapil. „Poslední zápasy hráli dobře, především doma. Věděl jsem, že to bude těžké utkání,“ svěřil se.

Před třetí třetinou prohrávali Hanáci o gól 2:3. V kabině padala slova o tom, aby se tlačili do brány. „Bylo nám jasné, že branky přijdou, pokud jim půjdeme naproti,“ prozradil člen třetího přerovského útoku. Krátce před koncem se mu stejně jako ostatním Zubrům ulevilo. Kapitán Tomáš Sýkora trefou zblízka otočil skóre a zajistil pro Přerov všechny tři body. „Nechtěli jsme v Kadani ztratit ani bod. Byli jsme moc rádi, že to Sejkovi vyšlo,“ komentoval Hejcman.

Přerovanům v Kadani vydatně pomohla i podpora od skupiny skalních fanoušků. „Moc nás potěšilo, že za námi dorazili až tak daleko. Celý zápas nás podporovali, což nám hodně prospělo,“ pochvaloval si Darek Hejcman.