ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

Měli bychom v takové produktivitě dál pokračovat, tvrdil po zápase Michael Janota

Měli bychom v takové produktivitě dál pokračovat, tvrdil po zápase Michael Janota
O s t r a v a – Vítězný pokřik zněl kabinou Zubrů na venkovním utkání naposledy v Hodoníně. Od úvodu ledna pak hokejisté ze soupeřova ledu vždy odjížděli dosti zklamaní, což se konečně změnilo v Porubě. Druhý tým tabulky se nyní nenachází v dobrém rozpoložení a Zubři toho využili. Po horším začátku zabrali a z Ostravy odvezli plný počet bodů. U mikrofonu po utkání tentokrát byl obránce Michael Janota.
Zápas v Porubě mohl mnohé napovědět o dalších šancích na průnik mezi čtyři nejlepší týmy. Díky vítězství jsou Zubři stále ve hře a honba za výhodou domácího prostředí v play-off může pokračovat. “Z tohoto zápasu jsme body opravdu moc potřebovali, takže jsme za ně všichni rádi. Postup do čtyřky je pořád otevřený a já věřím, že to nakonec zvládneme,“ uvedl po utkání obránce Michael Janota.

Přerovský tým v první třetině vedl, ale pak zase musel dvakrát dotahovat. Poruba letos působí jako velmi nebezpečný tým, jenže forma Ostravanů teď spíše stagnuje. “Soupeř hraje velmi dobře do útoku, v tomto je dost nepříjemný. Hodně na nás jeho hráči jezdili, ale my jsme měli konečně dobrou koncovku, a to možná rozhodlo,“ přemýšlel Janota nad zlomovými momenty zápasu.

Už Technice doma nastříleli Zubři půltucet gólů a Porubě nadělili stejný počet. Poslední dva zápasy tak dostaly to správné koření hokeje. “Dát venku šest gólů, to si myslím, že je velmi dobré. Měli bychom v takové produktivitě dál pokračovat. Naopak jsme ale čtyři dostali, protože Poruba je v ofenzívě opravdu hodně silná. Můžeme být rádi, že Kokin už pak žádný další gól nepustil.“

Michael Janota, jeden z členů zlínské ekipy v přerovském dresu, hraje poslední dobou stabilně po boku Tomáše Vlčka, jednoho z nejzkušenějších beků celé druhé ligy. “Už jsme spolu hráli i na začátku sezóny. Myslím si, že nám to klape výborně,“ pochvaloval si spolupráci se svým parťákem.

Závěr pochopitelně nemohl mířit jinam, než k dalšímu zápasu. Tentokrát se doma rozduní mantinely až ve čtvrtek. S Hodonínem budou Zubři bojovat o další naděje na lepší umístění. “Hodonín je kousek před námi, takže ve čtvrtek to vítězství bude skoro až povinné. Chceme se dotáhnout na vyšší místa, proto nesmíme vůbec nic podcenit, jak se nám to občas stává,“ dodal směrem k následujícímu duelu obránce Michael Janota.