ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice (sobota 15:15)

Lukáš Klimeš znovu hájil branku Zubrů. Za takovou obranou je radost chytat, svěřil se

Lukáš Klimeš znovu hájil branku Zubrů. Za takovou obranou je radost chytat, svěřil se
P ř e r o v – V uplynulých dvou sezonách jej sportovní manažeři zvolili nejlepším brankářem Chance ligy. Lukáš Klimeš se v sobotu do druhé nejvyšší soutěže vrátil, Přerovu 26 zákroky pomohl v dohrávce desátého kola porazit Třebíč. Modrožlutý dres oblékl pro boj o body poprvé od 7. března letošního roku, kdy v závěrečném zápase skupiny O pořadí v play-off vychytal výhru po samostatných nájezdech nad Vsetínem. Proti Horácké Slavii si šestadvacetiletý gólman extraligového Brna připsal první čisté konto v soutěžních zápasech aktuálního ročníku.

„Bylo to krásné. Na Přerov mám nádherné vzpomínky, rád jsem všechny znovu viděl. Navíc se to povedlo i výsledkově a neudělal jsem ostudu,“ usmíval se Klimeš po vítězství 4:0, kterým Zubři uzavřeli kalendářní rok 2020. „Je pravda, že Třebíč nám v minulosti neseděla. Ale loni jsme to prokletí prolomili, takže jsem vůbec neřešil, co je to za soupeře,“ sdělil brněnský rodák.

Že si po devíti měsících opět zachytá soutěžní duel za Přerov, se dozvěděl v první polovině týdne. „Bylo to v úterý nebo ve středu. V Brně jsme měli volno a volali mi, že v sobotu si pojedu zachytat sem,“ upřesnil. Do branky se postavil po čtyřech dnech, v úterý 15. prosince se podílel na triumfu Komety v moravském derby s Olomoucí. Z 38 střeleckých pokusů Kohoutů pustil za svá záda jediný.

„Jestli jsem si do Přerova přenesl formu z extraligy? Těžko říct, kluci hráli parádně,“ pokrčil Klimeš rameny a pokračoval v chválení spoluhráčů. „Zblokovali spoustu střel. Jejich obětavost je neskutečná. Za takovou obranou je radost chytat.“ V utkání podle svých slov nemusel řešit příliš mnoho těžkých situací. „Třebíčské šance byly spíš střely z větší vzdálenosti, nic extra těžkého,“ konstatoval.

Pod maskou měl nasazenou ještě čelenku. „Mám už dlouhé vlasy, tak aby mi nelezly do očí. Je to takový módní doplněk. Všichni se mi za to smějí, ale já nevím, co jiného bych s tím dělal,“ vysvětlil důvody jejího nošení při hře. Ostříhat se nechystá. „Doma to po mně nechtějí. Poslouchám rozkazy,“ přiznal s úsměvem a doplnil, že jej čelenka při chytání nijak neomezuje.

V Přerově donedávna působil jiný brněnský brankář – Ondřej Kacetl. Z devíti zápasů vychytal Zubrům sedm výher. „Sledoval jsem to. Nejen kvůli Ondrovi, ale kvůli všem klukům, co tady znám. Některé zápasy jsem viděl a vím, že Ondra chytal parádně. Všem jsem to přál,“ uvedl Klimeš a zopakoval: „Jsem rád, že jsem po Ondrovi neudělal ostudu.“

O Třebíči její někdejší brankář řekl, že nejvíce hrozila v přesilovkách. V sobotním zápase měla k dispozici celkem tři. „Může se tam přece jen cokoliv odrazit,“ připomněl Lukáš Klimeš. Druhou z početních výhod Horáků ubránili Hanáci na začátku třetí třetiny. Po vyloučení přerovského odchovance ve službách Bílých hvězd Šimona Kratochvila se poměr sil na ledě srovnal. „Když nám z té přesilovky nedali gól, věděl jsem, že už to zvládneme,“ prozradil Klimeš.

Nulu v soutěžním zápase vychytal poprvé od 12. února, kdy Přerov doma porazil Chomutov 2:0. „Je to parádní pocit, ale nula je zásluha celého týmu – obránců, útočníků. Minimálně z padesáti procent jde za nimi,“ poukázal na spoluhráče před sebou. „Komunikace s nimi byla v pohodě. Většina kluků zůstala z loňska, nebyl tam problém,“ pochvaloval si.

Za čistý štít přispěje do týmové kasy. „Klukům jsem něco slíbil i přímo za Třebíč, když jsem tam dřív působil. Ubránit nulu se určitě snažili i kvůli tomu,“ zasmál se Klimeš, jenž letos prožije první Vánoce s dcerou Olivií. „Pro malou máme spoustu dárků. Nevím, jestli to bude už úplně vnímat, ale rozhodně toho dostane hodně. Bude to hezké,“ těší se nejlepší brankář Chance ligy za sezony 2018/19 a 2019/20, jenž po čase znovu naskočil v barvách MEO.