Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Lubomír Oslizlo: Rozhodly naše velké chyby v obraně

Lubomír Oslizlo: Rozhodly naše velké chyby v obraně
P ř e r o v – V domácím prostředí se přerovským hokejistům v poslední době vůbec nedaří. Po Břeclavi, Vsetínu a Hodonínu si na led Zubrů přijelo pro body i Valašské Meziříčí se kterým letos měli Zubři dobrou bilanci, když poslední dva zápasy vyhráli. Letošní čtvrtý duel ale ovládli Bobři a na přerovském ledě v ligovém utkání po dlouhé době zvítězili. “Dnes jsme udělali několik velkých chyb v obraně a soupeř je hlavně v té druhé třetině dokázal využít,“ uvedl zklamaný kouč Oslizlo.
Hodnocení dnešního zápasu se krátce po závěrečné siréně ujal hlavní kouč přerovského týmu Lubomír Oslizlo a přiznal, že očekával hodně vyrovnané utkání. “Valašské Meziříčí je velmi dobrý soupeř. Nikdo nemohl čekat, že na něj na začátku rychle vletíme a dáme třeba v první třetině pět gólů. Hrálo se dnes z obou stran opatrně a takové zápasy hodně rozhodující chyby,“ uvedl hlavní kouč Zubrů. Chyb v obraně dnes přerovský tým udělal několik a poměrně draze za ně zaplatil. Toho zkušený lodivod hodně litoval. “Dnes jsme udělali několik chyb v obraně a soupeř je hlavně v té druhé třetině dokázal využít. Tam byly opravdu dvě velké hrubky. Ještě v první třetině obránce Halouska nevyhodil puk a útočník Sochorek si ho tam povodil jak chtěl. Pak dokonce Valašské Meziříčí dalo gól v oslabení. Po další naší chybě nám tam útočník soupeře sám ujel do gólu. Tím se to utkání rozhodlo,“ hlásil kouč Oslizlo k chybám v obranné fázi.

Několikrát se dnes hráči s logem pivovaru ZUBR na dresu dostali do dobrých šancí v přesilové hře, ale ty se v poslední době týmu vůbec nedaří. I tentokrát z nich vyšli gólově naprázdno. "Mohli jsme si dnes trochu pomoci v přesilovkách, ale bohužel ty se nám teď vůbec nevedou. Sice je na tréninku hodně nacvičujeme, ale není to ono. Hráči je musí zrealizovat sami a při tlaku soupeře v nich taky trochu zaimprovizovat. To se nám momentálně nedaří," stěžuje si kouč Oslizlo. Další věcí, která celý tým v letošní sezóně trápí je obrovská marodka. Zranění a nemoci kosí celou řadu hráčů a je opravdu hodně těžké je nahradit. "Ve velké míře se letos potýkáme se zraněními a opravdu to není jednoduché. V každém utkání i na tréninku jsme v jiné sestavě, takže pak nějaké nacvičování akcí nemůže nějak moc fungovat. To není výmluva, ale konstatování. Marodka je letos obrovská a musíme se s tím prostě nějak poprat," říká hlavní kouč HC ZUBR Přerov Lubomír Oslizlo.

V kabině Bobrů z Valašského Meziříčí zavládla po utkání velká radost a euforie. Bobři totiž Zubrům oplatili porážku z minulého utkání a po hodně dlouhé době se jim podařilo v ligovém utkání na ledě Přerova zvítězit. "V minulosti se nám tady hodně dařilo, ale v poslední době naopak vůbec. Před dnešním zápasem jsem říkal, že každá série jednou končí, takže z tohoto pohledu jsem rád, že se nám ji povedlo ukončit. I v tom loňském play off nám to v Přerově vůbec nešlo. Je tady hodně široké kluziště, na kterém jsme měli problémy," hlásil krátce po závěrečné siréně hlavní kouč Bobrů Roman Sedlák.

Jeho svěřenci dnes sice jako první inkasovali, ale poté už obrana týmu včetně brankáře Jirkůva pracovala na výbornou, což také trenér Valašského Meziříčí po utkání potvrdil. "Přijeli jsme do Přerova hrát hlavně zezadu, což samozřejmě podmiňuje výborný výkon brankáře. Ten nám dnes zachytal opravdu skvěle. Nezačali jsme podle našich představ, ale hodně trpělivou hrou jsme utkání nakonec dotáhli do vítězného konce. Hráči na tom širokém kluzišti drželi obranný systém a dnes opravdu musím před nimi smeknout klobouk, protože opravdu v obraně dřeli," radoval se kouč Bobrů. Díky vítězství se tak Valašské Meziříčí udrželo na druhé místě tabulky s jednobodovou ztrátou na vedoucí Šumperk.