ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Zlín 0:2 | JUNIOŘI: Olomouc - Přerov 3:0 | DOROST: Přerov - Mountfield HK 5:6 (SN)

Jít důrazněji do brány a dávat góly, to bude ta správná cesta, prohlásil Zdeněk Sedlák

Jít důrazněji do brány a dávat góly, to bude ta správná cesta, prohlásil Zdeněk Sedlák
P r o s t ě j o v – Na plné obrátky se dnes v Prostějově rozjela nejlepší finálová série druhé ligy. Po úvodním utkání jsou Zubři zklamaní, ani jednou totiž v parádní atmosféře nedokázali skórovat, ovšem zoufat rozhodně nemusí, což v tradičním interview potvrdil útočník Zdeněk Sedlák. Krátké povídání se točilo převážně okolo slabé koncovky, tu bude třeba zlepšit. Pak Zubři za ambiciózním soupeřem nemusí vůbec zaostávat a šance na celkový úspěch budou velmi vyrovnané.
Zatímco Jestřábi měli v kolonce gólů tři zaplněná pole, Zubři ani jediné. To byl také hlavní důvod toho, proč je Prostějov po prvním finálovém mači ve vedení. “Na vítězství nemůžeme pomýšlet, když nedáme ani jeden gól. Je to určitě velká škoda, chtěli jsme se pokusit přivézt z Prostějova mnohem lepší výsledek,“ zahájil ohlédnutí za zápasem Zdeněk Sedlák.

Na úvod měli šance modrožlutí, ale v dalších minutách pak za delší konec provazu rozhodně tahali domácí. „Po těch pěti zápasech se nashromáždila únava a tu jsme museli trochu vyjezdit. Soupeř byl více odpočatý. Mohli jsme dát rychle nějaký gól, ale nevyšlo nám to. I přesto, že jsme se nutili do brány, tak za brankáře nic nespadlo,“ litoval Sedlák.

Za Jiřího Sklenáře, který se opět postavil do kasy Zubrů a v žádném případě nezklamal, propadl kotouč celkem třikrát. Několik dalších tutovek pak Jestřábi navíc neproměnili. “Sklinka dál chytá výborně, ale několikrát jsme ho tam nechali vyloženě na holičkách. To se nemůže stávat, abychom soupeři dali tolik prostoru na zakončení,“ varoval zkušený útočník.

Úvodní finále nabídlo pěkný hokej, jen ta koncovka byla velkou potíží. Jestřábi navíc také dali do prvního klání série větší bojovnost a odhodlání. Přerov přitvrdil až od poloviny druhé tercie. "Sice jsme prohráli 3:0, ale bylo vidět, že na soupeře určitě máme. Recept na úspěch doma je naprosto jasný. Musíme se mnohem více tlačit do brány.“

V zaplněném hnízdě Jestřábů byla skutečně parádní hokejová kulisa. Přesně taková se čeká také ve středu, kdy finále snů pokračuje na ledě MEO Arény. “Je to perfektní, že si cestu na hokej najde tolik lidí. Škoda, že takových zápasů nebývá v sezóně více. Teď jsme na řadě my a já věřím, že fanouškům doma uděláme radost. Jít důrazněji do brány a dávat góly, to bude ta správná cesta,“ dodal na závěr Zdeněk Sedlák.