ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 3:0 | JUNIOŘI: Přerov - České Budějovice 1:3 | DOROST: Vítkovice - Přerov 5:4 (PP)

Je na čase opět vítězit. O desátý bodový zisk zabojují Zubři v prvním hanáckém derby

Je na čase opět vítězit. O desátý bodový zisk zabojují Zubři v prvním hanáckém derby
P ř e r o v – Získat alespoň bod v devíti zápasech v řadě je veskrze pozitivní bilancí, pokud se ovšem nebudou hlouběji odkrývat výkony přerovských hokejistů z nejčerstvějších kol. Zubři museli se svými soupeři dojít až do prodloužení už pětkrát za sebou, celkově pak jejich zápasy rozhodlo šedesát minut hry pouze ve třech případech. Obzvláště poslední domácí výkon s Jihlavou z jejich strany snesl přísnější měřítka pouze v krátkém úseku zápasu. Není tak rozporu, že by se jim v polovině měsíce října hodila vzpruha v podobě urvaného hanáckého derby na ledě rivala z Prostějova. Souboj tabulkových a také regionálních sousedů začíná v sobotních 18 hodin.
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
sobota 15.10. 18:00
ZS Prostějov

Jestřábi loni neměli špatnou sezonu, respektive průměrnou základní část zachránili dvěma vyhranými sériemi v play-off. Do něj nastupovali po předkole s Kolínem (2:1 na zápasy) z pozice osmého nasazeného celku. Čekaly je tak první Litoměřice, kterým překvapivě vystavili stopku, a sice v sérii trvající čtyři zápasy. Poprvé v jejich novodobé prvoligové éře, která je o sezonu delší než přerovská, postoupili do semifinále a tam rovnou vyzvali atraktivního soupeře ze Vsetína. V tomto případě série skončila stavem 4:1, především kvůli debaklům už však v prostějovský neprospěch.

Prostějov? Stejný příběh, každý rok jen v jiném podání

Fanouškům bedlivě sledujícím prvoligové dění pravděpodobně neunikl kolorit hokejového Prostějova během letního období mezi sezonami. Západní soused po skončení sezony v několika po sobě jdoucích letech vždy začne budovat takřka úplně nový kádr, v němž mnoho z předešlého ročníku nezbude. Změn kompletně doznalo brankoviště, v obraně nadále oblékají červený dres pouze Robin Staněk s Josefem Zajícem (oba 0+1) a v útoku pokračují například pouze Martin Dubský (bez bodu), Tomáš Jáchym (0+6), Tomáš Jiránek (1+0) a kapitán Martin Novák (1+2).

Právě tito hráči si z loňska pamatují výhry Jestřábů nad Zubry, což v posledních letech nebylo zvykem. Po pěti letech navíc dokázali zvítězit přímo v MEO Aréně. O to podobné se během letošní sezony pokusí i nové posily týmu Aleše Tottera a Petra Hubáčka. Nejzvučnější jméno z nich má rozhodně Roman Vlach (4+4), syn současného trenéra zlínských Beranů. Za velmi zásadní posily lze dále určitě považovat střelce Davida Ostřížka (9+2), jenž se blýskl už dvěma hattricky, a vedle něj dalšího forvarda Filipa Jansu (4+6).

Živý a online přenos

Přímý přenos z utkání LHK Jestřábi Prostějov – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na Hokejka TV. Textový online přenos bude k dispozici na tomto odkaze.