Dvoutýdenní pauza končí. Zubři se chtějí vrátit do pohody doma proti Havířovu

P ř e r o v – V průběhu měsíce prosince už tradičně přichází týdenní reprezentační přestávka. V případě přerovských Zubrů však poslední pauza v kalendářním roce nabrala neplánovaně několik dnů navíc, a do akce tak – netradičně v pátek – vyrazí až po třinácti dnech. K předehrávce 32. kola Chance ligy se přijede na ledovou plochu MEO Arény představit celek tápajícího Havířova. Utkání začíná v 18 hodin.
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
pátek 17.12. 18:00
MEO Arena Přerov

Zubři museli kvůli marodce odložit zápasy s pražskou Slavií a Třebíčí. Po prodlouženém zápasovém volnu potřebují nahodit nejvyšší obrátky, jejich výkony totiž v této sezoně, a obzvláště pak v posledních zápasech, nebyly optimální. V Chance lize pro to momentálně nelze nalézt ideálnějšího soupeře. Havířovský AZ se totiž utápí v hluboké krizi a alespoň na pozice play-out ztrácí z posledního 16. místa už dvanáct bodů. Vedení klubu nedávno po sotva měsíci odvolalo z trenérských postů Aleše Flašara s Petrem Sikorou, tým převzali dosavadní kouči juniorky Tomáš Potěšil s Filipem Konštackým.

Trápící se Havířov strká hlavu do oprátky

Za tři body Slezané nevyhráli už dva měsíce a kromě kontumace s Kadaní mají na kontě už sedm porážek v řadě. I přes výsledkovou bídu však Havířov občas umí zaskočit favority. Dokázal to v Jihlavě (5:3), naposledy na začátku listopadu v Třebíči (2:1p) a ostatně i doma se Zubry, s kterými na konci října otočil zápas a vyhrál v prodloužení 3:2. Vyrovnávací branku tehdy v 59. minutě zapsal přerovský odchovanec Šimon Kratochvil (3+4), který se zařadil do popředí nejslabšího útoku šestnáctičlenné ligy.

Vedle něj je mnohem více vidět jiný hráč spojený s přerovským klubem. Sedmadvacetiletý Vlastimil Dostálek (10+7) potvrzuje své kvality a pověst střelce, Havířov by však takových hráčů potřeboval víc. Ofenzivní kvalitu totiž letos potvrzují už pouze Jan Hudeček (9+14) a Jakub Doktor (8+10), zatímco Antonín Pechanec (8+4) na solidní roky ze Vsetína pořádně nenavázal. Ani v obraně není situace ideální. Havířovští beci se na produktivitě příliš nepodílejí a ve statistice pravdy vyniká se skóre +5 prakticky pouze 20letý Matúš Hlaváč (1+3).

Online vstupenky

Online vstupenky na zápas Zubrů s Havířovem si můžete z pohodlí domova zakoupit na tomto odkaze

Podmínky vstupu na stadion

MEO Aréna může být – při dodržení níže uvedených podmínek – naplněna pouze z jedné třetiny své kapacity, na stadion tedy může přijít maximálně 1000 diváků. Otevřeny jsou pouze sektory na sezení.

Utkání se mohou zúčastnit pouze osoby s:

• dokončeným očkováním (nejméně 14 dní po druhé dávce u dvoudávkových vakcín/nejméně 14 dní po podání jednodávkové vakcíny) a dokladem o dokončeném očkování
  • prodělaným onemocněním v posledních 180 dnech a dokladem o prodělání onemocnění
  • již započatým očkováním a maximálně 72 hodin starým PCR testem s negativním výsledkem
  • maximálně 72 hodin starým PCR testem s negativním výsledkem, jde-li o dítě ve věku 13–18 let

Osoby, které alespoň jednu z výše uvedených podmínek nesplňují (s výjimkou dětí do dvanácti let, které se takto prokazovat nemusejí) nebo vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, nemohou být na sportovní utkání vpuštěny.

Splnění podmínek je organizátor utkání povinen při vstupu osoby na stadion kontrolovat. Osoba je mu povinna splnění podmínek prokázat. Pokud tak neučiní, nemůže být na utkání vpuštěna.

Při pobytu v MEO Aréně je rovněž nutné používat ochranu dýchacích cest v podobě respirátoru (FFP2, KN95 či obdobné kvality).