Dva zápasy ve dvou dnech. Přerované chtějí oplatit nedávnou porážku v Třebíči

P ř e r o v – Po dlouhém období, ve kterém přerovští hokejisté mnoho nepředváděli, snad konečně svítá v letošní sezoně na lepší časy. Herní projev Zubrů se pomalu zvedá a v posledních čtyřech zápasech pokaždé bodovali. Právě tuto sérii započali před devíti dny na svém ledě, kde v dohrávce 28. kola bojovali s Třebíčí. Ta si z Hané odvezla dva body, což jí svěřenci Roberta Svobody a Petra Dočkala mohou rychle oplatit v sobotním duelu. První venkovní zápas tohoto víkendu začíná v sobotních 17:30 hodin.
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
sobota 5.2. 17:30
KHNP Arena

Leckdo by od druhého celku tabulky čekal minulou středu proti třináctým Zubrům lepší výkon. Šedesát minut hry však přineslo po neplánované zápasové pauze z obou stran pouze „holomajznu“, ve které byl první střelec znám až ve 48. minutě. Třebíči pláchl Jan Svoboda (4+7), který předal v brejku puk Tomáš Kudělkovi a ten zapsal svoji první branku za MEO. Za pár minut však srovnal od modré Martin Dočekal (11+11) a poslal zápas do taktéž opatrného prodloužení, kde rozhodl Martin Šťovíček (9+10).

Ztracená forma Třebíče zdá se být nalezena

Tým hlavního kouče Kamila Pokorného mířil na Hanou s neúplně ideální formou. Třebíč byla v první polovině sezony suverénní, poté však začala ztrácet rovnováhu a rázem měla na kontě tři porážky s týmy, které by ze své pozice měla jasně porážet – Ústím, Havířovem a Frýdkem. V Přerově se ovšem chytla a vyspělými taktickými výkony dokázala poměrem 3:0 přehrát po sobě Jihlavu i Vsetín. Ve středu se jí pak zadařilo v prodloužení v Porubě (5:4p) a cílí tak na pátou výhru za sebou.

Bílé hvězdy se v posledních zápasech spoléhají hlavně na opatrnou a defenzivní hru, která sklízí ovoce. Brankoviště uzavírá skvělými výkony Pavel Jekel (92,94 %) a dopředu si jeho spoluhráči znovu začali plnit povinnosti v taktice. Nadále se sice hodně trápí nejproduktivnější hráč Horáků Ladislav Bittner (14+10), jenž se netrefil už jedenáct zápasů po sobě, zastoupit se jej ale produktivitou snaží všichni ostatní včetně Michala Vodného (8+15). Velmi dobře se v Třebíči jeví výše zmíněný Dočekal, blíží se však limitu 26 zápasů za Kometu, po kterých už by letos nesměl do Chance ligy zasáhnout.

O Kapku lepší hokej

V rámci sobotního zápasu proti Třebíči se Zubři znovu zapojí do třetího ročníku projektu O Kapku lepší hokej, jehož cílem je pomoci nemocným dětem s poruchami krvetvorby. Hráči nastoupí s oranžovými prvky (oranžová je symbolem boje proti rakovině krve) – například s omotávkami na hokejkách – a s přelepkami s logem projektu na helmách. Členové realizačního týmu zase budou mít na oblečení oranžové stužky, hrát se pak bude se speciálními puky. Obránce MEO Tomáš Kudělka navíc oblékne speciální dres s oranžovým rukávem a logem projektu. Dres následně poputuje do aukce (stejně jako speciální trikot ze středečního duelu proti Slavii Praha, který nosil Jiří Krisl).

Projekt O Kapku lepší hokej pořádá hokejové hnutí (Tipsport extraliga, Chance liga, Univerzitní hokejová liga, národní tým) ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje. V předchozích dvou letech se na pomoc dětem s poruchami krvetvorby podařilo vybrat 300 tisíc a 870 tisíc korun. Přispět můžete i Vy, a to prostřednictvím DMS nebo přes QR kód. Zubři moc děkují všem, kteří pomáhají!