ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (sobota 17:00)  |  JUNIOŘI: Warriors Brno - Přerov 4:2  |  DOROST: Přerov - Kometa Brno (sobota 13:15)

Domácí šňůra Přerovanů pokračuje proti Chomutovu. Ten zatím pokaždé bodoval

Domácí šňůra Přerovanů pokračuje proti Chomutovu. Ten zatím pokaždé bodoval
P ř e r o v – Během středečního pátého kola to už vypadalo, že přerovští hokejisté o domácí neporazitelnost přijdou. S Frýdkem-Místkem ale zatlačili ve správný moment a těsně před sirénou poslali zápas do prodloužení, ve kterém rysy obrali o téměř jisté body. Pevnost hanácké tvrze momentálně prochází těžkou zkouškou, Zubři totiž během osmi dní na svém ledě odehrají hned čtyři duely. Od sobotních 17 hodin budou odolávat nájezdníkům z Chomutova, kteří dosud vždy bodovali a v tabulce jim ze startu soutěže patří druhé místo.
HC ZUBR Přerov - Piráti Chomutov
HC ZUBR Přerov - Piráti Chomutov
sobota 27.9.2025, 17:00
ZS Přerov

Chomutov v roli nováčka nepředvedl vůbec špatnou sezonu. Start sice Pirátům před rokem vůbec nevyšel, když za tři body poprvé vítězili až ve třináctém kole, pak je ale doslova spasil příchod Američana Colea Coskeyho. Ten s produktivitou bodu na zápas (36 zápasů, 15+21) okamžitě severočeský celek pozvedl a dokráčel s ním až do čtvrtfinále, které vybojoval proti přerovským Zubrům v rychle hotovém předkole (2:0 na zápasy). O kolo dál už Chomutov nestačil na Zlín (1:3 na zápasy).

Coskey, 26letý rodák z Illinois, těžil především z perfektní spolupráce s matadory Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem, kteří jasně táhli mužstvo kupředu. Nyní se ale trenérská dvojice Martin PešoutPetr Martínek musí obejít bez jejich přítomnosti. U týmu nepokračují ani další hráči, kteří uměli bodově přispět. Darek Hejcman šel do Lipska a Jiří Fronk nyní obléká modrožlutý dres se zubrem. Nic z toho ale Coskeymu nebrání v tom, aby Maxa ligu udivoval dál. V pěti zápasech má bilanci 5+1 a aspiruje na to být nejlepším křídlem celé soutěže.

Řekl před zápasem: Michal Mikeska, hlavní trenér

„Soupeř má povedený vstup do sezony. Podle mě za tím dost stojí to, že disponuje mnohem kvalitnějším kádrem než v minulé sezoně. Nicméně my zatím máme perfektní zápasy na domácí půdě. Zase bychom chtěli hrát agresivně, tlačit na soupeře a být v pohybu. A samozřejmě bychom chtěli opět vyhrát. S Frýdkem se nám to podařilo. Sice až po prodloužení, ale uhájili jsme domácí prostředí. Teď bychom ho chtěli uhájit znovu.“

Chomutov vhodně posílil, role otloukánka mu nehrozí

I přes citelné ztráty Piráti v úvodu nové sezony vypadají daleko nebezpečněji než rok nazpět. Z Kolína přivedli nejproduktivnějšího hráče Kryštofa Ouřadu (1+3), z Litoměřic zase druhého nejčastěji bodujícího, Pavla Korduleho (1+5). Každá z těchto tří tváří (včetně Coskeyho) hraje prim ve „svém“ útoku, Piráti tak letos nespoléhají na elitní formaci, ale na větší hloubku. To jim, zdá se, zatím vynáší ovoce. V pěti kolech pokaždé bodovali, přičemž sklidili tři plnohodnotné výhry. Jen jeden gól povolili béčku Dynama (5:1), Kolínu (3:1) i Porubě (5:1), s remízovým bodem a následnou porážkou se pak museli smířit proti Sokolovu (2:3sn) a Vsetínu (4:5p), což jim momentálně postačuje na druhé místo v tabulce.

Foto: Michal Struž