ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Kolín 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:4 | DOROST: Poruba - Přerov 5:1

Do Přerova přijede zvedající se Poruba. Po dvou porážkách chtějí Zubři zabrat

Do Přerova přijede zvedající se Poruba. Po dvou porážkách chtějí Zubři zabrat
P ř e r o v – Program hokejové Chance ligy pokračuje dál a nabídne už své 23. kolo. Zubrům se v minulém týdnu poprvé v této sezóně nepodařilo po porážce zapsat vítězství, budou tak chtít zamezit třetí prohře v řadě. Na led MEO Arény dorazí celek z Poruby, která oproti loňsku zažívá drsný výkonnostní propad a k ideálním výkonům nemá blízko. Tabulka je však i přesto poměrně vyrovnaná, proto budou přerovští hokejisté od středečních 18 hodin v ochozech potřebovat vaši podporu.
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
středa 24.11. 18:00
MEO Arena Přerov

Na konci září vyrazili svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře do Poruby, kde chtěli na třetí pokus konečně zvítězit na venkovním ledě. To se jim zcela nepovedlo. I po dvou inkasovaných gólech ve vlastní přesilovce však dokázali Porubu v divokém zápase dohnat a v prodloužení vybojovat bod. Zubři sice rychle vedli, Ostravané ale utekli do vedení 4:1. Před poslední sirénou Hanáci opět prohrávali, na 5:5 však v čase 59:49 srovnal Matěj Svoboda (4+4) a poslal zápas do prodloužení, kde o výhře Poruby rozhodl 25letý tahoun útoku Pavel Jenyš (10+5).

Poruba je daleko za očekáváním, momentálně by šla do play-down

Vzestupná tendence porubských výkonů z posledních let nabrala opačný směr. Slezané, kteří byli před sezonou viděni v širším okruhu favoritů, jsou na opačném pólu tabulky. Třinácté místo, které jim nyní patří, by zároveň mohlo v březnu hrozit sestupem. Na bídný start porubské vedení reagovalo odvoláním trenéra Jiřího Šejby, kterého před pár dny po měsíci improvizovaného vedení nahradil Jiří Režnar. Ten zase zkraje listopadu skončil v nedalekém Havířově. K ruce má nadále Karla Suchánka.

Postupně zelenající výsledky naznačují, že trenérské změny v Porubě zatím relativně fungují. Z osmi zápasů pětkrát zvítězila, naposledy pak proti Vsetínu, kdy ale na lavičce ještě nestál Režnar. Kromě výše zmíněného Jenyše se v Porubě oproti posledním rokům blýskla nová zajímavá jména, která přišla před sezonou. Uchytil se mladý Kanaďan Samuel Bitten (8+6) či Michal Vachovec (4+9). Naproti tomu se však lídři očekávali spíše v Markusi Korkiakoskim (6+5) nebo obránci Šimonu Szathmárym (0+13), který podobně jako přerovský Josef Hrabal (0+12) stále čeká na první trefu.

Chance liga, 23. kolo
Přerov – Poruba

9. místo
umístění v tabulce
13. místo
22 – 10 – 3 – 2 – 7 (75:52) 38
statistiky základní části
21 – 8 – 2 – 3 – 8 (63:61) 31
Vsetín – Přerov 5:3
poslední zápasy
Poruba – Vsetín 2:0
Jakub Svoboda 16 (9+7)
nejproduktivnější hráč
Pavel Jenyš 15 (10+5)
Jakub Svoboda (9 gólů)
nejlepší střelec
Pavel Jenyš (10 gólů)
Roman Pšurný (13 asistencí)
nejlepší nahrávač
Šimon Szathmáry (13 asistencí)
Josef Hrabal 12 (0+12)
nejproduktivnější obránce
Šimon Szathmáry 13 (0+13)
Filip Dvořák (28 TM)
nejtrestanější hráč
Markus Korkiakoski, Tomáš Voráček (16 TM)
Michael Petrásek (92,01 %)
Michal Postava (91,75 %)
Lukáš Klimeš (91,75 %)
úspěšnost brankářů
Ervins Muštukovs (91,28 %)
Adam Brízgala (85,33 %)
89 / 13 / 14,00 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
86 / 14 / 16,28 %
82 / 18 / 78,05 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
70 / 11 / 84,29 %

Online vstupenky

Online vstupenky na zápas Zubrů s Porubou si můžete z pohodlí domova zakoupit na tomto odkaze

Podmínky vstupu na stadion

MEO Aréna může být – při dodržení níže uvedených podmínek – naplněna ze 100 procent své kapacity, na stadion tedy může přijít 3000 diváků. Otevřeny jsou také sektory na stání.

Utkání se mohou zúčastnit pouze osoby s:

 • dokončeným očkováním (nejméně 14 dní po druhé dávce u dvoudávkových vakcín/nejméně 14 dní po podání jednodávkové vakcíny) a dokladem o dokončeném očkování
 • prodělaným onemocněním v posledních 180 dnech a dokladem o prodělání onemocnění
 • již započatým očkováním a maximálně 72 hodin starým PCR testem s negativním výsledkem
 • maximálně 72 hodin starým PCR testem s negativním výsledkem, jde-li o dítě ve věku 13–18 let

  Osoby, které alespoň jednu z výše uvedených podmínek nesplňují (s výjimkou dětí do dvanácti let, které se takto prokazovat nemusejí) nebo vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, nemohou být na sportovní utkání vpuštěny.

  Splnění podmínek je organizátor utkání povinen při vstupu osoby na stadion kontrolovat. Osoba je mu povinna splnění podmínek prokázat. Pokud tak neučiní, nemůže být na utkání vpuštěna.

  Při pobytu v MEO Aréně je rovněž nutné používat ochranu dýchacích cest v podobě respirátoru (FFP2, KN95 či obdobné kvality).

  Plné znění aktuálně platných opatření naleznete ZDE

  Děkujeme za respektování těchto mimořádných opatření.