ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Havířov 3:2 (SN)

Derby před prázdnými tribunami. Přerov po více než roce změří doma síly s Prostějovem

Derby před prázdnými tribunami. Přerov po více než roce změří doma síly s Prostějovem
P ř e r o v – Málokterého fanouška by na začátku loňské sezony napadlo, že Prostějov, tradičního rivala, neuvidí na ledě MEO Arény déle než rok. Hanácký soused se loni se Zubry potkal jen dvakrát a nyní, kdy není možno hrát před diváky, se musí atraktivní souboj Chance ligy konat před prázdnými tribunami. Derby se vším všudy se tak ještě nějakou chvíli neuskuteční, modrožlutí bojovníci přesto Jestřábům neponechají nic zadarmo. Utkání začíná v pondělních 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
pondělí 11.1. 17:00
MEO Arena Přerov

Ambicióznímu Prostějovu se loňská sezona nepovedla. Po třicetikolové základní části se nedostal do vyšší nadstavbové skupiny a místo Zubrů, Vsetína či Českých Budějovic podstupoval střetnutí s Kadaní, Benátkami nad Jizerou nebo Sokolovem. Špatné výsledky se odrazily i v návštěvnosti domácích utkání, která výrazně poklesla. Jestřábi nakonec nepostoupili ani do předkola play-off, v tabulce předčasně ukončeného ročníku obsadili s 88 body dvanácté místo.

Hanáčtí rivalové na soutěžní úrovni naposledy zkřížili hole v říjnu 2019, kdy si pomyslný zářez na pažbu na znamení úspěchu připsali Přerovští (3:0). Ti předtím zvládli lépe i úvodní kolo na svém ledě (3:2). V derby, ke kterému se často pojí přívlastky jako „třaskavé“ či „pikantní“, mají v posledních letech častěji navrch právě Zubři. Stejně jako Jestřábi však tentokrát přijdou o podporu burácejících ochozů.

Vyrovnaná bilance aktuálně stačí na desátou pozici

Prostějov po neúspěšné sezoně sáhl k výrazné obměně kádru, postavení mezi nejlepšími mužstvy prvoligového pořadí mu to ale zatím nevyneslo. Svěřenci trenérů Jiřího Šejby a Iva Peštuky devětkrát zvítězili, ovšem také prohráli. Jestřábi sice dokáží přehrát soupeře z nižších pater tabulky, na papírové favority však častokrát nestačí. Momentálně se tak nacházejí na desáté příčce s 26 body z osmnácti zápasů.

Prostějovští mají v posledních letech štěstí na vysoce produktivní hráče. Posila Petr Mrázek, jenž dříve působil i v Přerově, je druhý v bodování Chance ligy s bilancí 10+12. Spolu s ním přišel ze Znojma také další útočník David Bartoš (5+12), jenž ještě s Lukášem Žálčíkem (8+7) utvořil základ prostějovské ofenzívy.

Permanentkáři mohou streamy sledovat zdarma

Všichni majitelé permanentních vstupenek na domácí zápasy Zubrů mají nárok na bezplatné sledování živých přenosů z Chance ligy prostřednictvím Hokejka TV. Potřebují k tomu šestimístný kód na zadní straně své permanentky. Pokud se již registrovali, nemusejí podnikat žádné další dílčí kroky a mohou pokračovat ve sledování. Více informací se dočtete ZDE