ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 3:0 | JUNIOŘI: Přerov - České Budějovice 1:3 | DOROST: Vítkovice - Přerov 5:4 (PP)

Dárek si nadělil nejen pro sebe. Jsem rád, že se to povedlo, komentuje gól v derby Indrák

Dárek si nadělil nejen pro sebe. Jsem rád, že se to povedlo, komentuje gól v derby Indrák
P r o s t ě j o v – Sobota 27. ledna pro něj byla speciální hned dvojnásob. Danielu Indrákovi na ni připadly 23. narozeniny, v podvečer pak za Zubry na ledě rivala z Prostějova nastoupil do čtvrtého hanáckého derby této sezony. V něm kromě sebe a spoluhráčů potěšil i všechny přerovské fanoušky. Sedm minut před koncem třetí třetiny tečí pod horní tyč zlomil bezgólový stav a postaral se o vítěznou trefu regionální bitvy.

„Šli jsme do zápasu s tím, že nejdeme prohrát. Chtěli jsme hrát dobře z obrany a co nejméně faulovat. Nedostali jsme gól, což je proti tak silnému týmu, jako má Prostějov, určitě dobrá vizitka,“ těší odchovance Zubrů, který si o víkendu připsal dvacátý kanadský bod v aktuálním ročníku Chance ligy.

„Když jsem viděl, že Pšurka přihrává Hráďovi na střelu, jel jsem clonil před branku. Puk letěl po ledě a snažil jsem se do něj sáhnout. Tečovat jsem ho chtěl, ale člověk už pak moc neovlivní, kam přesně půjde. Chtěl jsem ho jenom poslat nahoru a nějak to tam zapadlo,“ popisuje, jak nasměroval Přerov k sedmé výhře v řadě a druhé na půdě Jestřábů v této sezoně.

A ještě ve svůj narozeninový den. Ten však Indrák během atraktivního utkání ani po něm nevnímal. Soustředil se jen na to, aby podal co nejlepší výkon. „Bylo super, že jsme vyhráli, ještě navíc derby. Jsem rád, že se to takhle povedlo,“ poznamenává jen s odstupem času.

Padesát minut 0:0? Nerozhodilo nás to

Derby s Prostějovem mu narozeninovou oslavu nenarušilo. „ Nejsem zrovna typ člověka, který by to nějak prožíval. Doma mi popřáli už v sobotu, když jsme se viděli. V neděli jsme pak měli volno. Sešli jsme se s rodinou a udělali si menší oslavu,“ přibližuje blonďatý útočník.

Na úvodní branku se ve čtvrtém souboji dvou hanáckých týmů v základní části čekalo nezvykle dlouho. Více než padesát minut. „Sice jsme věděli, jaké je skóre, ale nenechali jsme se tím ovlivňovat. Určitě jsme si neříkali, že nesmíme udělat chybu, abychom neinkasovali, nebo že naopak musíme dát gól za každou cenu. Snažili jsme se hrát pořád stejně a vyšlo nám to,“ odmítá Indrák, že by se dvě nuly na světelné tabuli promítly do toho, jak Zubři hráli.

Před reprezentační přestávkou odehraje Přerov ještě dva zápasy. Doma nastoupí proti Frýdku-Místku, venku vyzve v dalším pikantním duelu Vsetín. „Musíme pořád pracovat a zlepšovat se tam, kde máme mezery. Když budeme hrát minimálně jako doteď – jako tým, máme šanci uspět v jakémkoliv zápase. Do konce základní části bude důležité posbírat co nejvíce bodů, i po reprepauze. Chceme se zase dostat do play-off. Věřím, že se nám to povede,“ hlásí Daniel Indrák, sobotní oslavenec a střelec v jedné osobě.