Češi famózně otočili zápas s Finskem a na turnaji končí druzí, vítězem je Švédsko

P ř e r o v – Turnaj Čtyř v kategorii hráčů do 20 let je minulostí a nabídl parádní tečku! Český tým v závěrečném duelu s Finskem prohrával, ale dokázal během poslední minuty při hře bez brankáře napínavý souboj vyrovnat a rozhodnout pak o své výhře v prodloužení. Zisk dvou bodů tak našim reprezentantům pomohl k druhému místu. Jasným vítězem se stali Švédové, kteří nezaváhali ani v utkání s Rusy. Skvělé návštěvy a parádní kulisa v MEO Aréně byly velkou ozdobou celého turnaje!

Rusko – Švédsko 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 59. Mokšancev (Chripunov) – 1. Olofsson (Nylander, Hansson), 26. Holmström (Törnqvist), 29. Holmström (Forsling, Nylander), 39. Olofsson (Wallmark). Rozhodčí: Hradil Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 640. Střely na branku: 25:42. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Rusko: Biljalov (41. Bocharov) – Gluchov, Voropajev, Trubkin, Děmidov, Děrvuk, Nazarkin, Kamalov – Bojčuk, Jerofejev, Iljin – Jakovlev, Orlovič-Grudkov, Chripunov – Mokšancev, Afonaševskij, Boldin – Vorobjev, Šachvorstov, Bojko – Kuzmenko

Švédsko: Söderström – Robin, Forsling, Englund, Hansson, Aho, Kylington, Johansson E. – Brodecki, Wallmark, Blidh – Kempe, Nylander, Olofsson – Asplund, Holmström, Karlsson – Johansson M., Ehn, Törniqvist – Lang

Fotogalerie z utkání

Česko – Finsko 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Vrána (Kaše O., Kämpf), 60. Štencel (Kaše D., Kämpf), 63. Kaše O. (Ščotka) – 39. Kalapudas (Aho, Puljujärvi), 56. Hintz (Mustonen, Ikonen). Rozhodčí: Hribik, Wagner – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Růžička (Česko) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2870. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Česko: Vaněček – Čermák, Ščotka, Baránek, Klok, Němeček, Dvořák, Štencel – Voženílek, Kämpf, Indrák – Vrána, Přikryl, Růžička – Cienciala, Kaše D., Jašek – Kaše O., Zdráhal, Gorčík

Finsko: Saros – Kuronen, Niku, Mäkelä, Mäkinen, Vuorisalo, Keskitalo, Levo – Eronen, Ikonen, Bjöminen – Saarela, Ojamäki, Mustonen – Aho, Rantane, Lehkonen – Rauhala, Kalapudas, Hintz – Puljujärvi